Dzisiaj jest piątek, 18 sierpnia 2017 r., 230 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Duże inwestycje w gminie Gózd. Ponad milion złotych na remonty w Małęczynie, Podgórze, Klwatce Królewskiej i Kłonówku Wieś
Dodał: JaW, 26-06-2017 13:02, odsłon: 461
Fot. Urząd Gminy Gózd
Fot. Urząd Gminy Gózd

Gmina Gózd inwestuje w szkoły, świetlice wiejskie i remizy strażackie. Tylko na tego rodzaju inwestycje w najbliższych miesiącach zostanie wydany ponad 1 milion złotych. Spora część pieniędzy to dotacje unijne z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zdobyte dzięki wnioskom złożonym za pośrednictwem LGD "Dziedzictwo i Rozwój".

Inwestycje w infrastrukturę turystyczną, rekreacyjną i kulturalną prowadzone będą w kilku miejscowościach gminy Gózd.

 

Do 15 sierpnia mają zakończyć się prace przy termomodernizacji budynków szkół podstawowych w Małęczynie i Podgórze. Łączny koszt tych zadań to ponad 402 tysiące złotych.

 

W opracowaniu jest dokumentacja projektowo-kosztorysowa pod budowę sali gimnastycznej przy PSP w Klwatce Królewskiej. Koszt zadania, które wykonuje firma ART-DOR Usługi Projektowe Radom to 43 tysiące złotych.

 

Od czerwca trwają roboty przy przebudowie budynku świetlicy wiejskiej w Goździe. Planowany termin zakończenia to 30 listopada 2017. Całkowity koszt inwestycji to 277 tysięcy 875 złotych, z czego gmina zdobyła blisko 50% dofinansowanie środkami zewnętrznymi.

 

W tym roku ma być też realizowana rozbudowa remizy strażackiej z przystosowaniem pomieszczeń na świetlicę wiejską w miejscowości Kłonówek Wieś. Termin wykonania robót budowlanych to 30 listopada 2017. Szacunkowy koszt 328 tysięcy 431 złotych, a kwota dofinansowania wynosi 119 tysięcy 345 złotych.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
Z-CA KIEROWNIKA OCZYSZCZALNI ŚCIEKOW/TECHNOLOG
Z-CA KIEROWNIKA OCZYSZCZALNI ŚCIEKOW/TECHNOLOG
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach Sp. z o.o. poszukuje kandydata na stanowisko : Z-ca Kierownika Oczyszczalni Ścieków/Tech...
SPECJALISTA DS. OCHRONY ŚRODOWISKA
SPECJALISTA DS. OCHRONY ŚRODOWISKA
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach Sp. z o.o poszukuje do pracy kandydata na stanowisko   Specjalista ds. ochrony środowiska &...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook