Dzisiaj jest niedziela, 05 lipca 2020 r., 187 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
OSP Jedlnia ma nowy samochód ratowniczo-gaśniczy
Dodał: MaG, 06-05-2019 10:33, odsłon: 3369
fot.UGP
fot.UGP

Dzień trzeciego maja 2019 roku jest dniem szczególnym i bardzo ważnym w życiu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Jedlnia. W przededniu obchodów Dnia Strażaka został poświęcony i symbolicznie przekazany nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem druhów oraz pocztów sztandarowych do kościoła na mszę świętą. W uroczystościach brały udział jednostki i poczty sztandarowe z Ochotniczych Straży Pożarnych z Jedlni, Jaroszek, Czarnej, Pionek, Suchej, Lasek oraz Jedlni Letnisko. Po mszy świętej dowódca uroczystości druh Janusz Mróz przeprowadził pododdział, poczty sztandarowe oraz wszystkich uczestników pod budynek remizy na dalszą część uroczystości.


W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych władze Gminy Pionki  z wójtem Mirosławem Ziółkiem na czele. Wszystkich przybyłych gości powitał naczelnik jednostki OSP druh Andrzej Mróz, po czym nastąpiło uroczyste przekazanie kluczyków i dowodu rejestracyjnego naczelnikowi OSP. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał wójt Mirosław Ziółek wraz z sołtysem wsi Jedlnia Panią Barbarą Błazik.
Proboszcz parafii pw. św. Mikołaja  ksiądz Janusz Smerda dokonał poświęcenia nowego samochodu pożarniczego.


Druhowie  Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni w dowód podziękowania przekazali symboliczne statuetki przedstawiające strażaka wychodzącego z płomieni instytucją, które współfinansowały zakup samochodu. Otrzymali je Marszałek Województwa Mazowieckiego  Adam Struzik, wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek, prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, komendant  Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu st. bryg. mgr inż. Marek Krassowski.

 


Podziękowania wręczyli, prezes jednostki druh Tomasz Wróbel, naczelnik druh Andrzej Mróz, oraz przewodniczący Komisji Rewizyjnej długoletni prezes jednostki, druh Józef Kiraga.  Uroczystość przekazania samochodu była okazją do uhonorowania młodego druha jednostki Kacpra Guzy, który udzielił koledze pierwszej pomocy w szkole podczas zajęć, gdy ten stracił przytomność i przestał oddychać. Pamiątkową statuetkę oraz dyplom wręczył prezes Tomasz Wróbel wraz z naczelnikiem Andrzejem Mrozem.
Druhowie jednostki  Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni, którzy w sposób szczególny przyczynili się do zakupu tego samochodu zostali wyróżnieni przez marszałka Adama Struzika pamiątkowymi dyplomami z podziękowaniem.


Dyplomy w imieniu marszałka wręczył Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego   druh Zbigniew Gołąbek. Wyróżnieni druhowie to: Andrzej Wróbel, Stanisław Rusek, Janusz Mróz, Andrzej Michalski, Andrzej Mróz oraz Tomasz Wróbel. Na koniec uroczystości prezes  Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni druh Tomasz Wróbel podziękował wszystkim przybyłym na tę doniosłą i jakże ważną dla jednostki uroczystość.

 


Starania o zakup nowego wozu dla strażakówa) ochotników podjęte zostały w roku 2015. Zmiany w przepisach w połowie ubiegłego roku dotyczące współfinansowania zakupu nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP spowodowały, że wszelkie procedury związane ze składaniem wniosków, rozstrzyganiem przetargu itp. spadły na barki zarządów OSP.


Na początku roku 2018 pojawiła się realna szansa na zgromadzenie odpowiednich środków i zakup tego samochodu. 09 kwietnia 2018 roku została podpisana umowa z marszałkiem Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie OSP Jedlnia kwotą 130 000 złotych.


Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dofinansował zakup w kwocie 425 000 złotych co stanowiło połowę wartości samochodu. Umowa została podpisana w dniu 25 września 2018 roku. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie po wydaniu pozytywnej opinii przekazał w dniu 25 sierpnia 2018 roku dofinansowanie ze środków KSRG na kwotę 195 000 złotych. Wójt  Gminy Pionki, który dofinansował zakup w kwocie 100 000 złotych wliczając w to koszt ubezpieczenia pojazdu.


- Gorąco dziękujemy i jesteśmy wdzięczni wszystkim instytucjom za współfinansowanie zakupu. Tu należy przekazać szczególne podziękowania członkom zarządu OSP Jedlnia, komendantowi miejsko-gminnemu ZOSP RP w Pionkach druhowi Andrzejowi Kapuście oraz Panu Łukaszowi Sikorze pracownikowi Urzędu Gminy, którzy pomogli w przygotowaniu i składaniu wniosków oraz  dokumentów przetargowych. – podziękowali podczas uroczystości strażacy ochotnicy


W dniu 29 sierpnia 2018 roku w siedzibie firmy Przedsiębiorstwo Usługowo - Handlowe „MOTO - TRUCK" w Kielcach, została podpisana umowa na zakup średniego samochodu ratowniczo -gaśniczego dla jednostki OSP Jedlnia marki MAN TGM 18. 340, o pojemności zbiornika na wodę 4600 litrów i 500 litrów środka pianotwórczego (ze sprzętem ratowniczym zamontowanym na stałe z przeznaczeniem na wyposażenie OSP). Całkowity koszt samochodu ratowniczo-gaśniczego wyniósł 849.930,00 zł brutto. W dniu 22 grudnia 2018 roku, późnym wieczorem odbyło się uroczyste powitanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego w jednostce OSP Jedlnia.

 

Uroczystość przekazania samochodu była okazją do uhonorowania młodego druha jednostki Kacpra Guzy, który udzielił koledze pierwszej pomocy w szkole podczas zajęć, gdy ten stracił przytomność i przestał oddychać.

 

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni jest jedną z trzech jednostek w powiecie radomskim, które w roku 2018 pozyskały na swój stan nowe wozy bojowe. Dzięki zakupionemu samochodowi wzrośnie bezpieczeństwo mieszkańców Jedlni, okolicznych miejscowości jak i terenu całej gminy.


- Jeszcze raz kierujemy serdeczne podziękowania do Wójta Gminy Pionki Mirosława Ziółka za wsparcie jakiego nam udzielał i udziela od początku w staraniach przy zakupie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. To miłe i bardzo ważne kiedy jednostka OSP może zawsze liczyć na wsparcie merytoryczne i finansowe, gospodarza gminy. Potwierdza to wielokrotne wypowiedzi i zapewnienia, że bezpieczeństwo gminy, jak i strażaków biorących udział w akcjach ratowania mienia i życia jest dla Pana Wójta sprawą priorytetową. – dodaje prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni Tomasz Wróbel

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Super ! Komu jak komu ale OSP Jedlnia taki samochód należał się już dawno !
06-05-2019, 15:05:15
+ 13
- 18
odpowiedz
VIP
Przydałoby się porządnie pokropić ten samochód, tak żeby służył długie lata.
Dodane obrazki:
06-05-2019, 16:30:39
+ 11
- 1
odpowiedz
Jutro ma padać , to pokropi !
06-05-2019, 16:42:02
+ 11
- 16
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
QFG maly
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
KAWALERKA DO WYNAJĘCIA
KAWALERKA DO WYNAJĘCIA
Mieszkanie do wynajęcia od 1 lipca szczegóły do omówienia telefonicznie
PRACA W PIONKACH
PRACA W PIONKACH
W ZWIĄZKU Z DYNAMICZNYM ROZWOJEM POSZUKUJEMY PRACOWNIKÓW NA STANOWISKA:   - Pracownik Produkcji - Magazynier - Automatyk - Elektromechanik   Oczekiwania wobec kandydata: •Punktualność •Dokładność i niezawodność •P...
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
WYNAJMĘ MIESZKANIE 3-POKOJOWE W PIONKACH
WYNAJMĘ MIESZKANIE 3-POKOJOWE W PIONKACH
Wynajmę na dłuższy okres czasu częściowo umeblowane mieszkanie 3-pokojowe o powierzchni 57 m2.   Mieszkanie położone jest w bloku na 2 piętrze w centrum Pionek przy ul. Słowackiego. Cena wynajmu 800 zł do której należy doliczyć czynsz płatny...
SPRZEDAM  /  WYNAJMĘ
SPRZEDAM / WYNAJMĘ
Sprzedam dom Pionki ul. Kopernika - osiedle domów jednorodzinnych.Dom usytuowany jest na działce o powierzchni 1000 m z zagospodarowanym ogrodem. Powierzchnia użytkowa 142 m , oraz dwa zewnętrzne tarasy. Na parterze znajduje się pokój dzienny...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook