Dzisiaj jest piątek, 20 lipca 2018 r., 201 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
[FOTO] To był sprawdzian na wytrzymałość."Niepokonane Suskowola" pokazały co potrafią podczas "Hard Run"
Dodał: MaG, 09-08-2017 07:03, odsłon: 20930
Fot.Mariusz Grotkowski©Arpass
Fot.Mariusz Grotkowski©Arpass

- Pierwotnym celem tych zajęć było wyrwanie kobiet z ich domów i oderwanie od codziennych obowiązków. Teraz to morderczy trening i chęć rywalizacji. „Niepokonane Suskowola” wzięły udział w wyjątkowym biegu z przeszkodami pod nazwą „Hard Run”.

Niepokonane
Od trzech lat wspólnie trenują, dbają o zdrowie i kondycję. Grupa liczy średnio po 35 osób na zajęciach. Na co dzień wykonują obowiązki jak każda kobieta, pracując lub wychowując dzieci. Ich wspólny cel, to zadbać o siebie i swoją sprawność fizyczną. Mają własną nazwę drużyny – Niepokonane Suskowola. By się sprawdzić wzięły udział w biegu z przeszkodami. Jak wyglądał wewnętrzny „Runmageddon” można zobaczyć w naszej fotorelacji.

- Grupa pod nazwą "Niepokonane Suskowola" zaczęła działać pod moim okiem trzy lata temu. Zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej w Suskowoli   w każdy wtorek i czwartek o godz. 19. Zajęcia miały priorytet pro zdrowotny i ciągle taki jest – informuje Mateusz Kubica trener grupy

Jak mówi trener, zajęcia mają na celu cieszyć, dbanie o własne zdrowie ale też dać lekki wycisk, żeby pokazać sobie i swojemu organizmowi, że można więcej od siebie wymagać i przełamywać kolejne granice. Zajęcia jakie odbywają się cyklicznie są odpłatne ale koszty jak za takie zajęcia są znikome.

 

 Z „Tarzanem”, bo tak nazywała się przeszkoda, tak łatwo nie było. Niektórzy kończyli

swój skok w wodzie


Czas na sprawdzian
Jak w każdym sporcie trening jest najważniejszy.  Po tygodniach walki ducha z ciałem przychodzi czas na sprawdzian. Tak też było w przypadku „niepokonanych”.  W czwartek 3 sierpnia na prywatnym terenie został przygotowany specjalny tor przeszkód, który na pierwszy rzut oka przypominał w wersji mini słynny bieg z przeszkodami pod nazwą „ Runmageddon”.

- Pomysł na bieg z przeszkodami, który już w tamtym roku miał miejsce, był zainspirowany daniem uczestnikom zajęć nowych wyzwań i zadań jakie są przed nimi stawiane. Dzięki uprzejmości, kreatywności oraz zaangażowaniu Rafała Tomaszewskiego (prywatnie maż jednej z uczestniczek) , tego rodzaju imprezy nie można by było zorganizować. Wielkie dzięki dla niego – dodaje Kubica

 

Cztery dni potrzebował Rafał Tomaszewski (na zdjęciu) wraz z Mateuszem Kubicą

na zbudowanie odpowiedniego toru przeszkód.


Ścianka, Magiczna Klepsydra i Tarzan

W tym biegu nikt nie startował z przymusu. Każdy uczestnik dobrowolnie mógł sprawdzić  swoje umiejętności, kondycję oraz wytrzymałość. Do pokonania był 2,5 kilometrowy odcinek usiany przeszkodami. Pierwszą przeszkodą jaka czekała na uczestników był bieg w workach i pokonanie ścianki na którą należało się wspiąć, by wbiec na główny tor przeszkód. W lesie czekały już same przygody. By dobiec do mety należało min. wspiąć się po linie, pokonać ścianę z opon, zmierzyć się z „magiczną klepsydrą” czyli wejście i zejście po szpulach, pokonać rów z wodą i odbyć skok na linie przez wodę.

- Żadna przeszkoda nie była w stanie im stanąć na drodze. Duchem walki uczestniczki tego sprawdzianu pokonały każdą z nich – stwierdził trener

 

Jedną z przeszkód z jaką przyszło się zmierzyć uczestnikom, było pokonanie rowu

nie koniecznie z krystalicznie czystą wodą


Medale na zakończenie
Choć to tylko wewnętrzny sprawdzian pokonanie takiego zestawu przeszkód nie mogło zakończyć się bez trofeów. Każda z uczestniczek na zakończenie otrzymała pamiątkowy medal.

W rozmowie z naszą redakcją Mateusz Kubica podsumował postępy w treningach oraz zagazowanie i determinację uczestników zajęć

Nie można przejść obojętnie koło tego, że niektóre podopieczne chodzą regularnie na zajęcia. Z każdych zajęć wychodzą bardzo zmęczone, są w pełni zaangażowane i zdeterminowane. Jestem pełen podziwu i dumy, bo każdy trening jest ciężki nie tylko fizycznie ale mentalnie aby pokonywać swoje przeszkody, które mamy przede wszystkim w głowie, która nas ogranicza – podsumował trener

 

 W teście na wytrzymałość podczas tegorocznej edycji „Hard Run” wzięło udział

ponad 30 uczestników

 

Mateusz Kubica (w środku) wraz ze zwyciężczyniami toru przeszkód. Trener personalny w Radomiu na siłowni Slim&Healhty. Trener przygotowania motorycznego min. KS Uniwersytet Radom w piłkę ręczna oraz zajęć grupowych w Suskowoli i Pionkach. Pasjonat sportu i zdrowego stylu życia.

 

W tym miejscu warto poinformować, że już w najbliższy weekend kilka uczestniczek zajęć wystartuje w Triathlonie w Kozienicach. Przed nimi pływanie na dystansie 750 metrów, jazda na rowerze na odcinku 19 km drogami gminnymi oraz bieg na dystansie 4,5 kilometra. Zachęcamy do kibicowania.

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook