Dzisiaj jest poniedziałek, 01 czerwca 2020 r., 153 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Szkoła w Suskowoli skończyła 100 lat
Dodał: MaG, 25-10-2018 16:17, odsłon: 4067
fot.PSPS
fot.PSPS

Kwiaty, przemówienia i pełna radości uroczystość. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Suskowoli obchodziła jubileusz 100 lat istnienia.

12 października w PSP w Suskowoli odbyła się wyjątkowa uroczystość związana z obchodami 100 lat istnienia. Z tej okazji w uroczystościach udział wzięli przedstawiciele reprezentujący instytucji urzędu wojewódzkiego, powiatowego oraz miejskie i gminne

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Rady Rodziców PZS w Suskowoli na czele z przewodniczącą Panią Anną Janas, Przedstawicieli Rady Rodziców minionych kadencji, oraz nauczycieli i pracowników obsługi, którzy pracowali w szkole. Na uroczystości obecni byli również uczniowie, rodzice i absolwenci.

 W części oficjalnej uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Ewa Pałucka, która przedstawiła najważniejsze fakty związane z powstaniem i rozwojem szkoły. Zwróciła uwagę na sprawy dotyczące budowy i rozbudowy szkoły, ale przede wszystkim powiedziała o ludziach, którzy tworzyli szkołę i nią kierowali na przestrzeni stu lat. Wystąpieniu Pani Dyrektor towarzyszyły emocje i wzruszenia. Niejednej osobie, patrzącej na pokaz slajdów, który był dopełnieniem informacji o przeszłości i teraźniejszości szkoły, zakręciła się łezka w oku. Niektórzy rozpoznali na zdjęciach siebie sprzed lat. Wiele fotografii pokazało świat, który istnieje już tylko na kartach szkolnych kronik.

Pani Dyrektor zwróciła uwagę na to, że szkoła w Suskowoli, to nie tylko instytucja mogąca poszczycić się wieloma sukcesami, ale przede wszystkim społeczność tworzona przez pokolenia uczniów, rodziców, nauczycieli  i innych pracowników, którzy oddali szkole swoje serce, zapał i umiejętności.

 Dyrektor Szkoły złożyła serdeczne podziękowania władzom oświatowym samorządowym za udzielane wsparcie i dbałość o warunki nauki uczniów i pracy nauczycieli. Podkreśliła, że szkoła na przestrzeni lat stale się rozwijała i piękniała dzięki pomocy mieszkańców, rodziców, nauczycieli i staraniom samorządu gminnego. Intensywny rozwój i rozbudowa szkoły, w tym infrastruktury sportowej, nastąpiły w ostatnim dwudziestoleciu, a stało się to dzięki właściwym decyzjom Wójta Gminy Pionki - Mirosława Ziółka - we współpracy z całą Radą Gminy Pionki. Słowa podziękowania za życzliwość i zrozumienie Pani Dyrektor skierowała również, do nauczycieli, rodziców, uczniów i zaprzyjaźnionych instytucji .

Następnie głos zabrali zaproszeni goście; przedstawiciele władz samorządowych oświatowych. Z ich ust szacowna Jubilatka oraz cała społeczność szkolna usłyszała wiele miłych słów.

 W tym dniu Szkoła otrzymała wyjątkowe wyróżnienie. Kapituła Medalu „Zasłużony dla Powiatu Radomskiego" przyznała Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Suskowoli Medal „Zasłużony dla Powiatu Radomskiego" za wkład wniesiony w naukę, wychowanie i kształtowanie właściwych postaw młodzieży. Tym samym wyróżnieniem uhonorowana została nauczycielka języka polskiego - Jadwiga Górska.

Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym połączyli i uczcili dwa jubileusze, a mianowicie 100-lecia Szkoły oraz 100-lecia Niepodległości. Młodzi artyści przypomnieli widzom wydarzenia z historii Polski od utraty niepodległości przez powstania i dwie kolejne wojny aż po współczesność. Podkreślili dokonania Tadeusza Kościuszki oraz zwrócili uwagę na fakt, że są dumni z patrona szkoły, cytując słowa szkolnego hymnu: „Bo kościuszkowcem być to szczęścia szczyt na ziemi". Opowiedzieli zebranym poprzez wiersze oraz pieśni i piosenki, czym jest dla nich ojczyzna, niepodległość i szkoła.

 Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy goście zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły. Mogli obejrzeć m.in. szkolne kroniki, fotografie ze szkolnych uroczystości, zdjęcia klasowe, a także takie, które ktoś zrobił niespodziewanie i utrwalił tym samym niepowtarzalny klimat szkoły. Uroczystości 100-lecia Szkoły była okazją do wspólnego spotkania i  integracji społeczności lokalnej: uczniów i ich rodziców, absolwentów oraz byłych i obecnych pracowników.

Z okazji Jubileuszu Stulecia Szkoły w dniu 14 października o godz. 12.00 w Kościele pw. św. Idziego w Suchej została odprawiona Msza Święta w intencji tych, którzy tworzyli i tworzą Publiczną Szkołę Podstawową im. T. Kościuszki w Suskowoli. Mszę Świętą celebrował Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu - ks. prof. Jarosław Wojtkun.

Jubileusz Stulecia Szkoły ze względu na jego niepowtarzalność i niezapomniane wzruszenia na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którym bliska jest szkoła w Suskowoli.

autor: Agnieszka Olejarz/redakcja
PSP w SuskowoliSkontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook