Dzisiaj jest środa, 17 października 2018 r., 290 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY

Robert Kowalczyk - Wybory 2018

2010 rok to rok jubileuszu 85-cio lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Pionkach. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę 23 maja przy strażnicy na ulicy Zwycięstwa.

 

Na godzinę 10 zaplanowana jest msza święta w kościele Św. Barbary. Po nabożeństwie przemarsz pod jednostkę, przywitanie gości i wręczenie odznaczeń. Ostatnim punktem obchodów będzie zabawa taneczna na placu strażnicy.

 kategoria: Aktualności, dodano: 12-05-2010 09:37

Poręcz przy zejściu z ulicy Legionistów, tam gdzie kiedyś mieściły się „złote terasy”, tak się rusza, że chyba niedługo przewróci się na ziemię. Może wreszcie to zostanie poprawione – napisał do naszej redakcji jeden z czytelników.

 

Serdecznie dziękujemy za ten sygnał. Rzeczywiście poręcz znajduje się w fatalnym stanie. Wystarczy lekko ją pchnąć by bujała się na wszystkie strony. Praktycznie ledwo trzyma się podłoża. W miejscach mocowań w ziemie nie ma betonu, kostka brukowa naokoło podniosła się do góry lub zwyczajnie jej brak. Jeden z prętów jest wręcz pęknięty. Z jednej strony to efekt zapewne długotrwałego użytkowania a z drugiej aż ciśnie się na usta słowo wandalizm. Widocznie niektórzy młodzi ludzi mający zbyt dużo siły postanowili się z tym trochę pomocować.kategoria: Aktualności,odsłon: 666

Ponad dwa miesiące temu, na początku marca informowaliśmy o nowych „witaczach”, które miały zostać umieszczone na rogatkach miasta. Jak się okazuje sprawa znacznie przeciągnęła się w czasie i będą one zamontowane dopiero w najbliższych tygodniach.

 

- Jesteśmy w końcowej fazie uzgodnień z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich i Zarządem Dróg Powiatowych. Trzeba wiedzieć, że „witacze” będą znajdowały się w pasie drogi zarządzanym przez te instytucje – powiedział nam zastępca burmistrza, Stanisław Mazur.kategoria: Aktualności,odsłon: 919

Aleje Lipowe, Sienkiewicza, Orzeszkowa, Słowackiego, Szpitalna, Radomska. Tak wygląda lista ulic, na których w najbliższych miesiącach wykonane zostaną gruntowne remonty chodników. Miasto ogłosiło już przetarg na zakup kostki brukowej. Stare, wysłużone i zniszczone płyty chodnikowe zostaną zastąpione nowiutką kostką.

 

Jak wyglądają chodniki w Pionkach nie trzeba chyba nikomu opisywać. Miasto stara się sukcesywnie zamieniać zdezelowane płyty na kostkę brukową. W ciągu najbliższych miesięcy kolejne ciągi piesze doczekają się kompleksowej wymiany nawierzchni.kategoria: Aktualności,odsłon: 841

Po naszej publikacji w sprawie ogłoszonego przetargu na budowę kanalizacji we wschodniej części miasta, skrzynka pocztowa redakcji Pionki24 zapełniła się listami od naszych czytelników. Nie kryli zdziwienia, że po tylu latach doczekają się wreszcie budowy wielokrotnie obiecanej kanalizacji.

 

-(...)Na reszcie będziemy mogli żyć jak cywilizowani ludzie ...– pisze mieszkanka ulicy Kościuszki,

 

-(...)I doczekaliśmy się. Tyle obietnic, tyle kłamstw już było. Mam nadzieję, że tym razem ta inwestycja zostanie przeprowadzona... - napisał Pan Tomek.kategoria: Aktualności,odsłon: 645

Kolejny krok w sprawie kanalizacji wschodniej części Pionek został zrobiony. Władze miasta ogłosiły przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej ulic Dalekiej, Kościuszki i Piłsudskiego.

 

 

Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do wtorku, 25 maja. Zakres prac obejmuje m. in. budowę przepompowni ścieków, instalacji elektrycznej do przepompowni ścieków czy naprawę dróg po wykonaniu robót sieciowych. Całość prac ma zakończyć się przed 30 października 2010 roku.kategoria: Aktualności,odsłon: 731

Sesje nadzwyczajne Rady Miasta zwoływane są w Pionkach w sytuacjach wyjątkowych, ważnych. Piątkowa, 104 już sesja kolejny raz była bardzo wyjątkowa, przynajmniej dla kilku osób.

 

W czasie sesji padały słowa: nieprawidłowości, wyłudzenie, szantaż i jeszcze kilka innych o podobnym znaczeniu. Całość okraszona została gorącą dyskusją, prowadzoną w sposób mieszkańcom Pionek już znany.

 kategoria: Aktualności,odsłon: 1876

Problem braku miejsc dla dzieci w pionkowskich przedszkolach powraca, co jakiś czas jak bumerang. W tym roku władze postanowiły rozwiązać go poprzez utworzenie oddziałów dawniej zwanych „zerówkami” w trzech szkołach podstawowych.

 

W kwietniu zakończył się nabór dzieci do miejskich przedszkoli w Pionkach. Jak co roku okazało się, iż jest więcej chętnych niż miejsc w przedszkolach. Grupa dokładnie 67 dzieci w wieku 3-4 lat nie zostałaby objęta wychowaniem przedszkolnym. Lekiem na całe zło ma być utworzenie oddziałów przygotowania przedszkolnego, dawnych oddziałów „0”, w szkołach podstawowych. Burmistrz Marek Janeczek wraz z dyrektorem Miejskiego Zarządu Oświaty i Sportu, Jolantą Mączyńska, podjęli taką decyzję po wcześniejszym zasięgnięciu opinii dyrektorów przedszkoli i szkół podstawowych oraz po zbadaniu bazy lokalowej szkół.

 kategoria: Aktualności,odsłon: 770

Miasto Pionki wprowadza nowy system wykrywania i alarmowania ludności. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą?

 

Zagrożenie atomowe czy naloty lotnicze to obecnie sprawy traktowane z gatunku tych na pograniczu fantastyki. Inaczej ma się sprawa z zagrożeniami wywołanymi skażeniem chemicznym. Głównie ze względu na specyfiką działalności części pionkowskich zakładów a nawet bliskość puławskich Azotów, gdzie przecież składowane są spore ilości amoniaku.

 kategoria: Aktualności,odsłon: 1130

We wtorek język polski, w środę obowiązkowa matematyka, czwartek to czas egzaminów z języków obcych i to nie koniec batalii pod nazwą Matura 2010.

 

W piątek wszyscy chętni będą mogli przystąpić do egzaminów z dodatkowych przedmiotów. Do najczęściej wybieranych należą wiedza o społeczeństwie, historia czy geografia.

 

 

 kategoria: Aktualności,odsłon: 1090

Ponad 30 firm, prawie 100 ofert pracy, instytucje współpracujące na rynku pracy. To wszystko na piątych Targach Pracy w Pionkach, które odbędą się w czwartek 20 maja w Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy Sosnowej.

 

Organizatorem imprezy jest Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu Filia w Pionkach. Dodajmy, że to już piąta edycja targów w naszym mieście i jedna z nielicznych tego typu imprez w regionie.

 

 kategoria: Aktualności,odsłon: 1205

Może to nie jest jakaś wielka sprawa, ale ostatnio dwukrotnie byłem świadkiem ciekawej sytuacji – pisze w mailu do naszej redakcji mieszkaniec z ulicy Kozienickiej.

 

- Na moim osiedlu dzieci, zarówno te młodsze jak i starsze, często grają w piłkę przed samym blokiem lub na parkingach pomiędzy samochodami. O ile mi wiadomo jest to prawnie zakazane. Jednak nasza policja nic sobie z tego nie robi. Kilka dni temu dwóch chłopaków grało w piłkę na ulicy, przy bloku Kozienicka 32. Często kopali futbolówką w blok i trafiali w samochody. Traf chciał, że koło nich przechodził pieszy patrol policji, który na całą sytuację nie zareagował i nie doprowadził ich do porządku. Chwilę postali i patrzyli jak sobie „kopią”, po czym odeszli. Czy pionkowska policja nie pilnuje porządku publicznego? – pyta nasz czytelnik z ulicy Kozienickiej.kategoria: Aktualności,odsłon: 871

Grzegorz Abramowicz wybrany został na pełniącego obowiązki dyrektora Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych. Zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego p.o. dyrektora Stanisława Mazura, zastępcę burmistrza miasta.

 

Decyzję o powołaniu nowego szefa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych podjął we wtorek burmistrz Marek Janeczek. Jak pokazuje ostatnich kilkanaście miesiąc fotel szefa MZUK-u, to gorący stołek, budzący jednocześnie wiele emocji i kontrowersji. Dodajmy, że ogłoszony w ubiegłym roku otwarty konkurs na dyrektora zakładu komunalnego został unieważniony. Stąd decyzja burmistrza o powołaniu tymczasowego pełniącego obowiązki dyrektora.kategoria: Aktualności, dodano: 04-05-2010 13:40

Tej ulicy nie ma w planie. Nie ma również środków finansowych na jej remont. Praktycznie nic nie wskazuje na to, że nawierzchnia ulicy Wspólnej w najbliższym czasie zostanie poprawiona.

 

Ulica Wspólna należy do kategorii dróg powiatowych. Zaczyna się od skrzyżowania ulicy Żeromskiego i Fabrycznej przy zakładzie lakierniczym a swój koniec ma przy skrzyżowaniu z ulicą Zwoleńską.kategoria: Aktualności,odsłon: 635

Goście ze Słowacji w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Teatr Narodowy w Koszycach przedstawi współczesną wersję "Carmen" George’a Bizeta. Świetny spektakl baletowy już w najbliższy czwartek o godzinie 19.

 

Kilka tygodni przed polską prapremierą musicalu "Carmen Latina" Stewarta Trottera i Calluma McLeoda - uwspółcześnionej wersji słynnej opery George’a Bizeta, w reżyserii Tomasza Dutkiewicza (premiera planowana na dużej scenie naszego Teatru już 20 czerwca), zapraszamy Państwa na baletową wersję opowieści o pięknej Carmen - kobiecie fascynującej, zmysłowej i nieposkromionej.kategoria: Aktualności,odsłon: 1020

Skrzypek na dachu, Piaf, Królowe Brytanii, Romeo i Julia, Kopciuszek, to jedne z najciekawszych propozycji Teatru Powszechnego w Radomiu na nadchodzący miesiąc.

 

 

Maj 2010kategoria: Aktualności,odsłon: 740

Jeżeli szukacie w Pionkach atrakcji na długi majowy weekend, to doradzamy zmianę planów i wyjazd poza miasto. Podczas najbliższych dni w naszym mieście nie ma co liczyć na ciekawe imprezy, które mogą się cieszyć większym zainteresowaniem.

 

Przyjrzyjmy się ofercie Miejskiego Ośrodka Kultury. W końcu ta placówka powinna pobudzać życie tego miasta i odpowiadać za organizację i przygotowanie imprez skierowanych do mieszkańców Pionek.kategoria: Aktualności,odsłon: 1575

Skromna wypożyczalnia sprzętu sportowego, pomosty, kilkanaście ławek, boiska do siatkówki i piłki nożnej plażowej, w okresie letnim 3-4 ratowników. To wszystko, co ma do zaoferowania pionkowski ośrodek wypoczynkowy nad Stawem Górnym.

 

Mimo tego w letnich miesiącach kąpielisko cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem. Nie każdego stać przecież na zagraniczne wojaże czy nawet wyjazdy nad polskie morze. Wiosną i jesienią jest częstym miejscem spacerów i prawdziwą oazą dla wędkarzy.kategoria: Aktualności,odsłon: 1148

Jeden z największych hitów w historii musicali, Skrzypek na dachu na deskach Teatru Powszechnego w Radomiu.

 

Kto z nas nie marzy – jak Tewie - o tym, żeby być bogaczem, nie musieć pracować, dać bezpieczne, dostatnie życie swoim najbliższym?

 

 

 kategoria: Aktualności,odsłon: 989

Na wtorkowej sesji Rady Miasta pionkowscy radni opowiedzieli się za udzieleniem absolutorium za wykonanie budżetu w 2009 roku.

 

Oznacza to ni mniej, ni więcej, że radni pozytywnie ocenili budżet roku ubiegłego. Dodajmy, iż sytuacja była wyjątkowa. Oceniano przecież wykonanie budżetu podczas kadencji trzech burmistrzów. Rok 2009 na fotelu burmistrza rozpoczął Romuald Zawodnik, jego miejsce na ponad 3 miesiące zajął Janusz Malik a kadencję kończył Marek Janeczek. W głosowaniu 11 radnych opowiedziało się za, 8 wstrzymało się od głosu.kategoria: Aktualności,odsłon: 832

Budowane w czasach, kiedy władze przekonywały obywateli, że zagrożenie atomowe jest jak najbardziej realne. Teraz stanowią relikt zamierzchłej epoki. Zniszczone, nie spełniają swojej roli i tak naprawdę niewiadomo, czemu i komu mają służyć.

 

Na terenie Pionek rozmieszczonych jest kilkanaście schronów. Tak, tak schronów i proszę nie mylić z bunkrami. Ich głównym celem miała być ochrona przed zagrożeniem atomowym, nalotami a nie działalność obronna. Czasy zimnej wojny minęły, nie grozi nam katastrofa nuklearna, ale schrony wpisały się w pewien sposób w krajobraz Pionek.kategoria: Aktualności,odsłon: 3087

Pierwsze tygodnie wiosny to zwyczajowe porządki na drogach. Jedni łatają dziury po zimie, inni czyszczą ulice z nadmiaru piachu. Jak się okazuje kosmetyce podlegają też znaki drogowe.

 

 

Pracownicy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich przy pomocy specjalnych urządzeń natryskowych czyścili w poniedziałek znaki drogowe z nadmiaru błota i kurzu. Może niektórzy kierowcy dzięki temu przejrzą na oczy i dostrzegą informacje o ograniczeniu prędkości.kategoria: Aktualności,odsłon: 606

Polowa msza święta przed pomnikiem „Chwała Poległym” przy ulicy Zwoleńskiej i rekonstrukcja wydarzeń z 1944 roku na placu przed bramą główną Pronitu, były głównymi punktami miejskich uroczystości z okazji 66 rocznicy rozstrzelania dziesięciu partyzantów AK w Pionkach w dniu 22 kwietnia 1944 roku.

 

Niedzielna msza święta odbyła się z udziałem pocztów sztandarowych. Pierwszym punktem było uroczyste odegranie hymnu i wciągnięcie flagi narodowej na maszt. Zaproszonych gości przywitał Marek Janeczek, który w swoim wystąpieniu odniósł się do wydarzeń sprzed 66 lat i ostatniej tragedii w Smoleńsku. – W 1944 roku wybrańcy narodu rodem z ziemi pionkowskiej, którzy umiłowali wolność, zginęli z rąk niemieckich żołnierzy – przypomniał burmistrz. Zacytował także słowa przewodniczącego Solidarności Janusza Śniadka wypowiedziane na pogrzebie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego „…Drodzy przyjaciele z całego świata, proszę Was, powiedźcie wszystkim, jak Lech Kaczyński kochał prawdę. Jak o nią walczył. Powiedźcie o tych tłumach w Warszawie i pod Wawelem…”.kategoria: Aktualności,odsłon: 4243

Centrum Rekreacyjne „Ogródek Jordanowski” to zdecydowanie jedna z najtrafniejszych i najlepszych inwestycji w naszym mieście w ostatnich latach. Mało które miasteczko na Mazowszu może pochwalić się tak rozbudowanym parkiem zabaw, gdzie w przyjemny sposób czas mogą spędzić ci młodsi i trochę starsi.

 

Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie jeden mały, ale poważny szczegół. Rozpadające się ogrodzenie. O tej sprawie informowaliśmy już wielokrotnie. Niestety do tej pory nie znalazła ona pomyślnego finału.kategoria: Aktualności,odsłon: 1112

Ze sporym odzewem mieszkańców spotkał się zamieszczony w ubiegłym tygodniu tekst o pionkowskich ulicach drugiej kategorii. Nasi czytelnicy zapraszali w swoje rejony chcąc pokazać, jakimi drogami muszą codziennie dojeżdżać do swoich domów. W odpowiedzi na ten apel udaliśmy się z aparatem na kilka mniejszych uliczek w mieście.

 

Ulica Marii Dąbrowskiej położona jest na Osiedlu Leśników nieopodal ul. Garszwo. Osobom nieobeznanym z topografią miasta trafić tam bezbłędnie za pierwszym razem będzie dość trudno. Ciężko znaleźć tabliczki z nazwą ulicy a i sama uliczka położona jest tuż nad lasem. Bardziej dróżka polna niż ulica z prawdziwego zdarzenia. Pełna wybojów, wystających z ziemi kamieni. – Ciężko się tu jeździ w porze roztopów. Podobnie jesienią, gdy jest równie mokro. Dołek na dołku, każdy z nich na wiosnę i jesienią pełen wody. Latem nie można wywiesić prania na podwórku ze względu na wszechobecny kurz. Chcąc wyjść na ulicę trzeba zakładać kalosze, bo inne buty nie nadają się do chodzenia. Mieszkańcy już od lat walczą o zrobienie tej ulicy – pisze pani Anna, mieszkanka ulicy Dąbrowskiej.kategoria: Aktualności,odsłon: 873

Historia rodem z filmów Quentina Tarantino w Teatrze Powszechnym. Przemysław Wojcieszek - "Królowe Brytanii".

 

Reżyser spektaklu Przemysław Wojcieszek to jeden z najzdolniejszych i najbardziej utytułowanych polskich twórców filmowych i teatralnych młodego pokolenia (laureat m.in. Paszportu Polityki, Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Lauru Konrada, głównej nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje"). Przez krytyków uznawany jest za przenikliwego, błyskotliwego i odważnego kronikarza rzeczywistości widzianej z perspektywy Polski B. Jego najnowsza sztuka napisana została dla Teatru Powszechnego w Radomiu.kategoria: Aktualności,odsłon: 696

Przygoda, zabawa, bezpieczeństwo, świetny pomysł na wakacyjny wypoczynek, wieloletnia tradycja. Tego możesz być pewien wybierając się nad morze z harcerzami ZHP Hufca Pionki.

 

Już od ponad 40 lat harcerze z ZHP organizują obozy w Kątach Rybackich położonych na terenie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Całodobowa opieka lekarska, obóz usytuowany 200 metrów od morza, szeroka, piaszczysta plaża, wydzielone odrębne kąpielisko z zatrudnionymi ratownikami wodnymi, dwie wycieczki autokarowe, zajęcia w parku linowym w Stegnie. To tylko jedne z wielu atrakcji, które czekają na wszystkich chętnych. Nie może również zabraknąć gier i obrzędów harcerskich. Przedstawiony film video jest tylko drobną namiastką świetnej zabawy i 18-dniowego wypoczynku.kategoria: Aktualności,odsłon: 1103

Ze względu na żałobę narodową Teatr Powszechny w Radomiu ustalił nowe daty przedstawień zaplanowanych na dni 10-18 kwietnia.

 

Widzów, którzy planowali w tych dniach wizytę w Teatrze, zapraszamy na przedstawienia w innych terminach:kategoria: Aktualności,odsłon: 606

Przekształcenia w OWKC, działalność Miejskiego Ośrodka Kultury, remonty ulic w Pionkach. To główne tematy pierwszej części wywiadu z burmistrzem Markiem Janeczkiem, udzielonego specjalnie dla serwisu Pionki24.

 

- Wracając na fotel burmistrza zapowiadał Pan zmiany w OWKC, przekształcenie tej jednostki w spółkę. Na jakim etapie się to obecnie znajduje i kiedy nastąpią fizyczne zmiany?kategoria: Aktualności,odsłon: 1769

Dzięki uprzejmości Pana Jana Sieka zamieszczamy krótką fotorelację z niedzielnych uroczystości pogrzebowych Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Jego małżonki Marii.

 

- Chociaż z powodu awarii pociągu wracaliśmy z przygodami, to nie żałuję ani minuty spędzonej w Krakowie. To były naprawdę wspaniałe uroczystości i niezapomniane chwile. Coś cudownego zobaczyć morze biało-czerwonych flag. Jako ciekawostkę dodam, że służby rosyjskie i amerykańskie zgodziły się na udział w uroczystościach jedynie 70 pocztów sztandarowych a wszystkich było ponad 500 – powiedział nam Jan Siek.kategoria: Aktualności,odsłon: 1029

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook