Dzisiaj jest sobota, 25 listopada 2017 r., 329 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
MyCener

Obrady czwartkowej sesji Rady Miasta zdominowała sprawa wygaszenia mandatu radnemu Markowi Kucowi. Nie zabrakło wzajemnych oskarżeń, snucia domysłów, przerzucania się dokumentami i sprowadzania dyskusji do poziomu, pan/pani kłamie.

 

Na całe szczęście pionkowscy radni znaleźli też trochę czasu by zająć się sprawami istotnymi dla naszego miasta i życia jego mieszkańców.kategoria: Aktualności,odsłon: 704

Służbowy laptop. Dla wielu zwyczajne narzędzie pracy. W pionkowskim magistracie kość niezgody.

 

 

Feralny laptop miał zostać skradziony rok temu podczas wizyty na sesji Rady Powiatu w Radomiu ówczesnego burmistrza Pionek Romualda Zawodnika.Łupem złodziei miał paść służbowy laptop, wraz z oprogramowaniem wart ok. 5000zł. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, iż wersji Zawodnika nie potwierdził zapis z kamer monitoringu miejskiego. Przeprowadzone postępowanie w tej sprawie zostało jendak umorzone.kategoria: Aktualności,odsłon: 694

Ponad 5 lat działalności. Ciężka praca wielu osób. Unikalne i bogate zbiory. Wiele ciekawych imprez doskonale promujących Pionki. Teraz pojawia się pytanie, co dalej?

 

Z początkiem 2010r. Skansen kolejki w Pionkach wyłączony został z działalności Fundacji Polskich Kolei Wąskotorowych. – To była suwerenna decyzja prezesów FPKW. Nie wiem, dlaczego tak się stało i czym było to spowodowane. Nikt nie podał mi przyczyn – tłumaczy były prezes Fundacji Polskich Kolei Wąskotorowych, lokalny działacz i inicjator powstania Skansenu w Pionkach, Paweł Szwed. Odmienne stanowisko przedstawia zastępca prezesa Zarządu FPKW, pan Andrzej Tajchert. – To prawda, od niedawna skansen w Pionkach nie jest administrowany przez FPKW. Powodem tego jest decyzja o rezygnacji Pawła Szweda ze stanowiska prezesa. Skansen w Pionkach jest dziełem Pawła, on osobiście doprowadził do odrodzenia kolei wąskotorowej w dawnej parowozowni w Pionkach. Zachowujemy w pamięci zasługi Pawła dla odbudowy kolei w Starachowicach oraz Pionkach – mówi Tajchert.kategoria: Aktualności,odsłon: 2301

W niedzielę ilość pokrywy śnieżnej na chodnikach i drogach oscyluje na granicy 20-40 cm. Służby miejskie w pierwszej kolejności udrożniły przejazd głównymi ulicami miasta.

 

Z soboty na niedzielę zima uraczyła nas obfitymi opadami śniegu. W naszym mieście najtrudniejsza sytuacja jest na ulicach liczących kilkadziesiąt metrów oraz drogach osiedlowych. Piesi mieli problem z dojściem do sklepów oraz kościoła.kategoria: Aktualności,odsłon: 1015

Chcesz podnieść kwalifikacje zawodowe, zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy, być wymarzonym kandydatem dla wielu pracodawców? Nie czekaj i już teraz zapisz się na kursy organizowane w Pionkach przez Centrum Kształcenia Praktycznego.

 

Centrum Kształcenia Praktycznego w Pionkach ogłasza nabór na kursy zawodowe i kwalifikacyjne:kategoria: Aktualności,odsłon: 907

Kres bezmyślnym wybrykom chuligańskim, szybsza pomoc ofiarom przestępstw i wypadków drogowych. Wszystko to dzięki 20 kamerom, które do końca lipca tego roku zostaną zamontowane na terenie miasta.

 

Program „Razem Bezpieczniej”kategoria: Aktualności,odsłon: 822

Machiny biurokracji i rygorystyczne wymogi Ministerstwa Ochrony Środowiska wstrzymują rozpoczęcie prac nad budową toru wyścigowego w Pionkach.

 

Przypomnijmy. Na sesji Rady Miasta 30 grudnia 2008r. doszło do podpisania umowy dzierżawy 56 hektarów gruntu po byłym Pronicie, na wysokości miejscowości Maryno. Ma tam powstać tor wyścigowy a w dalszej kolejności hotel, restauracja czy kompleks basenowy.kategoria: Aktualności,odsłon: 1206

Już za 2 tygodnie startuje kolejna edycja Miejskiej Ligi Piłki Siatkowej chłopców. Na starcie MLPS 2010 staną reprezentacje trzech pionkowskich szkół ponadgimnazjalnych oraz drużyna kadetów PTS Pionki.

 

Wszystkie mecze rozgrywane będą w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Sosnowej. Wstęp wolny!

 

 

 

 

 kategoria: Aktualności,odsłon: 950

Parkingi, ich odśnieżanie i coraz mniejsza liczba miejsc, gdzie można bezpiecznie umieścić samochód. Spory problem dla pionkowskich kierowców. Problem, który wydaje się być trudnym do rozwiązania.

 

W ostatnim czasie otrzymaliśmy od Naszych czytelników kilka sygnałów dotyczących stanu parkingu przed Urzędem Pracy. Jako, że jego utrzymanie leży w gestii Pionkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, postanowiliśmy odwiedzić Prezesa PSM Ryszarda Rusieckiego.kategoria: Aktualności,odsłon: 555

Wielofunkcyjne boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią. Zaplecze w postaci budynku sanitarno-szatniowego. Cały obiekt oświetlony i ogrodzony siatką. Taki kompleks sportowy powstanie jeszcze w tym roku w Publicznym Gimnazjum numer 1.

 

W czwartek na warszawskim Torwarze z inicjatywy Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się spotkanie z przedstawicielami samorządów z całej Polski, które zostały zakwalifikowane do programu Orlik 2012. W spotkaniu tym uczestniczył również burmistrz Pionek, Marek Janeczek.kategoria: Aktualności,odsłon: 879

Wstrząs anafilaktyczny to gwałtowny objaw alergii. W takim przypadku trzeba natychmiastowo działać, ponieważ reakcja ta może zagrażać życiu człowieka.

 

Wstrząs anafilaktyczny (anafilaksja) to nagła reakcja, które może wystąpić u alergika w określonych sytuacjach - najczęściej po spożyciu pokarmów (owoce morza, orzeszki ziemne), zażyciu leków bądź podaniu antybiotyku (zwłaszcza penicyliny), użądleniu przez owady czy przy prowadzeniu leczenia odczulającego.

 

Wystąpienie wstrząsu anafilaktycznego zagraża życiu chorego, więc należy wiedzieć jakie są jego objawy oraz co robić w takim przypadku.kategoria: Aktualności,odsłon: 2091

Skrzyżowanie ulic Mickiewicza-Dębowa znajdujące się nieopodal jednego z pionkowskich marketów, jest jednym z bardziej newralgicznych miejsc na drogowej mapie Pionek. Sznur samochodów i korki w godzinach szczytu, a szczególnie w dni targowe, są czymś normalnym.

 

Niektórzy kierowcy nie do końca wiedzą jak poruszać się na tym skrzyżowaniu, nie mówiąc już o rowerzystach. Ci ostatni również mają olbrzymie problemy by bez przeszkód pojechać w wybranym przez siebie kierunku.kategoria: Aktualności,odsłon: 1241

Temperatury schodzące poniżej -20 stopni, problemy z kotłem i niedogrzane mieszkania. Kierowcy narzakający na nieodśnieżone parkingi. Piesi grzęznący w mieszaninie śniegu i błota zalegającej na chodnikach. Powszechne narzekanie i psioczenie na służby odpowiedzialne za odśnieżanie. To już było i wszystko wygląda na to, że znów do nas wróci.

 

Tegoroczna zima nie zamierza odpuszczać drogowcom i służbom miejskim. Po kilkunastu dniach mrozów, meteorolodzy przestrzegają tym razem przed niżem "Miriam". Jego skutki szczególnie mogą odczuć mieszkańcy Mazowsza, gdzie wiatr może osiągać nawet 80 kilometrów na godzinę.Temperatury będą wahać się od -9 do -2 stopni Celsjusza.kategoria: Aktualności,odsłon: 613

Obfite opady śniegu i silny wiatr – tak ma się przedstawiać zimowa aura na najbliższe dni. Od zachodu nadciągają do naszego kraju śnieżyce. Meteorolodzy ostrzegają o załamaniu pogody już od wtorkowego popołudnia.

 

Jak informuje TVN Meteo śnieżyce dotrą do Polski we wtorek. W ciągu dnia ma być jeszcze spokojnie, ale wieczorem na zachodzie kraju ma rozpętać się śnieżne piekło.

 

Zawieje i zamiecie

 

 

 kategoria: Aktualności,odsłon: 769

Zobacz wideo.Pięknie udekorowana sala Miejskiego Ośrodka Kultury w sobotnie przedpołudnie gościła przedszkolaków z Pionek.

 

Tuż po 10 rano w MOK-u zrobiło się głośno od dźwięków zabawy dyskote­kowej przygotowanej dla dzieci, w ramach corocznej imprezy – zabawy choinkowej.

 

 

 

 

 

 kategoria: Aktualności,odsłon: 997

40-latek próbował wmówić policjantom z Pionek, że nieznani sprawcy ukradli mu samochodów. Jak się okazało oddał on auto za długi hazardowe.

 

Pod koniec listopada ubiegłego roku Komisariat Policji w Pionkach przyjął zgłoszenie o kradzieży ciągnika siodłowego renault, który wraz z naczepą miał zostać skradziony z parkingu leśnego z okolicach miejscowości Jedlnia Kolonia. Jak tłumaczył kierowca auta jechał on do Pionek po ładunek kapusty i części młyna. Straty powstałe w wyniku kradzieży oszacował na ponad 100 tysięcy zł.kategoria: Aktualności,odsłon: 805

dodano 27.01.2010 r. W dniu 1 lutego 2010 rozpoczynają się ferie zimowe dla uczniów szkół z terenu Mazowsza. Corocznie okres ten wymusza na policji podjęcie wzmożonych działań profilaktyczno-prewencyjnych mających wpływ na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, a także ukierunkowane na egzekwowanie przepisów ruchu drogowego.

 

Dlatego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu już w najbliższy piątek – 29 stycznia rozpoczynają działania „Bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży”, które potrwają do 14 lutego.kategoria: Aktualności,odsłon: 1787

Dwa dni turniejowych zmagań i tylko jeden zwycięzca. Victoria Lubowidz okazała się najlepsza w IX Turnieju o puchar z okazji wyzwolenia miasta Pionki. Zawody miały podwójną rangę. Nie tylko IX turniej, ale i eliminacje w II i III mazowieckiej lidze siatkówki w kategorii młodziczek.

 

 

 

 

 

 kategoria: Aktualności,odsłon: 3066

Antyalergiczna pościel nie gwarantuje całkowitego pozbycia się alergenów z łóżka. Równie ważny jest wybór odpowiedniego materaca. Na rynku dostępna jest cała gama produktów przeznaczonych dla alergików. Jak kupić dobry materac?

 

Regularne i częste pranie pościeli nie ograniczy kontaktu z alergenami w łóżku. "Niestety przy silnych alergiach takie rozwiązanie nie wystarcza.kategoria: Aktualności,odsłon: 993

Noc z niedzieli na poniedziałek będzie najzimniejsza. Jak podaje IMGW temperatura może spaść poniżej -30 stopni.

 

Od początku roku w całym kraju zamarzło 70 osób. Tylko dziś znaleziono ciała trzech osób, w tym 13-letniego chłopca (w miejscowości Głowienka w powiecie krośnieńskim).

 

 

 

 

 kategoria: Aktualności,odsłon: 669

Jeśli szukasz wiernego towarzysza, jakim może być piesek, to dobrze trafiłeś.

 

 Nawet najlepsze schronisko nie zastąpi prawdziwego domu !!! Przytulisko jest tylko miejscem, w którym zwierzęta mają być jak najkrócej, dopóki nie znajdzie się ktoś, kto chciałby je adoptować.kategoria: Aktualności,odsłon: 813

Zima nas nie oszczędza. W ten weekend temperatura może spaść nawet do 22 stopni poniżej zera.

 

Jak informują synoptycy, niskie temperatury wywołane są wyżem znad Rosji i mroźnym powietrzem polarno-kontynentalnym.kategoria: Aktualności,odsłon: 991

Z początkiem tygodnia linia miejska obsługiwana jest przez nowy model autobusu. Autobus ten może zabrać do 106 pasażerów.

 

Wyposażony jest również w dwa stanowiska dla osób niepełnosprawnych w tym poruszających się na wózku.kategoria: Aktualności,odsłon: 909

W poniedziałek 80-letni mieszkaniec Pionek zauważył, że z parkingu przed blokiem ukradziono mu daewoo tico.

 

Szukaniem pojazdu zajęli się funkcjonariusze pionkowskiego Komisariatu Policji. Udało im się ustalić jaką drogą odjechał samochód i gdzie może być.kategoria: Aktualności,odsłon: 806

Alergia to nie wyrok. Są różne sposoby by z nią walczyć. Jednym z najbardziej znanych jest odczulanie, czyli zastosowanie specjalnych szczepionek. Czy to bezpieczna metoda dla małych alergików?

 

Sposobów radzenia sobie z alergią jest wiele, jednak najbardziej popularnym jest zastosowanie tzw. immunoterapii swoistej, czyli odczulania.kategoria: Aktualności,odsłon: 1070

Pościel, podobnie jak wiele innych produktów, również może stanowić przyczynę wystąpienia reakcji alergicznych.

 

Jeśli podczas snu odczuwa się dolegliwości takie jak: kichanie, łzawienie oczu lub zauważy się swędzącą wysypkę, to znak, że problem należy zgłosić lekarzowi - najlepiej alergologowi. Za pomocą specjalnych testów ustali, czy nocny dyskomfort nie wynika z kontaktu z alergenami znajdującymi się w pościeli.kategoria: Aktualności,odsłon: 1156

Spotkanie z udziałem Burmistrza Miasta, Radnych (niektórych) oraz pracowników Urzędu Miasta w osobach Pani Danuty Zygadło i Pana Ryszarda Szwabowicza.

 

Całość zainicjowana przez Radną Panią Ewę Klich a poświęcona inwestycjom i problemom wschodniej części miasta.

 

 

 

 kategoria: Aktualności,odsłon: 1469

Atak zimy nie oszczędza magistrali ciepłowniczej. Bez ogrzewania pozostała część mieszkańców osiedla Dębowa i okolice. Trwa naprawa uszkodzonej rury przez którą dostarczane jest ciepło do mieszkań.

 

Pracownicy OWKC starają się usunąć awarię w jak najkrótszym czasie. Pogoda jednak nie pozwala na szybkie usunięcie awarii.

 kategoria: Aktualności,odsłon: 711

Od nowego roku zmienił się przewoźnik na pionkowskiej trasie autobusowej.

 

W przetargu wystartował radomski oraz kozienicki PKS oferując przewozy mieszkańców po terenie Pionek za kwotę blisko 90 tys. złotych(PPKS Radom-87.600,00 zł, PKS Kozienice-96.000,00 zł ) Do przetargu przystąpiła również firma ze Zwolenia.kategoria: Aktualności,odsłon: 1232

W całym kraju odczujemy mroźniejsze dni.

 

W nocy z niedzieli na poniedziałek temperatura w niektórych regionach kraju może spaść do -18 st. C.

Dzisiaj temperatura maksymalna będzie wahała się między -7 a -3 st. C, informuje IAR. W centrum kraju zaobserwujemy zmiany do -12 st. C, a do -8 st.kategoria: Aktualności,odsłon: 716

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
KOLOROWE PUDEŁKO ZATRUDNI NAUCZYCIELA
KOLOROWE PUDEŁKO ZATRUDNI NAUCZYCIELA
Przedszkole Kolorowe Pudełko w Pionkach PILNIE poszukuje nauczyciela do pracy z dzieckiem niepełnosprawnym.   Wymagania: - wykształcenie pedagogika spec...
SPRZEDAM PUNKT GASTRONOMICZNY W PIONKACH
SPRZEDAM PUNKT GASTRONOMICZNY W PIONKACH
Sprzedam punkt gastronomiczny usytuowany na ogródku jordanowskim w Pionkach.   Telefon: 601-952-059
SZUKAM OPIEKUNKI DO DZIECKA
SZUKAM OPIEKUNKI DO DZIECKA
Szukam opiekunki do dziecka, chłopiec 2 lata.   Więcej informacji pod numerem telefonu: 600-073-987
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook