Dzisiaj jest środa, 26 lutego 2020 r., 57 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Będzie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy w jednostce OSP Jedlnia
Dodał: MaG, 06-09-2018 08:45, odsłon: 2640

Pod koniec sierpnia w siedzibie firmy Przedsiębiorstwa Usługowo – Handlowego „MOTO - TRUCK" Leszek Chmiel w Kielcach, została podpisana umowa na zakup średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla jednostki OSP Jedlnia (ze sprzętem ratowniczym zamontowanym na stałe z przeznaczeniem na wyposażenie OSP).

- Całkowity koszt samochodu ratowniczo-gaśniczego wyniósł blisko 850 tysięcy złotych i został sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w kwocie 130 tysięcy, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie w kwocie 195 tys., Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w kwocie 425 tys. oraz z budżetu Gminy Pionki w kwocie blisko 100 tys. zł. - informuje Urząd Gminy Pionki


Pozyskanie nowego samochodu dla OSP Jedlnia nie byłoby możliwe bez starań i zaangażowania Zarządu OSP Jedlnia, jak i Wójta Gminy Pionki Pana Mirosława Ziółka. Starania o zakup nowego samochodu dla OSP  trwały od wielu lat, jednak za każdym razem wniosek został z różnych względów pomijany na liście przydziału.


Zmiany w przepisach dotyczących współfinansowania zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP spowodowały, że wszelkie procedury związane ze składaniem wniosków, rozstrzyganiem przetargu itp. spadły na barki zarządów OSP. Dzięki staraniom prezesa OSP Jedlnia, Tomasza Wróbla i naczelnika Andrzeja Mroza, a także druhów Janusza Mroza, Andrzeja Michalskiego, Stanisława Ruska i Andrzeja Wróbla, wkrótce w jednostce przybędzie nowy samochód ratowniczo – gaśniczy, przez co wzrośnie bezpieczeństwo mieszkańców Jedlni, okolicznych miejscowości jak i terenu całej gminy Pionki.


- Szczególne podziękowania należą się Wójtowi Gminy Pionki Mirosławowi Ziółkowi za wsparcie jakiego nam udzielał i udziela od początku w staraniach przy zakupie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. To miłe i bardzo ważne kiedy jednostka OSP może zawsze liczyć na wsparcie merytoryczne i finansowe, gospodarza gminy Pana Mirosława Ziółka. - mówi Tomasz Wróbel -  Potwierdza to wielokrotne wypowiedzi i zapewnienia, że bezpieczeństwo gminy, jak i strażaków biorących udział w akcjach ratowania mienia i życia jest dla Pana Wójta sprawą priorytetową. Pragniemy również podziękować komendantowi miejsko-gminnemu w Pionkach, druhowi Andrzejowi Kapuście i Panu Łukaszowi Sikorze, za pomoc w przygotowywaniu i składaniu wniosków oraz przeprowadzeniu postępowania przetargowego. Z niecierpliwością czekamy na dzień, kiedy będziemy mogli pochwalić się nowym nabytkiem już w jednostce OSP Jedlnia.- dodaje Wróbel

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Mogę się tylko domyśalć, że jak już ten samochód ratowniczo-gaśniczy przyjedzie do jednostki w Jedlni, to toastom nie będzie końca ..
Dodane obrazki:
06-09-2018, 11:18:55
+ 9
- 6
odpowiedz
widać że blisko już wybory
07-09-2018, 08:17:13
+ 1
- 10
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook