Dzisiaj jest poniedziałek, 18 lutego 2019 r., 49 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO

Sesje nadzwyczajne Rady Miasta zwoływane są w Pionkach w sytuacjach wyjątkowych, ważnych. Piątkowa, 104 już sesja kolejny raz była bardzo wyjątkowa, przynajmniej dla kilku osób.

 

W czasie sesji padały słowa: nieprawidłowości, wyłudzenie, szantaż i jeszcze kilka innych o podobnym znaczeniu. Całość okraszona została gorącą dyskusją, prowadzoną w sposób mieszkańcom Pionek już znany.

 kategoria: Aktualności,odsłon: 1914

Problem braku miejsc dla dzieci w pionkowskich przedszkolach powraca, co jakiś czas jak bumerang. W tym roku władze postanowiły rozwiązać go poprzez utworzenie oddziałów dawniej zwanych „zerówkami” w trzech szkołach podstawowych.

 

W kwietniu zakończył się nabór dzieci do miejskich przedszkoli w Pionkach. Jak co roku okazało się, iż jest więcej chętnych niż miejsc w przedszkolach. Grupa dokładnie 67 dzieci w wieku 3-4 lat nie zostałaby objęta wychowaniem przedszkolnym. Lekiem na całe zło ma być utworzenie oddziałów przygotowania przedszkolnego, dawnych oddziałów „0”, w szkołach podstawowych. Burmistrz Marek Janeczek wraz z dyrektorem Miejskiego Zarządu Oświaty i Sportu, Jolantą Mączyńska, podjęli taką decyzję po wcześniejszym zasięgnięciu opinii dyrektorów przedszkoli i szkół podstawowych oraz po zbadaniu bazy lokalowej szkół.

 kategoria: Aktualności,odsłon: 789

Miasto Pionki wprowadza nowy system wykrywania i alarmowania ludności. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą?

 

Zagrożenie atomowe czy naloty lotnicze to obecnie sprawy traktowane z gatunku tych na pograniczu fantastyki. Inaczej ma się sprawa z zagrożeniami wywołanymi skażeniem chemicznym. Głównie ze względu na specyfiką działalności części pionkowskich zakładów a nawet bliskość puławskich Azotów, gdzie przecież składowane są spore ilości amoniaku.

 kategoria: Aktualności,odsłon: 1158

We wtorek język polski, w środę obowiązkowa matematyka, czwartek to czas egzaminów z języków obcych i to nie koniec batalii pod nazwą Matura 2010.

 

W piątek wszyscy chętni będą mogli przystąpić do egzaminów z dodatkowych przedmiotów. Do najczęściej wybieranych należą wiedza o społeczeństwie, historia czy geografia.

 

 

 kategoria: Aktualności,odsłon: 1108

Ponad 30 firm, prawie 100 ofert pracy, instytucje współpracujące na rynku pracy. To wszystko na piątych Targach Pracy w Pionkach, które odbędą się w czwartek 20 maja w Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy Sosnowej.

 

Organizatorem imprezy jest Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu Filia w Pionkach. Dodajmy, że to już piąta edycja targów w naszym mieście i jedna z nielicznych tego typu imprez w regionie.

 

 kategoria: Aktualności,odsłon: 1222

Może to nie jest jakaś wielka sprawa, ale ostatnio dwukrotnie byłem świadkiem ciekawej sytuacji – pisze w mailu do naszej redakcji mieszkaniec z ulicy Kozienickiej.

 

- Na moim osiedlu dzieci, zarówno te młodsze jak i starsze, często grają w piłkę przed samym blokiem lub na parkingach pomiędzy samochodami. O ile mi wiadomo jest to prawnie zakazane. Jednak nasza policja nic sobie z tego nie robi. Kilka dni temu dwóch chłopaków grało w piłkę na ulicy, przy bloku Kozienicka 32. Często kopali futbolówką w blok i trafiali w samochody. Traf chciał, że koło nich przechodził pieszy patrol policji, który na całą sytuację nie zareagował i nie doprowadził ich do porządku. Chwilę postali i patrzyli jak sobie „kopią”, po czym odeszli. Czy pionkowska policja nie pilnuje porządku publicznego? – pyta nasz czytelnik z ulicy Kozienickiej.kategoria: Aktualności,odsłon: 892

Grzegorz Abramowicz wybrany został na pełniącego obowiązki dyrektora Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych. Zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego p.o. dyrektora Stanisława Mazura, zastępcę burmistrza miasta.

 

Decyzję o powołaniu nowego szefa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych podjął we wtorek burmistrz Marek Janeczek. Jak pokazuje ostatnich kilkanaście miesiąc fotel szefa MZUK-u, to gorący stołek, budzący jednocześnie wiele emocji i kontrowersji. Dodajmy, że ogłoszony w ubiegłym roku otwarty konkurs na dyrektora zakładu komunalnego został unieważniony. Stąd decyzja burmistrza o powołaniu tymczasowego pełniącego obowiązki dyrektora.kategoria: Aktualności, dodano: 04-05-2010 13:40

Tej ulicy nie ma w planie. Nie ma również środków finansowych na jej remont. Praktycznie nic nie wskazuje na to, że nawierzchnia ulicy Wspólnej w najbliższym czasie zostanie poprawiona.

 

Ulica Wspólna należy do kategorii dróg powiatowych. Zaczyna się od skrzyżowania ulicy Żeromskiego i Fabrycznej przy zakładzie lakierniczym a swój koniec ma przy skrzyżowaniu z ulicą Zwoleńską.kategoria: Aktualności,odsłon: 651

Goście ze Słowacji w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Teatr Narodowy w Koszycach przedstawi współczesną wersję "Carmen" George’a Bizeta. Świetny spektakl baletowy już w najbliższy czwartek o godzinie 19.

 

Kilka tygodni przed polską prapremierą musicalu "Carmen Latina" Stewarta Trottera i Calluma McLeoda - uwspółcześnionej wersji słynnej opery George’a Bizeta, w reżyserii Tomasza Dutkiewicza (premiera planowana na dużej scenie naszego Teatru już 20 czerwca), zapraszamy Państwa na baletową wersję opowieści o pięknej Carmen - kobiecie fascynującej, zmysłowej i nieposkromionej.kategoria: Aktualności,odsłon: 1037

Skrzypek na dachu, Piaf, Królowe Brytanii, Romeo i Julia, Kopciuszek, to jedne z najciekawszych propozycji Teatru Powszechnego w Radomiu na nadchodzący miesiąc.

 

 

Maj 2010kategoria: Aktualności,odsłon: 759

Jeżeli szukacie w Pionkach atrakcji na długi majowy weekend, to doradzamy zmianę planów i wyjazd poza miasto. Podczas najbliższych dni w naszym mieście nie ma co liczyć na ciekawe imprezy, które mogą się cieszyć większym zainteresowaniem.

 

Przyjrzyjmy się ofercie Miejskiego Ośrodka Kultury. W końcu ta placówka powinna pobudzać życie tego miasta i odpowiadać za organizację i przygotowanie imprez skierowanych do mieszkańców Pionek.kategoria: Aktualności,odsłon: 1589

Skromna wypożyczalnia sprzętu sportowego, pomosty, kilkanaście ławek, boiska do siatkówki i piłki nożnej plażowej, w okresie letnim 3-4 ratowników. To wszystko, co ma do zaoferowania pionkowski ośrodek wypoczynkowy nad Stawem Górnym.

 

Mimo tego w letnich miesiącach kąpielisko cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem. Nie każdego stać przecież na zagraniczne wojaże czy nawet wyjazdy nad polskie morze. Wiosną i jesienią jest częstym miejscem spacerów i prawdziwą oazą dla wędkarzy.kategoria: Aktualności,odsłon: 1173

Jeden z największych hitów w historii musicali, Skrzypek na dachu na deskach Teatru Powszechnego w Radomiu.

 

Kto z nas nie marzy – jak Tewie - o tym, żeby być bogaczem, nie musieć pracować, dać bezpieczne, dostatnie życie swoim najbliższym?

 

 

 kategoria: Aktualności,odsłon: 1009

Na wtorkowej sesji Rady Miasta pionkowscy radni opowiedzieli się za udzieleniem absolutorium za wykonanie budżetu w 2009 roku.

 

Oznacza to ni mniej, ni więcej, że radni pozytywnie ocenili budżet roku ubiegłego. Dodajmy, iż sytuacja była wyjątkowa. Oceniano przecież wykonanie budżetu podczas kadencji trzech burmistrzów. Rok 2009 na fotelu burmistrza rozpoczął Romuald Zawodnik, jego miejsce na ponad 3 miesiące zajął Janusz Malik a kadencję kończył Marek Janeczek. W głosowaniu 11 radnych opowiedziało się za, 8 wstrzymało się od głosu.kategoria: Aktualności,odsłon: 849

Budowane w czasach, kiedy władze przekonywały obywateli, że zagrożenie atomowe jest jak najbardziej realne. Teraz stanowią relikt zamierzchłej epoki. Zniszczone, nie spełniają swojej roli i tak naprawdę niewiadomo, czemu i komu mają służyć.

 

Na terenie Pionek rozmieszczonych jest kilkanaście schronów. Tak, tak schronów i proszę nie mylić z bunkrami. Ich głównym celem miała być ochrona przed zagrożeniem atomowym, nalotami a nie działalność obronna. Czasy zimnej wojny minęły, nie grozi nam katastrofa nuklearna, ale schrony wpisały się w pewien sposób w krajobraz Pionek.kategoria: Aktualności,odsłon: 3149

Pierwsze tygodnie wiosny to zwyczajowe porządki na drogach. Jedni łatają dziury po zimie, inni czyszczą ulice z nadmiaru piachu. Jak się okazuje kosmetyce podlegają też znaki drogowe.

 

 

Pracownicy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich przy pomocy specjalnych urządzeń natryskowych czyścili w poniedziałek znaki drogowe z nadmiaru błota i kurzu. Może niektórzy kierowcy dzięki temu przejrzą na oczy i dostrzegą informacje o ograniczeniu prędkości.kategoria: Aktualności,odsłon: 623

Polowa msza święta przed pomnikiem „Chwała Poległym” przy ulicy Zwoleńskiej i rekonstrukcja wydarzeń z 1944 roku na placu przed bramą główną Pronitu, były głównymi punktami miejskich uroczystości z okazji 66 rocznicy rozstrzelania dziesięciu partyzantów AK w Pionkach w dniu 22 kwietnia 1944 roku.

 

Niedzielna msza święta odbyła się z udziałem pocztów sztandarowych. Pierwszym punktem było uroczyste odegranie hymnu i wciągnięcie flagi narodowej na maszt. Zaproszonych gości przywitał Marek Janeczek, który w swoim wystąpieniu odniósł się do wydarzeń sprzed 66 lat i ostatniej tragedii w Smoleńsku. – W 1944 roku wybrańcy narodu rodem z ziemi pionkowskiej, którzy umiłowali wolność, zginęli z rąk niemieckich żołnierzy – przypomniał burmistrz. Zacytował także słowa przewodniczącego Solidarności Janusza Śniadka wypowiedziane na pogrzebie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego „…Drodzy przyjaciele z całego świata, proszę Was, powiedźcie wszystkim, jak Lech Kaczyński kochał prawdę. Jak o nią walczył. Powiedźcie o tych tłumach w Warszawie i pod Wawelem…”.kategoria: Aktualności,odsłon: 4345

Centrum Rekreacyjne „Ogródek Jordanowski” to zdecydowanie jedna z najtrafniejszych i najlepszych inwestycji w naszym mieście w ostatnich latach. Mało które miasteczko na Mazowszu może pochwalić się tak rozbudowanym parkiem zabaw, gdzie w przyjemny sposób czas mogą spędzić ci młodsi i trochę starsi.

 

Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie jeden mały, ale poważny szczegół. Rozpadające się ogrodzenie. O tej sprawie informowaliśmy już wielokrotnie. Niestety do tej pory nie znalazła ona pomyślnego finału.kategoria: Aktualności,odsłon: 1129

Ze sporym odzewem mieszkańców spotkał się zamieszczony w ubiegłym tygodniu tekst o pionkowskich ulicach drugiej kategorii. Nasi czytelnicy zapraszali w swoje rejony chcąc pokazać, jakimi drogami muszą codziennie dojeżdżać do swoich domów. W odpowiedzi na ten apel udaliśmy się z aparatem na kilka mniejszych uliczek w mieście.

 

Ulica Marii Dąbrowskiej położona jest na Osiedlu Leśników nieopodal ul. Garszwo. Osobom nieobeznanym z topografią miasta trafić tam bezbłędnie za pierwszym razem będzie dość trudno. Ciężko znaleźć tabliczki z nazwą ulicy a i sama uliczka położona jest tuż nad lasem. Bardziej dróżka polna niż ulica z prawdziwego zdarzenia. Pełna wybojów, wystających z ziemi kamieni. – Ciężko się tu jeździ w porze roztopów. Podobnie jesienią, gdy jest równie mokro. Dołek na dołku, każdy z nich na wiosnę i jesienią pełen wody. Latem nie można wywiesić prania na podwórku ze względu na wszechobecny kurz. Chcąc wyjść na ulicę trzeba zakładać kalosze, bo inne buty nie nadają się do chodzenia. Mieszkańcy już od lat walczą o zrobienie tej ulicy – pisze pani Anna, mieszkanka ulicy Dąbrowskiej.kategoria: Aktualności,odsłon: 889

Historia rodem z filmów Quentina Tarantino w Teatrze Powszechnym. Przemysław Wojcieszek - "Królowe Brytanii".

 

Reżyser spektaklu Przemysław Wojcieszek to jeden z najzdolniejszych i najbardziej utytułowanych polskich twórców filmowych i teatralnych młodego pokolenia (laureat m.in. Paszportu Polityki, Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Lauru Konrada, głównej nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje"). Przez krytyków uznawany jest za przenikliwego, błyskotliwego i odważnego kronikarza rzeczywistości widzianej z perspektywy Polski B. Jego najnowsza sztuka napisana została dla Teatru Powszechnego w Radomiu.kategoria: Aktualności,odsłon: 714

Przygoda, zabawa, bezpieczeństwo, świetny pomysł na wakacyjny wypoczynek, wieloletnia tradycja. Tego możesz być pewien wybierając się nad morze z harcerzami ZHP Hufca Pionki.

 

Już od ponad 40 lat harcerze z ZHP organizują obozy w Kątach Rybackich położonych na terenie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Całodobowa opieka lekarska, obóz usytuowany 200 metrów od morza, szeroka, piaszczysta plaża, wydzielone odrębne kąpielisko z zatrudnionymi ratownikami wodnymi, dwie wycieczki autokarowe, zajęcia w parku linowym w Stegnie. To tylko jedne z wielu atrakcji, które czekają na wszystkich chętnych. Nie może również zabraknąć gier i obrzędów harcerskich. Przedstawiony film video jest tylko drobną namiastką świetnej zabawy i 18-dniowego wypoczynku.kategoria: Aktualności,odsłon: 1118

Ze względu na żałobę narodową Teatr Powszechny w Radomiu ustalił nowe daty przedstawień zaplanowanych na dni 10-18 kwietnia.

 

Widzów, którzy planowali w tych dniach wizytę w Teatrze, zapraszamy na przedstawienia w innych terminach:kategoria: Aktualności,odsłon: 623

Przekształcenia w OWKC, działalność Miejskiego Ośrodka Kultury, remonty ulic w Pionkach. To główne tematy pierwszej części wywiadu z burmistrzem Markiem Janeczkiem, udzielonego specjalnie dla serwisu Pionki24.

 

- Wracając na fotel burmistrza zapowiadał Pan zmiany w OWKC, przekształcenie tej jednostki w spółkę. Na jakim etapie się to obecnie znajduje i kiedy nastąpią fizyczne zmiany?kategoria: Aktualności,odsłon: 1792

Dzięki uprzejmości Pana Jana Sieka zamieszczamy krótką fotorelację z niedzielnych uroczystości pogrzebowych Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Jego małżonki Marii.

 

- Chociaż z powodu awarii pociągu wracaliśmy z przygodami, to nie żałuję ani minuty spędzonej w Krakowie. To były naprawdę wspaniałe uroczystości i niezapomniane chwile. Coś cudownego zobaczyć morze biało-czerwonych flag. Jako ciekawostkę dodam, że służby rosyjskie i amerykańskie zgodziły się na udział w uroczystościach jedynie 70 pocztów sztandarowych a wszystkich było ponad 500 – powiedział nam Jan Siek.kategoria: Aktualności,odsłon: 1046

To była świetna lekcja patriotyzmu. W sobotni wieczór mieszkańcy Pionek zebrali się przed Urzędem Miasta by uczcić pamięć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

 

 

 

 

 

 kategoria: Aktualności,odsłon: 758

W sobotę i niedzielę oczy całego świata zwrócone będą na Polskę. W sobotnich uroczystościach żałobnych w Warszawie i w pogrzebie pary prezydenckiej w niedzielę w Krakowie wezmą również udział mieszkańcy Pionek.

 

W sobotę kilka minut po godzinie 7 do Warszawy wyjechała silna pionkowska delegacja. Jako pierwsi na miejscu zbiórki pod Urzędem Miasta już kilkanaście minut przez 7 stawili się harcerze z ZHP i strzelcy ze Związku Strzeleckiego „Strzelec”. Pracownicy jednostek samorządowych, urzędu miasta, harcerze, strzelcy, mieszkańcy Pionek. Wszyscy oni wybrali się by oddać hołd ofiarom tragedii w lesie pod Smoleńskiem. Uroczystości żałobne w Warszawie rozpoczną się mszą świętą o godzinie 12 na Placu Piłsudskiego. Następnie o godzinie 18 odbędzie się msza święta w archikatedrze warszawskiej. Władze stolicy spodziewają się, że w uroczystościach może wziąć udział nawet milion osób. Większość ludzi gromadzić się będzie w Parku Saskim. Będzie tam znajdowało się m.in. osiem szpitali polowych i pięć telebimów.kategoria: Aktualności,odsłon: 860

Sobota, 10 kwietnia 2010. Każdy z nas wstał później. Wszyscy dowiedzieliśmy się w inny sposób – od rodziców, kolegi, koleżanki, z telewizji, radia. Jedno było wspólne – nikt z nas nie wierzył.

 

 

10 kwietnia o 8.56 świat na chwilę stanął, nasze życie zmieniło kierunek. Nikt nie wiedział, co ma począć… Łzy, cierpienie, cisza, zaduma.

 

 kategoria: Aktualności,odsłon: 784

Władze miasta organizują bezpłatny autobus dla wszystkich chętnych, którzy w sobotę chcą się wybrać na uroczystości żałobne do Warszawy ku pamięci ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

 

Więcej informacji i zapisy w pokoju numer 3 w Urzędzie Miasta i pod numerem telefonu 341-042-01 w godzinach 10-16. Ilość miejsc ograniczona. Wyjazd w sobotę o godzinie 7 sprzed budynku UM. Każdy z chętnych musi zabrać ze sobą dowód osobisty.kategoria: Aktualności,odsłon: 707

Są w Pionkach ulice, z lokalizacją których problemy miałaby zapewne znaczna część mieszkańców. Schowane na uboczu, kilka-kilkanaście dom

 

ków jednorodzinnych. Łączy ich jedno. Fatalne drogi i problemy z dojazdem do własnych posesji. Za przykład można podać tutaj ulice Królowej Jadwigi i Zacisze. Mieszkańcy tej pierwszej częściowo mogą mieć powody do zadowolenia. Wreszcie doczekali się w miarę dobrego dojazdu do swoich domów. Ulica Świętej Królowej Jadwigi to kilkanaście domków jednorodzinnych, do których wjazd mieści się za garażami na Alejach Lipowych. Droga ta położona jest równolegle do Chemicznej. – Ubiegaliśmy się o zrobienie a dokładnie utwardzenie tej drogi w ubiegłym roku. Już parę razy się tutaj zakopaliśmy. W porze roztopów praktycznie niemożliwy był dojazd od strony Armii Krajowej. Teraz możemy podziękować władzom Pionek, że umożliwiły nam w miarę dobry dojazd do naszych posesji – przyznaje jedna z mieszkanek ulicy Królowej Jadwigi, pani Aneta.kategoria: Aktualności,odsłon: 1046

Ulica Słowackiego jest kolejną z dróg miejskich, która doczekała się cząstkowego remontu. We wtorek od wczesnych godzin porannych uzupełniano ubytki w jezdni masą asfaltową.

 

W ten sposób pozbyto się uciążliwych dla kierowców dziur w jezdni, których przyznać trzeba na Słowackiego było sporo. Ulica łatana była na całej długości, od wysokości Żeromskiego aż do połączenia z Przemysłową.kategoria: Aktualności,odsłon: 694

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook