Dzisiaj jest niedziela, 15 grudnia 2019 r., 349 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Święto Patrona i otwarcie boiska przy PSP w Suchej
Dodał: MaG, 01-10-2018 15:17, odsłon: 3043
fot.UGP/GR
fot.UGP/GR

W czwartek 27 września obchodzono szczególnie uroczyście Święto Patrona - Armii Krajowej w PSP w Suchej, które połączone było z otwarciem  boiska wielofunkcyjnego. Budowa została sfinansowana z środków Unii Europejskiej - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 - Oś 4 Leader.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Uroczystość rozpoczęła się wyjściem społeczności szkolnej na czele z Pocztem Sztandarowym przed Pomnik AK, gdzie została wciągnięta na maszt flaga narodowa  i odśpiewano Hymn Szkoły.  Delegacja uczniów  złożyła kwiaty i znicze pod pomnikiem.


Następnie wszyscy wyruszyli na mszę świętą do kościoła św. Idziego odprawioną w intencji Ojczyzny i poległych żołnierzy AK przez ks. proboszcza Edwarda Mosioła.


Po powrocie odbyła się akademia poświęcona pamięci Patrona, podczas której odbyła się projekcja filmu historycznego, uczniowie wzruszająco deklamowali poezję, śpiewali pieśni patriotyczne oraz przedstawili rys historyczny  tamtych wydarzeń.
Potem nastąpił długo wyczekiwany moment nie tylko dla pracowników szkoły, ale przede wszystkim dla naszych uczniów - otwarcie boiska.

 

Obiekt został poświęcony przez ks. Edwarda Mosioła


Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała dyrektor szkoły Barbara Kaczkowska oraz zaproszeni goście Mirosław Ziółek - wójt Gminy Pionki, Tadeusz Łodziński - radny Gminy Pionki, sołtysi okolicznych miejscowości - Beata Warchoł, Elżbieta Woźniak,  Irena Tarnowska oraz Sławomir Mital.


Po otwarciu boiska i podziękowaniach wszyscy zgromadzeni udali się do budynku szkoły, gdzie kontynuowano świętowanie. Tu na wszystkich czekał smaczny poczęstunek dla gości, rodziców i wszystkich uczniów.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook