Dzisiaj jest piątek, 16 kwietnia 2021 r., 106 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
OSP Jedlnia ma nowy samochód ratowniczo-gaśniczy
Dodał: MaG, 06-05-2019 10:33, odsłon: 3999
fot.UGP
fot.UGP

Dzień trzeciego maja 2019 roku jest dniem szczególnym i bardzo ważnym w życiu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Jedlnia. W przededniu obchodów Dnia Strażaka został poświęcony i symbolicznie przekazany nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem druhów oraz pocztów sztandarowych do kościoła na mszę świętą. W uroczystościach brały udział jednostki i poczty sztandarowe z Ochotniczych Straży Pożarnych z Jedlni, Jaroszek, Czarnej, Pionek, Suchej, Lasek oraz Jedlni Letnisko. Po mszy świętej dowódca uroczystości druh Janusz Mróz przeprowadził pododdział, poczty sztandarowe oraz wszystkich uczestników pod budynek remizy na dalszą część uroczystości.


W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych władze Gminy Pionki  z wójtem Mirosławem Ziółkiem na czele. Wszystkich przybyłych gości powitał naczelnik jednostki OSP druh Andrzej Mróz, po czym nastąpiło uroczyste przekazanie kluczyków i dowodu rejestracyjnego naczelnikowi OSP. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał wójt Mirosław Ziółek wraz z sołtysem wsi Jedlnia Panią Barbarą Błazik.
Proboszcz parafii pw. św. Mikołaja  ksiądz Janusz Smerda dokonał poświęcenia nowego samochodu pożarniczego.


Druhowie  Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni w dowód podziękowania przekazali symboliczne statuetki przedstawiające strażaka wychodzącego z płomieni instytucją, które współfinansowały zakup samochodu. Otrzymali je Marszałek Województwa Mazowieckiego  Adam Struzik, wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek, prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, komendant  Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu st. bryg. mgr inż. Marek Krassowski.

 


Podziękowania wręczyli, prezes jednostki druh Tomasz Wróbel, naczelnik druh Andrzej Mróz, oraz przewodniczący Komisji Rewizyjnej długoletni prezes jednostki, druh Józef Kiraga.  Uroczystość przekazania samochodu była okazją do uhonorowania młodego druha jednostki Kacpra Guzy, który udzielił koledze pierwszej pomocy w szkole podczas zajęć, gdy ten stracił przytomność i przestał oddychać. Pamiątkową statuetkę oraz dyplom wręczył prezes Tomasz Wróbel wraz z naczelnikiem Andrzejem Mrozem.
Druhowie jednostki  Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni, którzy w sposób szczególny przyczynili się do zakupu tego samochodu zostali wyróżnieni przez marszałka Adama Struzika pamiątkowymi dyplomami z podziękowaniem.


Dyplomy w imieniu marszałka wręczył Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego   druh Zbigniew Gołąbek. Wyróżnieni druhowie to: Andrzej Wróbel, Stanisław Rusek, Janusz Mróz, Andrzej Michalski, Andrzej Mróz oraz Tomasz Wróbel. Na koniec uroczystości prezes  Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni druh Tomasz Wróbel podziękował wszystkim przybyłym na tę doniosłą i jakże ważną dla jednostki uroczystość.

 


Starania o zakup nowego wozu dla strażakówa) ochotników podjęte zostały w roku 2015. Zmiany w przepisach w połowie ubiegłego roku dotyczące współfinansowania zakupu nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP spowodowały, że wszelkie procedury związane ze składaniem wniosków, rozstrzyganiem przetargu itp. spadły na barki zarządów OSP.


Na początku roku 2018 pojawiła się realna szansa na zgromadzenie odpowiednich środków i zakup tego samochodu. 09 kwietnia 2018 roku została podpisana umowa z marszałkiem Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie OSP Jedlnia kwotą 130 000 złotych.


Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dofinansował zakup w kwocie 425 000 złotych co stanowiło połowę wartości samochodu. Umowa została podpisana w dniu 25 września 2018 roku. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie po wydaniu pozytywnej opinii przekazał w dniu 25 sierpnia 2018 roku dofinansowanie ze środków KSRG na kwotę 195 000 złotych. Wójt  Gminy Pionki, który dofinansował zakup w kwocie 100 000 złotych wliczając w to koszt ubezpieczenia pojazdu.


- Gorąco dziękujemy i jesteśmy wdzięczni wszystkim instytucjom za współfinansowanie zakupu. Tu należy przekazać szczególne podziękowania członkom zarządu OSP Jedlnia, komendantowi miejsko-gminnemu ZOSP RP w Pionkach druhowi Andrzejowi Kapuście oraz Panu Łukaszowi Sikorze pracownikowi Urzędu Gminy, którzy pomogli w przygotowaniu i składaniu wniosków oraz  dokumentów przetargowych. – podziękowali podczas uroczystości strażacy ochotnicy


W dniu 29 sierpnia 2018 roku w siedzibie firmy Przedsiębiorstwo Usługowo - Handlowe „MOTO - TRUCK" w Kielcach, została podpisana umowa na zakup średniego samochodu ratowniczo -gaśniczego dla jednostki OSP Jedlnia marki MAN TGM 18. 340, o pojemności zbiornika na wodę 4600 litrów i 500 litrów środka pianotwórczego (ze sprzętem ratowniczym zamontowanym na stałe z przeznaczeniem na wyposażenie OSP). Całkowity koszt samochodu ratowniczo-gaśniczego wyniósł 849.930,00 zł brutto. W dniu 22 grudnia 2018 roku, późnym wieczorem odbyło się uroczyste powitanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego w jednostce OSP Jedlnia.

 

Uroczystość przekazania samochodu była okazją do uhonorowania młodego druha jednostki Kacpra Guzy, który udzielił koledze pierwszej pomocy w szkole podczas zajęć, gdy ten stracił przytomność i przestał oddychać.

 

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni jest jedną z trzech jednostek w powiecie radomskim, które w roku 2018 pozyskały na swój stan nowe wozy bojowe. Dzięki zakupionemu samochodowi wzrośnie bezpieczeństwo mieszkańców Jedlni, okolicznych miejscowości jak i terenu całej gminy.


- Jeszcze raz kierujemy serdeczne podziękowania do Wójta Gminy Pionki Mirosława Ziółka za wsparcie jakiego nam udzielał i udziela od początku w staraniach przy zakupie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. To miłe i bardzo ważne kiedy jednostka OSP może zawsze liczyć na wsparcie merytoryczne i finansowe, gospodarza gminy. Potwierdza to wielokrotne wypowiedzi i zapewnienia, że bezpieczeństwo gminy, jak i strażaków biorących udział w akcjach ratowania mienia i życia jest dla Pana Wójta sprawą priorytetową. – dodaje prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni Tomasz Wróbel

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Super ! Komu jak komu ale OSP Jedlnia taki samochód należał się już dawno !
06-05-2019, 15:05:15
+ 13
- 18
odpowiedz
VIP
Przydałoby się porządnie pokropić ten samochód, tak żeby służył długie lata.
Dodane obrazki:
06-05-2019, 16:30:39
+ 11
- 1
odpowiedz
Jutro ma padać , to pokropi !
06-05-2019, 16:42:02
+ 11
- 16
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Pionki24 - Przychodnia przy ulicy Sienkiewicza, w której będzie znajdował się powszechny punkt szczepień
W powiecie radomskim powstaną dwa dodatkowe powszechne, powiatowe punkty szczepi...
Fot. Hunt Run Ekstremalne Eventy
Gmina Kozienice wspólnie z firmą Aloha Eventy, której właścicielem...
Fot. Maciej Zając
Nadleśnictwo Kozienice przypomina, że wyznaczony został objazd do obiektu turyst...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Zespół ds. Kozienickiego Parku Krajobrazowego serdecznie zaprasza dzieci ...
Fot. Krystian Maj - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w środę, że rząd zdecydował o prz...
Fot. UG Pionki/Grażyna Rojek
W gminie Pionki rozstrzygnięto konkurs otwarty w dziedzinie kultury pod hasłem &...
- Muszę szczerze przyznać, początki były bardzo trudne. Brak powszechnie dostępn...
W gminie Pionki rozstrzygnięto konkurs otwarty w dziedzinie sportu pod hasłem &b...
fot. Marcin Kucewicz, wystawa Ryszarda Waśki
Elektrownia zaprasza wszystkich swoich sympatyków, którzy nie zdąż...
Fot. por. Paweł Wójcik, ZK Żytkowice
W poniedziałek, 12 kwietnia, funkcjonariusze Służby Więziennej uczcili pamięć po...
Fot. Mazowiecka Grupa SPEED
Podczas tygodniowych działań grupy SPEED na terenie miasta i powiatu radomskiego...
Fot. www.gov.pl
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa już ponad tydzień. Mieszkańcy ...
Fot. UG Garbatka-Letnisko
W niedzielne popołudnie, 7 kwietnia 2021 r. uczczono pamięć poległych w czasie B...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
W sobotę, 10 kwietnia w naszym mieście miało miejsce huczne powitanie sezonu mot...
Fot. Kozienicki Dom Kultury - Agnieszka Bieńkowska
Lockdown po raz kolejny został przedłużony, w związku z czym ośrodki kultury poz...
Fot. Mateusz Palka
W jednym z mieszkań, w bloku przy ulicy Mickiewicza w Pionkach, włączyła się czu...
Fot. archiwum/Maciej Zając
Obiekt turystyczny „Królewskie Źródła” funkcjonuje już...
Fot. Czytelnik
W czwartek, 8 kwietnia, w miejscowości Bogucin doszło do tragicznego w skutkach ...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Stowarzyszenie Biegiem Radom organizuje Dziki Cross 2021 w Kozienicach. Odbędzie...
Fot. Czytelnik
W czwartek, 8 kwietnia, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Pionkac...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Kupiliście sobie łoże małżeńskie? Potrzebujecie jeszcze do niego materaca, lecz nie wiecie, czy odpowiednim wyborem będz...
Materace możemy wybierać zgodnie z wymiarami, ale nie powinniśmy także zapominać o tym, jak ważny jest dobór pod ...
W Pionkach przy ulicy Parkowej zaplanowano inwestycję dwóch budynków IV kondygnacyjnych mieszkalnych wraz ...
Dysponujesz akurat wolnymi środkami finansowymi i zastanawiasz się, czy przeznaczyć je na wcześniejszą spłatę kredytu go...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Figuła Jakub
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
Działka budowlana pod dom jednorodzinny. Położona w Pionkach przy ulicy Szkolnej. Działka nr 486/4, o powierzchni 348 m2. Media - prąd, gaz, woda, kanalizacja w drodze. Wjazd od ulicy Szkolnej. Obecnie ogródek z tujami i drzewkami owocowymi ogrodzony płote...
SPRZEDAM DOM W PIONKACH, 1/2 BLIŹNIAKA
SPRZEDAM DOM W PIONKACH, 1/2 BLIŹNIAKA
Sprzedam dom jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej o powierzchni użytkowej 102,5 m2 + 65 m2 podpiwniczenia z garażem. Nieruchomość położona jest w Pionkach, w spokojnej okolicy na ulicy Willowej. Dom jest dobrze ocieplony, z oknami drewnianymi firmy Urzędo...
WYNAJMĘ KAWALERKĘ
WYNAJMĘ KAWALERKĘ
Do wynajęcia kawalerka 24m2 w centrum Pionek częściowo umeblowana -/kuchnia, łazienka/ szczegóły pod tel.698282014
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
przy ul. A. Mickiewicza 4 w Pionkach. III piętro, 3 pokoje, kuchnia, łazienka, osobno WC o powierzchni 66,75 m2. Piwnica ok 19m2. Okolica cicha i spokojna. Tel. 884 101 430
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992