Dzisiaj jest poniedziałek, 29 maja 2017 r., 149 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Uczniowie z gminy Gózd wzięli udział w konkursie o Janie Pawle II
Dodał: JaW, 10-04-2017 11:26, odsłon: 219
Fot. archiwum UG Gózd
Fot. archiwum UG Gózd

Konkurs po raz drugi zorganizowała szkoła w Kuczkach-Kolonii, której od 2008 roku patronem jest papież Jan Paweł II. W grupie gimnazjalistów pierwsze miejsce zajęli Monika Nowak, Anastazja Serafin i Weronika Wrochna z PG Gózd. W kategorii podstawówek zwyciężyły uczennice z Kłonówka-Kolonii: Natalia Bukalska, Zuzanna Korycka i Patrycja Węglińska.

W tym roku poszerzono formułę konkursu i do udziału zaproszono wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z terenu gminy Gózd. Każda placówka na etapie szkolnym wyłoniła trzyosobową reprezentację na finał.

 

W finale Gminnego Konkursu Wiedzy o św. Janie Pawle II wzięli udział uczniowie gimnazjów w Goździe i Kuczkach-Kolonii oraz podstawówek z Gozdu, Klwatki, Kłonówka-Kolonii, Podgóry i Kuczek-Kolonii.

 

BYŁY CZTERY RUNDY PYTAŃ

Konkurs był podzielony na cztery rundy. Pytania dotyczyły przede wszystkim życiorysu św. Jana Pawła II od jego narodzin 18 maja 1920 roku w Wadowicach, aż do kanonizacji 27 kwietnia 2014 roku w Watykanie. W pierwszej rundzie były pytania tzw. zamknięte, czyli trzeba było odpowiedzieć tylko "tak" lub "nie". Kolejne rundy zawierały już pytania otwarte, gdzie trzeba było dać konkretną odpowiedź. Trudność pytań wzrastała wraz z rozpoczynającymi się kolejnymi rundami. Jednak uczniowie byli doskonale przygotowani i odpowiedzieli na prawie wszystkie pytania, czym zaskakiwali publiczność.

 

 

Gratulacje laureatom składał m.in. wójt gminy Gózd, Paweł Dziewit.

 

Głównym organizatorem konkursu był ksiądz Mariusz Morawski, katecheta ze szkoły w Kuczkach-Kolonii. W jury zasiedli i nad sprawnym oraz rzetelnym przebiegiem konkursu czuwali: proboszcz parafii św. Józefa w Kuczach ks. Wiesław Kudła – przewodniczący jury, wójt gminy Gózd Paweł Dziewit, dyrektor Zespołu Szkół w Kuczkach-Kolonii Dorota Rogala oraz przedstawiciele poszczególnych szkół biorących udział w konkursie: ks. Sylwester Jończyk, Dorota Łakota, Anna Karasińska, Marta Jasik.

 

 

Przewodniczącym jury był ksiądz Wiesław Kudła, proboszcz parafii św. Józefa w Kuczkach.

 

LAUREACI

Po czterech rundach wyłoniono zwycięzcę w kategorii gimnazjum. Okazała się nim drużyna reprezentująca szkołę w Goździe, a wśród nich: Monika Nowak, Anastazja Serafin i Weronika Wrochna. Drugie miejsce, zaledwie jednym punktem mniej, zajęli przedstawiciele gimnazjum z Kuczek-Kolonii: Paulina Blicharz, Kinga Sałata i Piotr Tokarski. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęły uczennice z Kłonówka-Kolonii: Natalia Bukalska, Zuzanna Korycka i Patrycja Węglińska, które w dogrywce wygrały z przedstawicielami szkoły w Podgórze: Maja Piwońska, Paweł Poneta i Laura Samuś. Trzecie miejsce przypadło gospodarzom – drużynie z Kuczek-Kolonii: Maja Marcula, Karol Pająk, Mateusz Żaczek.

 

Nagrody ufundowali Urząd Gminy Gózd oraz parafia św. Józefa w Kuczkach.

 

 

Uczestnicy konkursu wraz z organizatorami i jurorami.

 

Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook