Dzisiaj jest poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., 231 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
WAKEPARK  Pionki
Ból, samotność, erotyka, czyli Agnes Janich w Elektrowni
Dodał: JaW, 09-10-2012 09:48, odsłon: 4416

Wystawa, która przełamuje tematy tabu. O bólu, samotności i trudnych stosunkach damsko-męskich. O tym wszystkim swoimi zdjęciami i filmami opowie międzynarodowa artystka, Agnes Janich.

 

W najbliższy piątek (12 października) Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu zaprasza na wernisaż wystawy prac Agnes Janich „Body Memory”. Artystka zaprezentuje swój performance „Annoying Flower”. Początek imprezy o godz. 18 w MCSW „Elektrownia” przy ulicy Domagalskiego w Radomiu. Wystawa potrwa do 11 listopada.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W trakcie wernisażu odbędzie się panel dyskusyjny „Kto tu jest ofiarą: "słaba" kobieta czy silny mężczyzna? Czy pozycja kata faktycznie jest uprzywilejowana?”. Wezmą w nim udział Agnes Janich, Monika Weychert - Wałuszko (TVP Kultura, Art&Business) oraz dr Marta Raczek (Uniwersytet Jagielloński).

 

Na projekt Body Memory (Pamięć ciała) złożą się zdjęcia i filmy z trzech cykli:

  1. „I Hate My Body When You're Gone” (Gdy Cię nie ma, nienawidzę siebie) – filmy i zdjęcia o autodestrukcji, lęku przed samotnością i perwersyjnej przyjemności płynącej z robienia sobie krzywdy.
  2. „Is a Whole More Than a Sum of Parts” (Więcej niż tylko suma części) – kolekcja badająca rany, zapis podróży młodej kobiety czytającej swoje ciało przez pryzmat "cytatów Innych na temat mojego ja".
  3. „That You Have Someone” (Że jest ktoś obok) – mocno erotyczne zdjęcia z tekstami badającymi ból miłości w kontekście bólu wojny.

Agnes Janich urodziła się w 1985 w Łodzi, mieszka i pracuje w Nowym Jorku i Warszawie. Studiowała fotografię w School of Visual Arts w Nowym Jorku. Jest artystką sztuk wizualnych. W swoich instalacjach filmowych i dźwiękowych, zdjęciach, performance, rzeźbach i sztuce w przestrzeni publicznej skupia się na pamięci ciała i pamięci historii.

Swoje prace prezentowała na kilku kontynentach. Zdobywała liczne granty, uczestniczyła w rezydencjach artystycznych w USA, Włoszech, Austrii, Hiszpanii i Szwajcarii. Wystawiała na 9. Biennale w Sharjah, w warszawskiej Zachęcie, Kusthalle Exnergasse w Wiedniu, MLAC-u w Rzymie, robiła performance z Auschwitz Jewish Center, oddziałem Muzeum Dziedzictwa Żydowskiego w Nowym Jorku i MOCAK-iem w Krakowie.

Na 2013 przygotowuje wystawy w „Łaźni” w Gdańsku i Garage CCC w Moskwie. Agnes Janich jest reprezentowana przez Galerię Charim w Wiedniu i Keller Kunst w Zurychu.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook