Dzisiaj jest piątek, 22 listopada 2019 r., 326 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
CAL zaprasza na spektakl teatralny
Dodał: MaG, 29-05-2019 10:01, odsłon: 865

Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach serdecznie zaprasza 9 czerwca (niedziela) o godzinie 18:00 na spektakl teatralny pt.“Gloria Victis”.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

“Gloria Victis”. Sentencja ta nieprzypadkowo góruje na jednym z najważniejszych obiektów związanych z XX-wieczną historią Pionek - na pomniku rozstrzelanych partyzantów przy ulicy Zwoleńskiej. To tam, 22 kwietnia 1944 roku, rozegrały się dramatyczne wydarzenia, w których śmierć poniosło dziesięciu mężczyzn. Opowieść i mit związany z najmłodszym z nich - nastoletnim Adamem Guzalem - stanowi dla twórców spektaklu główne pole inspiracji.

 

Siedmioro młodych artystów, pod kierunkiem reżysera i zespołu realizatorów, postanowiło za pomocą teatru opowiedzieć jego historię na nowo. Na spektakl składa się kilka luźno powiązanych tematycznie wątków, które przybliżają perspektywę, z jakiej na szeroko pojmowaną polskość spoglądają reprezentanci młodego pokolenia. To także próba “upomnienia się” o swojego rówieśnika i “przypomnienia” powodów, dla których tak młodzi ludzie przedwcześnie rezygnowali z beztroskiego dzieciństwa. To w końcu wyraz wdzięczności za ich poświęcenie i deklaracja własnych marzeń o idealnym narodzie.

 

Spektakl powstał w ramach warsztatów teatralnych, odbywających się w okresie od  1 kwietnia do 9 czerwca w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, objętych patronatem Narodowego Teatru Starego w Krakowie i Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej. Wszyscy uczestnicy zostali wyłonieni w drodze castingu.

 

 

 

źródło: CAL   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
My Center

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook