Dzisiaj jest piątek, 22 listopada 2019 r., 326 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[FOTO, WIDEO] Zofia Sydor zdobywczynią Grand Prix IV Festiwalu Piosenek z Czarnego Krążka. W sobotę odbyła się gala finałowa
Dodał: MaG, 27-04-2019 20:13, odsłon: 2657
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Cztery kategorie wiekowe, ponad 70 uczestników i tylko jeden zwycięzca najważniejszej nagrody Grand Prix IV Festiwalu Piosenek z Czarnego Krążka. Gwiazdą wieczoru IV Gali Finałowej był Andrzej Rybiński.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Podobnie jak w latach poprzednich festiwal rozpoczął się od przesłuchań wokalistów, które odbyły się w piątek. W tym roku do przesłuchań przystąpiło ponad 70 solistów z całego kraju.  

- Wczoraj dyrygent tego miejsca Marcin Alot rozpoczynając przesłuchania wypowiedział słowa, z którym i ja się zgadzam, że jest to jeden z najuczciwszych festiwali, który odbywa się w Polsce. Ciesze się również, że dziś miałem okazję poznać najbardziej rockandrollowego burmistrza w kraju Pana Roberta Kowalczyka(…). Kiedy miałem okazję tutaj wielką radość, dziką rozkosz słuchać wszystkich wykonawcą serce mi rosło z tego powodu, że przekonałem się po raz kolejny, że nasz naród jest niezwykle umuzykalniony. -  powiedział podczas otwarcia gali artysta znany z polskiej sceny muzycznej i członek jury Szymon Wydra

 

W kateogrii 10-12 lat zwyciężył Antoni Marzec z Kutna


Do tegorocznego festiwalu zgłosiła się dość liczna ponad 70 osobowa liczba wykonawców, którzy przyjechali z terenu całego kraju m.in. z Krakowa, Wrocławia, Zamościa,  Kielc, oraz Częstochowy. Przesłuchania trwały przez cały piątkowy dzień, a występy oceniało jury w składzie: Szymon Wydra, Alicja Gryz-Wasil oraz Michał Retelewski  Uczestnicy festiwalu mieli okazję zmierzyć się z repertuarem polskiej muzyki rozrywkowej , którą można było słuchać, gdy płyta winylowa była najpopularniejszym nośnikiem dźwięku.

 


NA SCENIE NAJLEPSI

Drugiego dnia na scenie Centrum Aktywności Lokalnej zobaczyliśmy laureatów poszczególnych kategorii. Jury wybrało i nagrodziło artystów w czterech kategoriach wiekowych, a także przyznało specjalne wyróżnienie oraz Grand Prix Festiwalu. Po to najważniejsze trofeum sięgnęła Zofia Sydor z Krakowa. Całą galę prowadziła Joanna Stachurska-Ruszkowska dyrektor programowyoraz redaktor naczelny Radia Radom.

W grupie 10-12 lat miejsce na podium wyśpiewali:

1. Antoni Marzec - Kutno – pierwsze miejsce
2. Nela Zawadzka – Węgrów – miejsce drugie
3. Antonia Rusin - Radom – miejsce trzecie

Kategoria 13-15 lat
1. Anastazja Serafin - Gózd – pierwsze miejsce
2. Natalia Wilczek - Aleksandrówka – drugie miejsce a
3. Julia Trybusińska - Radom – miejsce trzecie

 

kategoria 16- 18 lat
1. Amelia Lasota - Wilków – pierwsze miejsce
2. Maryna Zygdło - Częstochowa – drugie miejsce
3. Alicja Stypik - Cichanów – miejsce trzecie

Kategoria osoby dorosłe
1. Zofia Sydor - Kraków – pierwsze miejsce
2. Michał Steciak - Małogoszcz – drugie miejsce
3. Paulina Strukiel - Wrocław– trzecie miejsce

 

Tegoroczne Grand Prix zdobyła Zofia Sydor, która zajęła również pierwsze miejsce w kategorii osoby dorosłe. Nagrodę główną 800zł, statuetkę i pamiątkowy dyplom wręczył burmistrz Pionek Robert Kowalczyk.

 
Tuż po zakończeniu części konkursowej gali na scenie wystąpił piosenkarz i muzyk, a także aranżer i kompozytor znany polskiej publiczności Andrzej Rybiński. Większość piosenek artysty jest jego własną kompozycją. Andrzej Rybiński jest solistą i tego roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobył główną nagrodę za premierową piosenkę „Nie liczę godzin i lat”. Później powstały piosenki, jak: „Pocieszanka” oraz „Za każdą cenę”, które do dzisiaj cieszą się ogromnym powodzeniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
My Center

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook