Dzisiaj jest czwartek, 09 lipca 2020 r., 191 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
QFG
To była wyjątkowa uroczystość. Szkoła w Augustowie ma nowy sztandar
Dodał: MaG, 21-05-2019 17:40, odsłon: 2591
fot.GR/UGP
fot.GR/UGP

Uroczystą mszą świętą rozpoczęło się przekazanie sztandaru szkoły w Augustowie. Były przemówienia, prezentacje i ślubowanie uczniów.

17 maja w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Augustowie miało miejsce niezwykłe wydarzenie - poświęcenie i nadanie szkole sztandaru ufundowanego przez Radę Rodziców. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Augustyna, koncelebrowaną przez księdza proboszcza Kazimierza Chojnackiego oraz księdza Rafała Kalbarczyka - nauczyciela szkoły.

Podczas mszy świętej odbyła się prezentacja sztandaru oraz jego poświęcenie. Następnie delegacja złożona z przedstawicieli Rady Rodziców - Anny Kaczkowskiej, Piotra Szymochy oraz pani Małgorzaty Cybulskiej w towarzystwie licznie przybyłych gości, uczniów oraz nauczycieli przeniosła sztandar do budynku szkoły, gdzie przebiegała dalsza część uroczystości.

 


Po odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor PSP w Augustowie Lidia Kowalczyk przywitała wszystkich gości zgromadzonych w sali gimnastycznej. Wśród nich był wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek oraz przewodniczący Rady Gminy Dariusz Gonciarz. W uroczystościach udział wzięli również pracownicy instytucji współpracujących z placówką oraz mieszkańcy wsi Augustów.

Dyrektor zaznaczyła, jak ważnym faktem w życiu szkoły jest nadanie sztandaru, opisała jego wygląd nawiązujący do wizerunku patrona - Marii Konopnickiej. Justyna Maciąg przedstawicielka Rady Rodziców odczytała akt przekazania sztandaru, który przyjęła  dyrektor i wręczyła go uczniom reprezentowanym przez poczet sztandarowy: Kamil Sztyber - chorąży oraz asysta: Julia Marut i Zofia Wójcik, którzy zapewnili, że z godnością będą strzec jego honoru.

Po prezentacji przedstawiciele wszystkich klas szkoły złożyli pierwsze uroczyste ślubowanie na sztandar, po czym szkolni aktorzy zaprezentowali przedstawienie nawiązujące do tej doniosłej chwili. Przedstawili postać Marii Konopnickiej poprzez problemy zawarte w jej utworach. W programie „Sprawy Sawy" (Jan Sawa - pseudonim literacki poetki) zwrócili uwagę na ponadczasowy charakter tematyki nowel i wierszy. Zaznaczyli, że im również bliskie są takie cechy, jak: wrażliwość na ludzką krzywdę, empatia, lojalność czy miłość do kraju ojczystego.

 W trakcie uroczystości nie mogło zabraknąć pieśni patriotycznej - „Roty", która została wybrana na hymn szkoły. Wraz z uczniami w podniosłym nastroju odśpiewali ją wszyscy goście.

Ostatnim punktem spektaklu była prezentacja multimedialna o działalności i osiągnięciach szkoły. Po uczniowskim wystąpieniu głos zabrała ponownie dyrektor. Podziękowała wszystkim za udział w tak ważnej dla szkoły chwili, zapewniła, że z godnością i najwyższym poszanowaniem strzec będziemy honoru otrzymanego sztandaru.  Szczególne podziękowanie skierowała do darczyńców i przyjaciół szkoły, dzięki którym projekt nadania sztandaru udało się zrealizować, a byli nimi: Pan Wójt Gminy Pionki - Mirosław Ziółek. Po części oficjalnej wszyscy goście, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie zostali zaproszeni na okazjonalny poczęstunek.

 

Więcej zdjęć z urczystości TUTAJ

 

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
QFG maly
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
PRACA W PIONKACH
PRACA W PIONKACH
W ZWIĄZKU Z DYNAMICZNYM ROZWOJEM POSZUKUJEMY PRACOWNIKÓW NA STANOWISKA:   - Pracownik Produkcji - Magazynier - Automatyk - Elektromechanik   Oczekiwania wobec kandydata: •Punktualność •Dokładność i niezawodność •P...
SPRZEDAM  /  WYNAJMĘ
SPRZEDAM / WYNAJMĘ
Sprzedam dom Pionki ul. Kopernika - osiedle domów jednorodzinnych.Dom usytuowany jest na działce o powierzchni 1000 m z zagospodarowanym ogrodem. Powierzchnia użytkowa 142 m , oraz dwa zewnętrzne tarasy. Na parterze znajduje się pokój dzienny...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook