Dzisiaj jest sobota, 19 stycznia 2019 r., 19 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO

W najbliższy weekend piłkarze trzech naszych zespołów zakończą rundę jesienną. Przydałoby się wygrać i ze spokojną głową udać się na zimowy odpoczynek.



kategoria: Aktualności,Sport, odsłon: 1024
Fot. UG Garbatki-Letnisko

Honorowy Obywatel Garbatki-Letnisko Ryszard Szurkowski w czerwcu przeszedł bardzo poważny wypadek w Niemczech podczas wyścigu amatorów. Kolarz jest sparaliżowany i walczy o powrót do zdrowia. Trwa zbiórka pieniędzy na jego rehabilitację.



kategoria: Garbatka-Letnisko,Aktualności, odsłon: 1596
kadr z filmu

W tym tygodniu w Kinie KDK zobaczymy trzy filmy w tym premierę ogólnopolską „Planety Singli 2”. Na najmłodszych widzów czeka „Książka Lili”, natomiast w niedzielę 11 listopada z okazji Dnia Kina Polskiego wyświetlona zostanie „Zimna Wojna”.



kategoria: Aktualności,odsłon: 545

Centrum Aktywności Lokalnej zaprasza do dzieci i młodzież szkolną do udziału w konkursie literacko-plastycznym „List do Świętego Mikołaja”. Prace można zgłaszać do 30 listopada.



kategoria: Aktualności,Centrum Aktywności Lokalnej, odsłon: 718
fot.PSP Radom

Syreny, kilka zastępów straży, rozpoznanie zagrożenia i działania z zakresu ratownictwa chemiczno-ekologicznego. W poniedziałek odbyły się ćwiczenia na terenie zakładu produkcyjnego w Pionkach pod kryptonimem "SOUDAL 2018".



kategoria: Aktualności,Top, odsłon: 1953

„Basia”, „Dziedziczki”, „Winni”, „Bohemian Rhapsody”, w ramach DKF „Z perspektywy Paryża”, a w ramach Dnia Kina Polskiego wiele dobrych rodzimych produkcji - - to filmy, które będzie można zobaczyć w najbliższych dniach w kinie studyjnym Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu.



kategoria: Aktualności,CSNElektrownia, odsłon: 527

Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem w radomskiej Elektrowni w ramach cyklu "Wieczory z Mistrzem" miało pierwotnie odbyć się 24 listopada. Termin spotkania został jednak zmieniony na 15 grudnia o godz. 19.





kategoria: Aktualności,CSNElektrownia, odsłon: 580
Kornelia Kalbarczyk z Grzybowa miała szczęście. Uzyskała bezpłatny dostęp do leku. Setki chorych wciąż czeka. Fot. oficjalny profil FB dziewczynki.

Kornelia Kalbarczyk z Grzybowa (gm. Magnuszew) walczy z ciężką chorobą jaką jest SMA typu I czyli rdzeniowy zanik mięśni. Dzięki nowatorskiej terapii ma szansę na normalne funkcjonowanie w dorosłym życiu. Jej przykład pokazuje, że lek naprawdę działa. Jest jednak problem. Spinraza, bo o ten lek chodzi, wciąż nie jest w Polsce refundowana. Procedura wciąż się toczy, a setki chorych czeka. Poprzez podpisanie petycji możemy przyspieszyć ten proces.



kategoria: Top,Aktualności, Kozienice, odsłon: 1348

Działasz w subregionie radomskim? Masz poczucie, że Twoje działania mają realny wpływ na rzeczywistość? Zostań laureatem Nagrody Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej i wygraj 4 tys. zł!



kategoria: Aktualności,odsłon: 545

Kino działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na Dyskusyjny Klub Filmowy. Pokaz filmu „Z perspektywy Paryża” odbędzie się w poniedziałek, 12 listopada, o godz. 20.00



kategoria: Aktualności,CSNElektrownia, odsłon: 504
Fot. Mariusz Grotkowski

W niedzielę 4 listopada 10 miłośników biegania pokonało 100-kilometrową trasę w ramach I Kozienickiego Ultramaratonu Niepodległości. Pokonanie tego dystansu zajęło im prawie 14 godzin, ale wszystko przebiegło zgodnie z planem. Na trasie jak i na mecie na biegaczy czekało gorące wsparcie kibiców. Patronatem medialnym wydarzenie objęła nasza redakcja.



kategoria: Top,Aktualności, Sport, odsłon: 1555
fot.ZS

Październik to miesiąc, który na całym świecie jest poświęcony AAC czyli alternative and augmentativecommunication, oznacza komunikację zastępczą (alterntivecommunication) i wspomagającą (augmentativecommunication). Obecnie terminu AAC w Polsce używa się coraz powszechniej.



kategoria: Aktualności,Zespół Szkół , odsłon: 941
Fot. Królewscy Jedlnia

Legion Suskowola jest mistrzem jesieni w Klasie B, a Królewscy mogą ten tytuł wywalczyć w najbliższy weekend. W ostatnich meczach obie nasze ekipy wygrały zasłużenie.



kategoria: Aktualności,Sport, odsłon: 840
fot.MCSN

W niedzielę czwartego listopada zmarł Andrzej Mitan Honorowy Obywatel Miasta Pionki. Honorowy tytuł otrzymał podczas uroczystej sesji w 2011 roku.



kategoria: Aktualności,Top, CSNElektrownia, odsłon: 2844

W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i 110 rocznicę Polskiego kina. Z tych okazji radomska Elektrownia przygotowała wyjątkowe wydarzenie, na którym wyświetlone zostaną cztery polskie filmy w tym jeden przedpremierowo. Szczegóły poniżej.



kategoria: Aktualności,CSNElektrownia, odsłon: 525

Mirosław Ziółek w drugiej turze wyborów samorządowych ponownie uzyskał mandat zaufania społecznego. Wójt w głosowaniu 4 listopada otrzymał 1880 głosów. Jego kontrkandydat Tomasz Wróbel uzyskał 1518.



kategoria: Aktualności,Top, Wybory Samorządowe 2018, odsłon: 2661

Kolejny tydzień i kolejna edycja naszej zabawy. Wraz z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu przygotowaliśmy dla Was zaproszenia na basen, do Fitness Clubu i Caldarium.



kategoria: Aktualności,odsłon: 527
Robert Kowalczyk

Według oficjalnych danych (PKW) z okręgów wyborczych nowym włodarzem naszego miasta będzie Robert Kowalczyk (Stawiamy na Pionki). W drugiej turze wyborów otrzymał 4483 Natomiast konkurentka w wyścigu o fotel burmistrza Joanna Ewa Klich (Prawo i Sprawiedliwość) otrzymała 2096 głosów.



kategoria: Aktualności,Top, Wybory Samorządowe 2018, odsłon: 12229
fot. archiwum

Skromne, ale bardzo ważne punkty wywalczyli piłkarze Prochu Pionki, grając na wyjeździe z Mazowszem Grójec. Jedyny gol padł w 20 minucie, a autorem był Joel Tata Nsah.



kategoria: Top,Aktualności, Sport, odsłon: 1034
fot.archiwum

Runda jesienna powoli zbliża się do końca. W najbliższy weekend kolejne mecze rozegrywać będą nasi piłkarze. tym razem trzy ciężkie wyjazdy mają Proch, Królewscy oraz Legion.



kategoria: Aktualności,Top, odsłon: 940

4 listopada odbędzie się II tura wyborów wójtów, burmistrzów lub prezydentów miast. Dotyczy to tych gmin, w których żaden z kandydatów podczas I tury wyborów nie uzyskał więcej niż połowy ważnie oddanych głosów. W praktyce ponowne głosowanie odbędzie się w 649 gminach w całej Polsce. PKW przypomina: cisza wyborcza będzie obowiązywać na terenie całego kraju.



kategoria: Aktualności,odsłon: 1047
fot.PM

Tuż po godzinie 12 w niedzielę 28 października 40 osób zainaugurowało nowy sezon pionkowskich morsów. Dla niektórych była to pierwsza przygoda z morsowaniem. Kolejne wyzwanie czeka na sympatyków zimnych kąpieli już 4 listopada.



kategoria: Aktualności,Sport, odsłon: 2080

Zespoły z Pionek, Kozienic, Otwocka powalczą w turnieju piłkarskim, który został zorganizowany z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.



kategoria: Aktualności,Sport, odsłon: 990
fot.DL

Już w środę mieszkańcy Pionek tłumnie zmierzali na nowy cmentarz przy ulicy Kozienickiej. W czwartek pojawiło się jeszcze znacznie więcej osób, które od samego rana odwiedzały groby swoich bliskich oraz przyjaciół. 1 listopada to dzień zadumy i refleksji związany ze wspominaniem zmarłych świętych. W ten dzień hołd naszym bliskim oddajemy poprzez zapalanie zniczy, modlitwę, a także dekorację grobów.



kategoria: Aktualności,Top, odsłon: 2682
kadr z filmu

W tym tygodniu w Kinie KDK zobaczymy trzy filmy. Najmłodsi widzowie drugi tydzień z rzędu będą mogli obejrzeć trzecią odsłonę „Hotelu Transylwania”. Natomiast na starszych czekają dwie równie ciekawe propozycje. Są to komedia kryminalna „Zwyczajna przysługa”, a w ramach cyklu Kino dla Ciekawych „The World is Yours”.



kategoria: Aktualności,odsłon: 520
fot.WOT

Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej odwiedzili groby żołnierzy Armii Krajowej na terenie południowego Mazowsza. Terytorialsi uporządkowali mogiły, złożyli kwiaty oraz zapalili znicze. Uczcili również pamięć bohaterów w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.



kategoria: Aktualności,odsłon: 1046
ilustracja, źródło: Pixabay.com

4 listopada 10 biegaczy-amatorów przez 13 godzin pokona 100 kilometrów po terenie powiatu kozienickiego i radomskiego. To niezwykle ciężkie wyzwanie podejmą, żeby w ten sportowy sposób uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.  Na każdym z 12 odcinków można dopingować zawodników zmierzających do celu. Poniżej znajdziecie mapkę trasy. Patronat nad I Kozienickim Ultramaratonem Niepodległości sprawują Pionki24.pl oraz Kozienice24.pl



kategoria: Aktualności,Sport, odsłon: 882
fot. archiwum prywatne

Rafał Grabowski, bokser z Pionek ma 17 listopada walczyć w Radomiu podczas gali „Wojna Domowa”. Szanse na to, że impreza się odbędzie są niewielkie. Pięściarz na razie czeka na oficjalną informację, bo nie wie jak zorganizować sobie przygotowania na najbliższe miesiące.   



kategoria: Aktualności,Sport, odsłon: 1069
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

W czwartek 1 listopada w Pionkach uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusem miejskim. Jak informuje spółka ekoPionki Sp. z o.o. przejazdy w tym dniu są bezpłatne.



kategoria: Aktualności,odsłon: 1075
fot.CAL

Bożonarodzeniowy Kiermasz Rękodzieła w tym roku odbędzie się 2 grudnia. Do 23 listopada czekamy na zgłoszenia osób, które chciałyby przyłączyć się do grona wystawców.



kategoria: Aktualności,Centrum Aktywności Lokalnej, odsłon: 958

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook