Dzisiaj jest sobota, 19 stycznia 2019 r., 19 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Zwoleńska prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez burmistrza Pionek
Dodał: MaG, 02-02-2018 14:42, odsłon: 5498
fot.ilustracja
fot.ilustracja

Prokuratura Rejonowa w Zwoleniu wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez Burmistrza Miasta Pionki polegające na złośliwym i uporczywym naruszaniu praw pracowniczych wobec jednej z pracownic Urzędu Miasta Pionki. Śledztwo zostało wszczęte pod koniec stycznia 2018 i znajduje się we wstępnej fazie.

- W Prokuraturze Rejonowej w Zwoleniu  postanowieniem z dnia 23 stycznia 2018 roku wszczęte zostało śledztwo w sprawie zaistniałego w okresie od 2 stycznia 2017 roku do 11 stycznia 2018 roku w Pionkach woj. mazowieckiego, przekroczenia uprawnień przez Burmistrza Miasta Pionki , wykonującego czynności w sprawach z zakresu prawa pracy wobec pracownicy Urzędu Miasta Pionki poprzez złośliwe i uporczywe naruszane jej praw pracowniczych wynikające ze stosunku pracy, działając tym na szkodę jej interesu prywatnego , – tj. o przestępstwo z art. 231§ 1 kk w zb. z art. 218 §1 a kk w zw. z art. 11 §2 kk w zw. art. 12 kk. - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz

PRZYPOMNIJMY

18 grudnia 2017 roku urzędniczka Urzędu Miasta Pionki powiadomiła prokuraturę w Zwoleniu możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrza Pionek Romualda Zawodnika. Przestępstwo ma polegać na stosowaniu mobbingu wobec jej osoby.

Burmistrz Zawodnik w grudniu nie chciał komentować całej sprawy zapowiadając jednocześnie wytoczenie powództwa o pomówieniu. W dniu dzisiejszym nasza redakcja  po otrzymaniu informacji z prokuratury  zwróciła się o krótki komentarz w tej sprawie.  

- Uważam to za nieporozumienie. Trudno mi powiedzieć co jest przedmiotem takiego zawiadomienia, co jest przedmiotem postępowania, ponieważ nie byłem w tej sprawie ani informowany przez nikogo ani też przesłuchiwany – poinformował naszą redakcję Burmistrz Romuald Zawodnik

Burmistrz zapowiedział również wystąpienie w najbliższym czasie z powództwem cywilnym o pomówienie na drogę cywilną wobec pracownicy urzędu oraz lokalnego dwutygodnika.

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
To nie jest już problem tego człowieka bo było wcześniej widomo kto to jest. To jest problem mieszkańców że kogoś takiego wybrali aby tym miastem rządził.
Jak może ktoś sprawować władzę i odpowiadać za miasto ale i za ludzi podległych jeśli dochodzi już do samej sytuacji że prokuratura podejmuje śledztwo i to 5 artykułów w związku z mobbingiem. Bez względu na wyniki tego śledztwa, to ten pan nie powinien być nawet brany pod uwagę w następnych wyborach samorządowych. On jest już skończony jako samorządowiec i na szczeblu powiatu także.

02-02-2018, 15:30:34
+ 179
- 276
odpowiedz
Czy to przystoi szanowny panie?
Harcerzu! Chowu harcerskiego! Tyle parafrafów? Do wyboru do koloru. Co na to pana kolega jeden i drugi? W naszym mieście nie ma miejsca na mobbing. Jeszcze straszy sprawą cywilną, hahahaha. Pana się nikt nie boi ale czy to przystoi?
02-02-2018, 15:52:15
+ 180
- 267
odpowiedz
Przecież mówi, że nie wie o co chodzi: "Trudno mi powiedzieć co jest przedmiotem takiego zawiadomienia, co jest przedmiotem postępowania, ... ". [/b]
Czepiają się czlowieka i teraz musi w wystąpić w najbliższym czasie z powództwem cywilnym o pomówienie na drogę cywilną wobec pracownicy urzędu oraz lokalnego dwutygodnika.
Co za ludzie w tych Pionkach ?
02-02-2018, 16:11:41
+ 159
- 267
odpowiedz
Z tego wynika, że wystarczy oskarżyć kogoś kogo się nie lubi o wszystko, co nam przyjdzie do głowy, żeby mu złamać karierę. Nieważne, czy to prawda, czy nie, ale jest to sposób, żeby kogoś zniszczyć. Do tej pory byłam przekonana, że póki nie ma wyroku, człowiek traktowany jest jako niewinny. Widocznie jednak nie dla wszystkich jest to jasne.
02-02-2018, 20:13:16
+ 124
- 169
odpowiedz
Gdzie tu ktoś kogo oskarża ? Śledztwo trwa i czas pokaże czy postawione zostaną zarzuty i jak się potoczy wszystko dalej. Są tu jednak dwie strony tj. odpowiedzialność w świetle przepisów prawa i w tym wypadku kodeksu pracy czy kodeksu karnego ale to oczywiście nawet nie prokuratura ale sąd musi rozstrzygnąć. Druga strona to odpowiedzialność moralna i samo zachowanie wobec innych aby siebie w kryształowym blasku stawiać. Chyba wiele się już nazbierało nieprzychylnych sytuacji pod adresem „bohatera” tego postu gdzie prokuratura musi zajmować się w formie śledztwa w tej nowej sprawie. A czy już prawomocny wyrok o którym pisano gdzie poszkodowanym było Stowarzyszenie TV kablowej, to wyssane było z palca ?
Nadchodzące wybory zapewne jeszcze wiele odsłonią faktów o nie jednej postaci ze świecznika samorządowego. Jeśli się wymaga szacunku od innych, to najpierw należy innych szacować.
02-02-2018, 21:49:30
+ 153
- 256
odpowiedz
Oczywiście szanować.
02-02-2018, 21:52:01
+ 138
- 248
odpowiedz
Zaprawdę powiadam burmistrzu - jeszcze, powyższy news to titanic dla pańskiego topniejącego poparcia a i najbliższemu sercu środowisku splandoru z pewnością nie przyniesie.

Szacunek do innej osoby to według mnie tolerowanie i choć w minimalnej odrobinie akceptacja inności, różnorodności i odmiennej osobowości drugiego człowieka a w stosunku do KOBIETY przede wszystkim!

03-02-2018, 01:14:06
+ 155
- 258
odpowiedz
Drodzy Przyjaciele!Bardzo Was proszę - zalajkujcie moją stronę i zaproście do zalajkowania swoich znajomych. Zróbmy w internecie ruch - niech nad Pionkami powieje wirtualny wicher, który przyniesie ożywczy powiew .

To jest apel pana Zawodnika na jego oficjalnej stronie FB. Więc lajkujemy gdzie się da aby wicher normalności wywiał z miasta całe zło jeszcze przed wyborami, a ożywczy powiew przywiał do Pionek normalność. Nie może być taka dalej aby Pionki byly ciągle pośmiewiskiem na okolice przez nieodpowiedzialną jednostkę. To należy przeciąć raz na zawsze. Wyborcy Pionek nie mogą po raz trzeci strzelić sobie w kolano.
03-02-2018, 10:19:32
+ 151
- 259
odpowiedz
A ja uważam, po przeczytaniu tego artukułu, że nie ma żadnej pewności, ani konkretnego dowodu na to, że taka sytuacja miała miejsce.
To może być zwykłe pomówienie niewinnego człowieka, bo "pomówić" o coś, dla własnych korzyści można każdego.
Oczywiście, nie znam tej sytuacji, w Urzędzie Miasta, ale z tego, co tutaj jest przedstawiowe, to podejrzewam, że mogło to być pomówienie. Gdyby nawet był stosowany jakiś MOBBING wobec jednej z pracownic, to musi to być udowodnione, bo każdy ma w takich sprawach swoją rację i trudno jest czasami znaleźć winnego.
Ja bym nie oceniał za bardzo sytuacji.03-02-2018, 11:19:25
+ 120
- 142
odpowiedz
STRESIE, na ten rozpaczliwy dziecinny apel z pewnością odpowie tylko ufo ???? "inteligent" bo harcerze z ZHR po postanowieniu Prokuratury chyba będą się od tego pana dystansować. Także marzenie o tysiącach lajków pozostaje w sferze wirtualnej głowy w chmurach ... a na ożywczy powiew w Pionkach z NOWYM Burmistrzem musimy poczekać jeszcze dziewięć miesięcy!
Panie Zawodnik powtórzę to jeszcze raz z przyjemnością: REELEKCJI NIE BĘDZIE!!!
03-02-2018, 11:53:52
+ 149
- 255
odpowiedz
[size= 12.0pt; font-family: 'Verdana','sans-serif'; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-bidi-font-family: 'Times New Roman'; color: black; mso-fareast-language: PL]O te obecne wybory można być spokojnym, że reelekcji nie będzie. Tym razem przeciwnikiem nie będzie człowiek z pismem świętym pozwalającym sobie na chodzenie po głowie i opluwanie przez byle śmieci. Przede wszystkim druga tura inny przyjmie obraz. Zawieje i to bardzo wg życzenia.[/size]
[size= 12.0pt; line-height: 115%; font-family: 'Verdana','sans-serif'; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-bidi-font-family: 'Times New Roman'; color: black; background: white; mso-fareast-language: PL]Co do tego mobbingu, to wiadomo że muszą przemówić dowody. będą zeznawać świadkowie, są dowody namacalne więc się okaże [/size][size= 12.0pt; line-height: 115%; mso-ascii-font-family: Calibri; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-hansi-font-family: Calibri; mso-bidi-font-family: Calibri; color: black; background: white; mso-fareast-language: PL]czy to niewinny człowiek i czy sprawa lobbingu dotycz la jednej osoby czy może więcej. Z Tele-Pionem też nie było winnego, a sąd uznał inaczej i kara została wymierzona. Co do lajków, to one są i będą ale wymierzone przeciw temu wzywającemu do lajkowania.[/size]
[size= 12.0pt; line-height: 115%] [/size]
03-02-2018, 11:58:34
+ 143
- 253
odpowiedz
"A ja uważam" - możesz uważać to co uznasz za stosowne. Jeden taki pan uważa że są miejsca grzebalne na cmentarzu a ksiądz Proboszcz wprowadza "dezinformację". Burmistrz nawet nie wie o co chodzi a sprawę z powodztwa cywilnego będzie zakładał. To są Pionki, tu jeden mówi że jak mam w banku 5 tysięcy złotych zobowiązania to po 3 latach wakacji kredytowych też ma 5 tysięcy. Więc co tu wymagać i od kogo? Wystarczy zapoznać się z oświadczeniem majatkowym "króla" .

Pozdrawiam zdrowo myślących.
03-02-2018, 12:39:55
+ 153
- 255
odpowiedz
Dezinformację właśnie "budowniczy" w sprawie cmentarza zamieścił w gablotach. Opowiada nadal te brednie o cmentarzu jego życia za 16 milionów zł. Jeszcze obrazjiem ludzi chce ogłupić. Cztery bramy dojazdowe na ten kawałek cmentarza i z żadnej strony dojazdu nie ma bo Rezerwat Przyrody. Wybudowanie drogi dojazdowej, to następne kilka milionów. Nie podaje jednak skąd weżmie takie pieniądze. Kaplica wielowyznaniowa będzie tyle że nie wiadomo dla kogo jak katolicy maja trzy kościoły w Pionkach.
To jest stress przed przegranymi wyborami i teraz to już wszystko będzie opowiadał co ludzie będą chcieli usłyszeć. Jestsmy świadkami upadku "fantasty" który złote góry obiecywał, a pozostawia długi i tomy dokumentacji za które zaplacono setki tysięcy zł.
03-02-2018, 13:11:32
+ 149
- 252
odpowiedz
W tym tgodniu następne słowa prawdy dotrą w postaci gazetki do skrzynek w całym miescie. 7 200 egzemplarzy spłynie do miasta. I tak będzie do wyborów. Tym razem to partyjne piśmidło jak nazywa Zawodnik na fb będzie pod każdą kropielnicą do pobrania jeśli ktoś by nie otrzymał do skrzynki listowej. Trzy strony będą w tym wydaniu piśmidła o Pionkach i o tm co się dzieje i co nas czeka dzięki geniuszowi. O "lodziarni" ratuszowej też będzie.

03-02-2018, 13:30:48
+ 149
- 255
odpowiedz
Piękny apel na fb.
Tu jedynie może pomóc lekarz i to ortopeda. Inni są zbędni.

3 osoby na krzyż, poparcie ot co.
Za chwilę rusza ulubiony portal szefa, a może to plotki. Sieć nie lubi próżni.
Już mi go szkoda

Pozdrawiam zdrowo myślących.
03-02-2018, 16:36:58
+ 145
- 250
odpowiedz
Oferuję dostraczenie gazetki do wszystkich mieszkańców po jednej lub drugiej stronie miasta (torów kolejowych). Oczywiście nieodpłatnie. Miasto trzeba ratować.
03-02-2018, 19:01:03
+ 133
- 250
odpowiedz
Bardzo szkoda, że ks. Dziekan nie dał takiej informacji o brakujących miejscach na Nowym Cmentarzu przynajmniej dwa lata temu. Być może uchroniłoby to miasto prze stratami na robienie zwariowanych dokumentacji przez Zawodnika, a przynajmniej byłby już z rok czasu miejsca na poszerzonym cmentarzu parafialnym. A obecnie sytuacja patowa. Wydane 250 tys. zł na projekty. Nie dokonana pełna oplata do Lasów Państwowych za wyłączenie terenu z gospodarki leśnej. Nie ma pieniędzy na podstawowe roboty aby powstały szybko miejsca grzebalne, a „uzdrowiciel miasta” swoją starą metodą chce ludzi ogłupić wywieszaniem bzdurnych opowieści i rysuneczków wykonanych za 150 tys. zł w gablotach urzędowych. Trzy bramy do niby nowego kawałka cmentarza i do żadnej z nich nie ma dojazdu w postaci własności gruntu przez miasto nie mowiąc że to następne miliony zł. To jest nie cmentarz komunalny ale CMENTARZ WYSPA. Może jeszcze helikopter powinien uwzględnić w kosztach aby się tam można było dostawać legalnie. Całe szczęście, że te wybory za kilka miesięcy i nie zdąży tych pomysłów zrealizować i zupełnie jużmiasta zadłużyć. Dla koordynatora z MZUK-u miejsce szykuje jako dyrektora cmentarza. To już agonia i strach przed przegranymi i to z hukiem wyborami jesiennymi. Społeczeństwo tym razem chyba już dojrzało do właściwego myślenia o swoim mieście. Trzeba jak najszybciej wyrwać miasto z tych „dobrych rąk” w które je oddano trzy lata temu.


04-02-2018, 10:44:53
+ 132
- 248
odpowiedz
VIP
Różnie może być . Ludzie mało czytają i nie interesują się rzeczywistością . Łatwo nimi manipulować i mamić .Jeśli będzie do 3 kandydatów na burmistrza , to jest szansa . Panowie Rybak i Siek może odpuszczą tym razem .Nie ma regulacji prawnych odnośnie niegospodarności i nepotyzmu. RIO miało skończyć z kreatywną księgowością... i co PiSie ? A nic. Liczyć na to , że pewni ludzie mają klasę i uczciwość , przyzwoitość ...w sobie , to utopia .
Dodane obrazki:
04-02-2018, 12:42:54
+ 146
- 240
odpowiedz
Widomo że Zawodnik jak na razie uprawia propagandę za nasze pieniądze w Kurierze i Wieściach. To mu nie pomoże w zakrzyczeniu prawdy. Podobno powstaje nowa strona internetowa w miejsce tej co była obiektywna ale zaginęła. Oddechu nie będzie. Przecież sprawy zaczynają się kumulować. Długi miasta rosną. Cmentarz zawalony i widoku nie ma szybko bo miliony potrzebne. Sanepid nie odbierze jeśli ma być to nowy cmentarz. Sprawa mobbingu chyba się rozkręci na całego. Sprawa pani Gaworkowej też powróci i to ze zdwojoną siłą bo to kpina aby zaprowadzić starszych ludzi na rozwaloną budowę i nie odpowiadać za utratę zdrowia. Do tego dochodzi stresssss i popełnianie błędów na granicy może obłędu przed strachem nieuchronnej utraty stanowiska. To jest chyba najgorsze w tym wszystkim. Strach i stres ma wielkie oczy.
04-02-2018, 15:28:37
+ 143
- 244
odpowiedz
To skoro tamta strona internetowa była obiektywna, to dlaczego zaglądasz na tą i na tej wypisujesz swoje żale ?
04-02-2018, 22:08:23
+ 28
- 276
odpowiedz
W którym miesjscu zaznaczylem że ta nie jest obiektywna ? Proszę czytać ze zrozumieniem.
04-02-2018, 22:20:36
+ 115
- 244
odpowiedz
Sprawy lobbingu i inne zawirowania moralno-społeczne to jedno. Jest problem miasta i sprawy budżetowe. Miasto popada w długi na pokrycie wirtualnych wizji jednostki. Rada Miasta praktycznie nie istnieje.
Od dwóch tygodni żywa jest sprawa cmentarza i milionowych wydatków z tym zwianych. Radni mają podejmować decyzję w sprawie uwarunkowań i olbrzymich pieniędzy z tym związanych, a pani przewodnicząca Komisji Infrastruktury nawet nie pomyślała aby udać się na miejsce i przekonać się naocznie jak wygląda rzeczywistość do tych wizji pana Zawodnika. Pytanie co robiła przez trzy lata gdy wizjoner wylewał swoje pomysły na paier za setki tysiecy zł i z tego nic nie będzie ? Szkoda że diety nie wypłacają w ternie, to może by ją to zmobilizowało do jakiegoś działania. Ale co wymagać.
Przewodniczący Komisji Budżetowej już kompletnie nie panuje na finansami miasta. Co sesja to wzrost deficytu, a najważniejsze aby obiecano mu asfalt w Prusa albo oświetlanie bo tam elektorat drzemie na następne wybory. Jak może ktoś bez przygotowania sprawować taką funkcję ? Czy w tej radzie, to się jedynie diety pobiera, a być przewodniczącym komisji to 300 zł więcej od zwykłego statysty ?
05-02-2018, 10:40:47
+ 135
- 241
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook