Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2019 r., 109 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin

Zespół „Mazowsze” wystąpi w Pionkach na 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Bezpłatne wejściówki odbierzesz w urzę
Dodał: MaG, 10-09-2018 17:39, odsłon: 1741

Soliści, chór i orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca ,,Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego pod dyrekcją Jacka Bonieckiego wystąpią 28 września 2018 r. o godzinie 19.00 w Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy Sosnowej 3 w Pionkach.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

- W czasie koncertu ,,Pieśni Patriotyczne” artyści wykonają utwory, które na przestrzeni dziejów towarzyszyły Polakom i dodawały ducha w trudnych chwilach. Pieśni, które były i nadal są istotnym elementem tożsamości narodowej. - informuje Urząd Miasta Pionki


„Mazowsze” chce również przypomnieć utwory, które śpiewano niegdyś w polskich domach. Publiczność wysłucha zarówno pieśni: legionowych, ułańskich takich, jak ,,O mój rozmarynie”, ,,Legiony”, ,,Bywaj dziewczę zdrowe” jak i pieśni wojskowych, zwanych też pieśniami żołnierskimi: ,,Czerwone maki na Monte Cassino”, ,,Serce w plecaku" oraz wielu innych.


Koncertem ,,Pieśni Patriotyczne” zespół ,,Mazowsze” uświetnia uroczystości z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie do odbioru będą dostępne od środny 12 września w Urzędzie Miasta Pionki pokój nr 207.

    
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook