Dzisiaj jest sobota, 30 maja 2020 r., 151 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Znamy wstępne wyniki matur w pionkowskich szkołach
Dodał: DL, 10-07-2019 16:39, odsłon: 2586
Fot. Archiwum Pionki24
Fot. Archiwum Pionki24

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie opublikowała wyniki tegorocznych matur dotyczące zdawalności i średnich wyników uzyskanych z danych przedmiotów. Sprawdzimy jak poradziły sobie z egzaminem dojrzałości szkoły w naszym mieście, a także porównamy wyniki dotyczące przedmiotów na poziomie podstawowym.

Do egzaminu maturalnego w 2019 roku przystąpiło 161 uczniów z pionkowskich szkół ponadgimnazjalnych. Świadectwa maturalne odebrało 125 osób. Oznacza to zdawalność na poziomie 78,6%. W liceach egzamin maturalny pisało 50 uczniów.

 

W Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach na 47 uczniów tylko 4 nie zdało co przyczyniło się do wysokiego wskaźnika zdawalności jakim jest 91,5%. W I Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w CKZiU było 3 maturzystów, zdawalność wyniosła tam 100%. Uczniów pionkowskich techników, którzy podeszli do matury było 112. 82 uczniów zdało egzamin, a zdawalność wyniosła 73,2%.

 

W I Technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach do egzaminu maturalnego podeszło 79 uczniów, a więc najwięcej spośród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Pionkach. Bez wątpienia najlepiej poradzili sobie z językiem obcym, którym we wszystkich przypadkach był angielski. Średni wynik uzyskany z egzaminu z języka obcego wyniósł 62,46%. Wyniki z reszty przedmiotów wyglądały następująco: matematyka (54,81%), język polski (52,96%).

 

Dobrą frekwencję zanotowało również Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach, w którym egzamin maturalny napisało 47 uczniów. Uczniowie liceum także okazali się wybitnymi lingwistami osiągając z języka angielskiego średnik wynik z egzaminu w wysokości 80,38%. Kolejne miejsce zajęła matematyka z 65,57% oraz język ojczysty, z którego uczniowie uzyskali średnio ponad 59%.

 

W II Technikum w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach, gdzie do matury podeszło 32 uczniów klasyfikacja miejscowa średnich wyników z danych przedmiotów prezentowała się identycznie co we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych w Pionkach. Z języka angielskiego osiągnięto średni wynik w postaci 62,52%, z matematyki 46,31%, zaś z języka polskiego 37,22%.

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook