Dzisiaj jest piątek, 25 maja 2018 r., 145 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
Znają parki i przyrodę, jak mało kto. Czwarte miejsce uczennic z Suskowoli w ogólnopolskim konkursie
Dodał: JaW, 16-06-2017 09:44, odsłon: 10511
Fot: KPK
Fot: KPK

Do sukcesów w tym konkursie uczennice Publicznego Gimnazjum w Suskowoli zdążyły już wszystkich przyzwyczaić. Nie inaczej było w tym roku. Drużyna w składzie Alicja Baran, Oliwia Misalska, Julia Węgrzynowska i Izabella Zawadzka zajęła czwarte miejsce w XVI edycji ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Opiekunem zespołu była Katarzyna Grabowska-Adamiec.

Finał konkursu przeprowadzony został w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach na terenie Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego. Uczestniczyło w nim szesnaście czteroosobowych drużyn reprezentujących wszystkie województwa. Finaliści wyłonieni zostali na wcześniejszych etapach szkolnym, gminnym, parkowym i wojewódzkim.

 

Zadaniami dla uczestników finału było rozwiązanie testu wiedzy ogólnej, sprawdzian znajomości poszczególnych parków krajobrazowych, rozpoznanie gatunków roślin i zwierzą objętych ochroną oraz gatunków roślin pospolitych. Kolejny etap polegał na interpretacji mapy topograficznej.

 

W trakcie pobytu finaliści poznawali najpiękniejsze zakątki regionu świętokrzyskiego i Ponidzia. Zwiedzili Jaskinię Raj, Zamek w Chęcinach, Garb Pińczowski, Stadninę Koni w Michałowie, ogród florystyczny w Młodzawach Małych oraz poznali walory przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

 

Młodzież uczestniczyła też w zajęciach warsztatowych w Centrum Geoedukacji, w Geoparku w Kielcach oraz zdobyła wiadomości na temat realizowanego przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych projektu Life+ dotyczącego ochrony muraw kserotermicznych i ciepłolubnych dąbrów.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook