Dzisiaj jest środa, 20 marca 2019 r., 79 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO

Każda osoba pokrzywdzona w wyniku przestępstwa może w tym tygodniu bezpłatnie dowiedzieć się o przysługujących jej uprawnieniach.

 

Wystarczy udać się do Prokuratury Rejonowej w Zwoleniu przy ulicy 11-go Listopada 10. W dniach 22-28 lutego od godziny 7 30 do 15 30 wszystkie osoby pokrzywdzone będą mogły bezpłatnie dowiedzieć się o przysługujących im uprawnieniach. Cała akcja przeprowadzana jest w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw.

 

 

 



kategoria: Aktualności,odsłon: 705

Norbert Kłosowski ponad 5 lat temu wyjechał z Pionek w poszukiwaniu pracy i lepszych perspektyw. Swoją przystań znalazł w Walii. Tydzień temu okazał się najlepszy w Walijskich Międzynarodowych Mistrzostwach Kulinarnych. Jedenastu kucharzy rywalizowało w kategorii na najlepsze sushi.

 

Miejsce na podium z...filipińczykiem








kategoria: Aktualności,odsłon: 1238

Po naszym wczorajszym artykule dotyczącym stanu pionkowskich dróg po zimie, służby za to odpowiedzialne wzięły się ostro do pracy.

 

- Do tej pory zakupiliśmy 400 kilogramów masy asfaltowej, która służy do tymczasowego wypełniania ubytków. Będziemy prowadzili remonty na bieżąco w najpotrzebniejszych miejscach. Jeszcze w tym tygodniu ogłosimy przetarg na remonty cząstkowe wszystkich dróg miejskich oraz niektórych na terenie Pronitu. Pierwsze prace będą mogły ruszyć już w marcu – informuje zastępca burmistrza, Stanisław Mazur.



kategoria: Aktualności,odsłon: 875

Kierowcy uważajcie na koła i podwozia. Zima powoli odchodzi, ale zostawia po sobie wiele drogowych niespodzianek.

 

Tegoroczna zima dała nam się mocno we znaki. Wyjątkowo niskie temperatury przez dłuższy okres czasu, dokonały prawdziwego spustoszenia na polskich drogach. Topniejący śnieg odsłonił wyjątkowo szarą rzeczywistość. Niewiele lepiej przedstawia się sytuacja w Pionkach. Ucierpiały te trasy, na których ruch jest najbardziej intensywny. Aleja Jana Pawła, ulica Kolejowa, Mickiewicza a przede wszystkim popularna pionkowska „dwupasmówka”. Dziury w niektórych miejscach dochodzą do kilkudziesięciu centymetrów długości i są naprawdę głębokie.

 

 



kategoria: Aktualności,odsłon: 1125

Mija rok odkąd Sławka Rutki nie ma wśród nas. 12 miesięcy a tak jakby kilka dni. Pamięć o takich ludziach jak Sławek trwać będzie wiecznie i nigdy nie zginie. Na zawsze pozostanie w sercu i umyśle najbliższych, kolegów z boiska, działaczy, piłkarzy Prochu Pionki i wielu ludzi, którzy chociaż może osobiście Go nie znali, to byli pełni szacunku dla jego dokonań.

 

Chłopak z małej miejscowości pokazał, że można. Wybił się do wielkiej piłki. Był wzorem do naśladowania, inspiracją dla wielu młodych piłkarzy trenujących i grających w biało-zielonych koszulkach. Był…



kategoria: Aktualności,odsłon: 3089

Ministerstwo Sprawiedliwości podjęło decyzję. VII Wydział Zamiejscowy Sądu Rejonowego w Zwoleniu – Roki Sądowe ponownie będzie orzekał w Pionkach.

 

Przypomnijmy









kategoria: Aktualności,odsłon: 1355

Jedenaście budynków użyteczności publicznej na terenie miasta zostanie ocieplonych. Kocioł grzewczy doczeka się remontu.

 

Od dłuższego już czasu każdy kolejny sezon grzewczy spędzał sen z powiek władzom Pionek i służbom odpowiedzialnym za to, by ciepło popłynęło do naszych mieszkań. Wszystko przez dość leciwe kotły grzewcze. Napisać można krótko. Prowizorka, ruletka. Będzie awaria czy jej nie będzie. Mieszkańcy będą mieli zapewnione ciepło czy znów trzeba będzie zmagać się z mniejszymi lub większymi usterkami. Jak poinformował na czwartkowej sesji Rady Miasta burmistrz Marek Janeczek, w tym sezonie grzewczym wystąpiła tylko jedna poważniejsza awaria. Miała ona miejsce w grudniu przed świętami bożonarodzeniowymi.



kategoria: Aktualności,odsłon: 1429

Obrady czwartkowej sesji Rady Miasta zdominowała sprawa wygaszenia mandatu radnemu Markowi Kucowi. Nie zabrakło wzajemnych oskarżeń, snucia domysłów, przerzucania się dokumentami i sprowadzania dyskusji do poziomu, pan/pani kłamie.

 

Na całe szczęście pionkowscy radni znaleźli też trochę czasu by zająć się sprawami istotnymi dla naszego miasta i życia jego mieszkańców.



kategoria: Aktualności,odsłon: 871

Służbowy laptop. Dla wielu zwyczajne narzędzie pracy. W pionkowskim magistracie kość niezgody.

 

 

Feralny laptop miał zostać skradziony rok temu podczas wizyty na sesji Rady Powiatu w Radomiu ówczesnego burmistrza Pionek Romualda Zawodnika.Łupem złodziei miał paść służbowy laptop, wraz z oprogramowaniem wart ok. 5000zł. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, iż wersji Zawodnika nie potwierdził zapis z kamer monitoringu miejskiego. Przeprowadzone postępowanie w tej sprawie zostało jendak umorzone.



kategoria: Aktualności,odsłon: 776

Ponad 5 lat działalności. Ciężka praca wielu osób. Unikalne i bogate zbiory. Wiele ciekawych imprez doskonale promujących Pionki. Teraz pojawia się pytanie, co dalej?

 

Z początkiem 2010r. Skansen kolejki w Pionkach wyłączony został z działalności Fundacji Polskich Kolei Wąskotorowych. – To była suwerenna decyzja prezesów FPKW. Nie wiem, dlaczego tak się stało i czym było to spowodowane. Nikt nie podał mi przyczyn – tłumaczy były prezes Fundacji Polskich Kolei Wąskotorowych, lokalny działacz i inicjator powstania Skansenu w Pionkach, Paweł Szwed. Odmienne stanowisko przedstawia zastępca prezesa Zarządu FPKW, pan Andrzej Tajchert. – To prawda, od niedawna skansen w Pionkach nie jest administrowany przez FPKW. Powodem tego jest decyzja o rezygnacji Pawła Szweda ze stanowiska prezesa. Skansen w Pionkach jest dziełem Pawła, on osobiście doprowadził do odrodzenia kolei wąskotorowej w dawnej parowozowni w Pionkach. Zachowujemy w pamięci zasługi Pawła dla odbudowy kolei w Starachowicach oraz Pionkach – mówi Tajchert.



kategoria: Aktualności,odsłon: 2757

W niedzielę ilość pokrywy śnieżnej na chodnikach i drogach oscyluje na granicy 20-40 cm. Służby miejskie w pierwszej kolejności udrożniły przejazd głównymi ulicami miasta.

 

Z soboty na niedzielę zima uraczyła nas obfitymi opadami śniegu. W naszym mieście najtrudniejsza sytuacja jest na ulicach liczących kilkadziesiąt metrów oraz drogach osiedlowych. Piesi mieli problem z dojściem do sklepów oraz kościoła.



kategoria: Aktualności,odsłon: 1131

Chcesz podnieść kwalifikacje zawodowe, zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy, być wymarzonym kandydatem dla wielu pracodawców? Nie czekaj i już teraz zapisz się na kursy organizowane w Pionkach przez Centrum Kształcenia Praktycznego.

 

Centrum Kształcenia Praktycznego w Pionkach ogłasza nabór na kursy zawodowe i kwalifikacyjne:



kategoria: Aktualności,odsłon: 1085

Kres bezmyślnym wybrykom chuligańskim, szybsza pomoc ofiarom przestępstw i wypadków drogowych. Wszystko to dzięki 20 kamerom, które do końca lipca tego roku zostaną zamontowane na terenie miasta.

 

Program „Razem Bezpieczniej”











kategoria: Aktualności,odsłon: 994

Machiny biurokracji i rygorystyczne wymogi Ministerstwa Ochrony Środowiska wstrzymują rozpoczęcie prac nad budową toru wyścigowego w Pionkach.

 

Przypomnijmy. Na sesji Rady Miasta 30 grudnia 2008r. doszło do podpisania umowy dzierżawy 56 hektarów gruntu po byłym Pronicie, na wysokości miejscowości Maryno. Ma tam powstać tor wyścigowy a w dalszej kolejności hotel, restauracja czy kompleks basenowy.



kategoria: Aktualności,odsłon: 1329

Już za 2 tygodnie startuje kolejna edycja Miejskiej Ligi Piłki Siatkowej chłopców. Na starcie MLPS 2010 staną reprezentacje trzech pionkowskich szkół ponadgimnazjalnych oraz drużyna kadetów PTS Pionki.

 

Wszystkie mecze rozgrywane będą w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Sosnowej. Wstęp wolny!

 

 

 

 

 



kategoria: Aktualności,odsłon: 1060

Parkingi, ich odśnieżanie i coraz mniejsza liczba miejsc, gdzie można bezpiecznie umieścić samochód. Spory problem dla pionkowskich kierowców. Problem, który wydaje się być trudnym do rozwiązania.

 

W ostatnim czasie otrzymaliśmy od Naszych czytelników kilka sygnałów dotyczących stanu parkingu przed Urzędem Pracy. Jako, że jego utrzymanie leży w gestii Pionkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, postanowiliśmy odwiedzić Prezesa PSM Ryszarda Rusieckiego.



kategoria: Aktualności,odsłon: 690

Wielofunkcyjne boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią. Zaplecze w postaci budynku sanitarno-szatniowego. Cały obiekt oświetlony i ogrodzony siatką. Taki kompleks sportowy powstanie jeszcze w tym roku w Publicznym Gimnazjum numer 1.

 

W czwartek na warszawskim Torwarze z inicjatywy Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się spotkanie z przedstawicielami samorządów z całej Polski, które zostały zakwalifikowane do programu Orlik 2012. W spotkaniu tym uczestniczył również burmistrz Pionek, Marek Janeczek.



kategoria: Aktualności,odsłon: 1057

Wstrząs anafilaktyczny to gwałtowny objaw alergii. W takim przypadku trzeba natychmiastowo działać, ponieważ reakcja ta może zagrażać życiu człowieka.

 

Wstrząs anafilaktyczny (anafilaksja) to nagła reakcja, które może wystąpić u alergika w określonych sytuacjach - najczęściej po spożyciu pokarmów (owoce morza, orzeszki ziemne), zażyciu leków bądź podaniu antybiotyku (zwłaszcza penicyliny), użądleniu przez owady czy przy prowadzeniu leczenia odczulającego.

 

Wystąpienie wstrząsu anafilaktycznego zagraża życiu chorego, więc należy wiedzieć jakie są jego objawy oraz co robić w takim przypadku.



kategoria: Aktualności,odsłon: 2315

Skrzyżowanie ulic Mickiewicza-Dębowa znajdujące się nieopodal jednego z pionkowskich marketów, jest jednym z bardziej newralgicznych miejsc na drogowej mapie Pionek. Sznur samochodów i korki w godzinach szczytu, a szczególnie w dni targowe, są czymś normalnym.

 

Niektórzy kierowcy nie do końca wiedzą jak poruszać się na tym skrzyżowaniu, nie mówiąc już o rowerzystach. Ci ostatni również mają olbrzymie problemy by bez przeszkód pojechać w wybranym przez siebie kierunku.



kategoria: Aktualności,odsłon: 1426

Temperatury schodzące poniżej -20 stopni, problemy z kotłem i niedogrzane mieszkania. Kierowcy narzakający na nieodśnieżone parkingi. Piesi grzęznący w mieszaninie śniegu i błota zalegającej na chodnikach. Powszechne narzekanie i psioczenie na służby odpowiedzialne za odśnieżanie. To już było i wszystko wygląda na to, że znów do nas wróci.

 

Tegoroczna zima nie zamierza odpuszczać drogowcom i służbom miejskim. Po kilkunastu dniach mrozów, meteorolodzy przestrzegają tym razem przed niżem "Miriam". Jego skutki szczególnie mogą odczuć mieszkańcy Mazowsza, gdzie wiatr może osiągać nawet 80 kilometrów na godzinę.Temperatury będą wahać się od -9 do -2 stopni Celsjusza.



kategoria: Aktualności,odsłon: 719

Obfite opady śniegu i silny wiatr – tak ma się przedstawiać zimowa aura na najbliższe dni. Od zachodu nadciągają do naszego kraju śnieżyce. Meteorolodzy ostrzegają o załamaniu pogody już od wtorkowego popołudnia.

 

Jak informuje TVN Meteo śnieżyce dotrą do Polski we wtorek. W ciągu dnia ma być jeszcze spokojnie, ale wieczorem na zachodzie kraju ma rozpętać się śnieżne piekło.

 

Zawieje i zamiecie

 

 

 



kategoria: Aktualności,odsłon: 859

Zobacz wideo.Pięknie udekorowana sala Miejskiego Ośrodka Kultury w sobotnie przedpołudnie gościła przedszkolaków z Pionek.

 

Tuż po 10 rano w MOK-u zrobiło się głośno od dźwięków zabawy dyskote­kowej przygotowanej dla dzieci, w ramach corocznej imprezy – zabawy choinkowej.

 

 

 

 

 

 



kategoria: Aktualności,odsłon: 1065

40-latek próbował wmówić policjantom z Pionek, że nieznani sprawcy ukradli mu samochodów. Jak się okazało oddał on auto za długi hazardowe.

 

Pod koniec listopada ubiegłego roku Komisariat Policji w Pionkach przyjął zgłoszenie o kradzieży ciągnika siodłowego renault, który wraz z naczepą miał zostać skradziony z parkingu leśnego z okolicach miejscowości Jedlnia Kolonia. Jak tłumaczył kierowca auta jechał on do Pionek po ładunek kapusty i części młyna. Straty powstałe w wyniku kradzieży oszacował na ponad 100 tysięcy zł.



kategoria: Aktualności,odsłon: 970

dodano 27.01.2010 r. W dniu 1 lutego 2010 rozpoczynają się ferie zimowe dla uczniów szkół z terenu Mazowsza. Corocznie okres ten wymusza na policji podjęcie wzmożonych działań profilaktyczno-prewencyjnych mających wpływ na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, a także ukierunkowane na egzekwowanie przepisów ruchu drogowego.

 

Dlatego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu już w najbliższy piątek – 29 stycznia rozpoczynają działania „Bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży”, które potrwają do 14 lutego.



kategoria: Aktualności,odsłon: 1956

Dwa dni turniejowych zmagań i tylko jeden zwycięzca. Victoria Lubowidz okazała się najlepsza w IX Turnieju o puchar z okazji wyzwolenia miasta Pionki. Zawody miały podwójną rangę. Nie tylko IX turniej, ale i eliminacje w II i III mazowieckiej lidze siatkówki w kategorii młodziczek.

 

 

 

 

 

 



kategoria: Aktualności,odsłon: 3362

Antyalergiczna pościel nie gwarantuje całkowitego pozbycia się alergenów z łóżka. Równie ważny jest wybór odpowiedniego materaca. Na rynku dostępna jest cała gama produktów przeznaczonych dla alergików. Jak kupić dobry materac?

 

Regularne i częste pranie pościeli nie ograniczy kontaktu z alergenami w łóżku. "Niestety przy silnych alergiach takie rozwiązanie nie wystarcza.



kategoria: Aktualności,odsłon: 1191

Noc z niedzieli na poniedziałek będzie najzimniejsza. Jak podaje IMGW temperatura może spaść poniżej -30 stopni.

 

Od początku roku w całym kraju zamarzło 70 osób. Tylko dziś znaleziono ciała trzech osób, w tym 13-letniego chłopca (w miejscowości Głowienka w powiecie krośnieńskim).

 

 

 

 

 



kategoria: Aktualności,odsłon: 755

Jeśli szukasz wiernego towarzysza, jakim może być piesek, to dobrze trafiłeś.

 

 Nawet najlepsze schronisko nie zastąpi prawdziwego domu !!! Przytulisko jest tylko miejscem, w którym zwierzęta mają być jak najkrócej, dopóki nie znajdzie się ktoś, kto chciałby je adoptować.



kategoria: Aktualności,odsłon: 927

Zima nas nie oszczędza. W ten weekend temperatura może spaść nawet do 22 stopni poniżej zera.

 

Jak informują synoptycy, niskie temperatury wywołane są wyżem znad Rosji i mroźnym powietrzem polarno-kontynentalnym.



kategoria: Aktualności,odsłon: 1090

Z początkiem tygodnia linia miejska obsługiwana jest przez nowy model autobusu. Autobus ten może zabrać do 106 pasażerów.

 

Wyposażony jest również w dwa stanowiska dla osób niepełnosprawnych w tym poruszających się na wózku.



kategoria: Aktualności,odsłon: 1084

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook