Dzisiaj jest piątek, 22 marca 2019 r., 81 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[WIDEO, FOTO] Finał dla Danii i Egiptu. Zakończył się Mini Mundial Pionki 2018
Dodał: MaG, 18-06-2018 12:55, odsłon: 2851
fot.Julia Grotkowska/Agencja Arpass
fot.Julia Grotkowska/Agencja Arpass

Szesnaście drużyn walczyło w fazie pucharowej podczas Mini Mundialu Pionki2018. Finały rozegrane zostały w sobotę 16 czerwca na stadionie Miejskim Prochu Pionki w Pionkach. W finale spotkały się drużyny Danii i Egiptu.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Sobotni finałowy turniej zgromadził wielu kibiców, rodziców, zawodników i dzieci, które prócz kibicowanie swoim drużynom mogły również skorzystać z atrakcji Mini Mundialu Pionki 2018, który był nie tylko wydarzeniem sportowym, ale i piknikiem rodzinnym.


W sobotnich rozgrywkach wzięło udział aż 16 drużyn, które wcześniej uzyskały bezpośredni awans z fazy grupowej. Rozgrywki finałowe rozegrane zostały na głównej płycie boiska, które zostało podzielone na dwie części. Poszczególne mecze były rozgrywane równolegle. W 1/8 finały zmierzyły się drużyny Arabii Saudyjskej (Psp Tczów), która zmierzyła się z Portugalią (PSP 5 Pionki). Kolejny mecz rozegrany został pomiędzy drużyną Danii (PSP Głowaczów) z Argentyną (PSP Suskowola I). Trzeci mecz, to walka Serbii (PSP Kowalków) z Niemcami (PSP Jedlnia II). Kolejne mecze rozegrane zostały pomiędzy drużynami Panamy (PSP Jastrzębia) oraz Polski (PSP 2 Pionki I), Hiszpanii (PSP Brzóza) oraz Egiptu (PSP Zwoleń), drużyną Islandii ( PSP Jaroszki) oraz Australii (PSP Słupica), Koreą Płd. (PSP Garbatka Letnisko) i Szwajcarii (PSP 1 Pionki II), Belgią (PSP 1 Pionki) oraz reprezentacją Anglii (PSP 5 Pionki II).

 

W trakcie przerwy technicznej swoje umiejętności zaprezentowali

podopieczni Dariusza Sułka z formacji Tang Soo Do


Drużyny, które odpadły w tej części rozgrywek tuż po zakończeniu ostatniego meczu zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami, dyplomami oraz pucharami. Nie zabrakło również drobnych upominków  dla wszystkich uczestników turnieju.

 

Do ćwierćfinału awansowały drużyny Portugalii, Danii, Egiptu, Serbii, Panamy, Australii, Korea Płd oraz Belgii. W pierwszym meczu drużyna Danii pewnie pokonała drużynę Portugalii 3-1.  W kolejnym meczu drużyna Egiptu pokonała przeciwników z odległego kontynentu Australię 2-0.  W trzecim meczu ćwierćfinałowym zmierzyła się reprezentacja Serbii i Panamy. Tutaj lepszą drużyna okazała się reprezentacja Panamy, która pokonała przeciwników strzelając dwie bramki(1-2).  Mecz Korea Płd z belgami zakończył się bezbramkowym remisem. O awansie do kolejnej fazy rozgrywek zdecydowały rzuty karne. W karnych więcej szczęścia mieli zawodnicy Korei, którzy awansowali do półfinału.

 


Półfinałowe zmagania piłkarskie rozegrane zostały pomiędzy drużynami z Dani, Panamy, Egiptu oraz Korei Płd. Drużyna Danii pewnie pokonała swoich rywali z Panamy ustanawiając wynik 7-2. W drugim meczu półfinału drużyna Egiptu pokonała reprezentację Korei 3 – 1.


W grze o trzecie miejsce lepszą drużyną okazała się reprezentacja Panamy (PSP Jastrzębia) , która pokonała zawodników z Korei Południowej 4 – 2 (PSP Garbatka Letnisko ).


Mecz finałowy zakończył się zwycięstwem Danii (PSP Głowaczów) , który pokonał drużynę Egiptu (PSP Zwoleń)  strzelając trzy bramki.


Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został Adam Żabicki (Panama), natomiast najlepszym strzelcem okazał się Karol Olczak (Dania). Tytuł najlepszego bramkarza mundialu zdobył Słowikowski Maciej (Dania).

 

Sędziami fazy pucharowej byli Rafał Marczak oraz Milena Połosa


Turniej Mini Mundial Pionki2018 dobiegł końca i choć emocji nie brakowało to śmiało można powiedzieć, że była to jedna z imprez, która wymagała od organizatorów wielkiego zaangażowania  i dobrej organizacji. Sam mundial rozegrany został na pięciu boiskach Gminy i Gminy Miasta Pionki. Pomysłodawcą i inicjatorem całego przedsięwzięcia było Stowarzyszenia „Patriotyczne Pionki”, które przy wsparciu wielu instytucji i organizacji mogło sprawnie przeprowadzić wszystkie futbolowe rozgrywki.


Nad dobrą organizacją imprezy i w charakterze pomocy technicznej czuwali pracownicy Wydział Sportu i Rekreacji UM Pionki  oraz członkowie Stowarzyszenia „Patriotyczne Pionki” obecni w składzie: Damian Walachnia, Piotr Iwanowski, Igor Toporek, Piotr Maciejewski, Łukasz Mosionek,Kacper Jaroszek, Maciej Mazurek, Patryk Solecki, Łukasz Karczewski, Maciej Gębczyk). Obsługę medyczną zapewniła Wiesława Wilczyńska oraz Lidia Wierzbicka.

 

Na zakończenie turnieju zostały wypuszczone balony z helem,

które uniosły flagi Polski oraz Miasta Pionki


Patronat nad imprezą wspólnie objęli Romuald Zawodnik burmistrz Pionek oraz Mirosław Ziółek wójt Gminy Pionki. Współorganizatorami tej sportowej imprezy były lokalne kluby sportowe KS Proch Pionki, UKS Daniel, GKS Legion Suskowola, UKS Champion, oraz GKS Królewscy Jedlnia.


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook