Dzisiaj jest piątek, 19 października 2018 r., 292 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Robert Kowalczyk - Wybory 2018
Zamiast dotacji potrzeba jest pożyczka na likwidację "bomby ekologicznej"
Dodał: MaG, 13-12-2017 09:57, odsłon: 4470

Problemów z „bombą ekologiczną” ciąg dalszy. Miasto musi zaciągnąć pożyczkę na kwotę 424 tys. złotych na pokrycie wkładu własnego. Relacja wideo z posiedzenia rady w Pionki24TV.

W dniu wczorajszym 12 grudnia tuż po sesji w sprawie odwołania Zbigniewa Belowskiego z funkcji przewodniczącego Rady Miasta Pionki odbyła się kolejna 51b. sesja w sprawie zaciągnięcia pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie ponad 400 tys. złotych na sfinansowanie wkładu własnego realizowanego zadania  likwidacji bomby ekologicznej. Tryb nadzwyczajny sesji wynikał z uzyskanych przez miasto informacji o odmowie udzielenia finansowania z WFOŚiGW w kwocie 500 tys. złotych

 

- Potrzeba w takim trybie odbycia tej sesji wynikała ze zdarzeń można powiedzieć nadzwyczajnych, niespowodowanych absolutnie jakimiś naszymi zaniedbaniami – mówiła zastępca burmistrza Jolanta Sarnecka Buczek

 

Obszerne wyjaśnienia w tej sprawie złożyła zastępca burmistrza Jolanta Sarnecka Buczek oraz burmistrz Romuald Zawodnik. Wiceprzewodniczący rady w trakcie dyskusji przypomniał o próbnie wniesienia poprawki do budżetu państwa na pokrycie kosztów związanych z utylizacją niebezpiecznej nitrocelulozy.

 

- Ja uzupełnię wypowiedź Pani burmistrz. W 2016 roku po ujawnieniu nitrocelulozy Pan burmistrz na jednej z sesji zwrócił się do wszystkich grup politycznych o pomoc dla miasta w tej sprawie. Radni PSL zwrócili się do posła Maliszewskiego o wniesienie poprawki do budżetu państwa. W dniu 13 grudnia 2016 roku poseł Władysław Kosiniak Kamysz wniósł poprawkę do budżetu państwa na prośbę samorządu Miasta Pionki o utworzenie rezerwy celowej usuniecie odpadów niebezpiecznych nitrocelulozy znajdującej się na terenie byłego Zakładu Tworzyw Sztucznych Pronit. S.A w Pionkach. Poprawka przez większość parlamentarną została odrzucona. Gdyby poprawka została przyjęta dziś Miasto Pionki nie ponosiłby kosztów po byłym zakładzie – poinformował radnych Kazimierz Myśliwiec

 

Projekt uchwały o zaciągnięciu pożyczki został przyjęty przez jednogłośnie.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Już dawno pisałem, że sprawa utylizacji nitrocelulozy na Pronicie powinna mieć najwyższy priorytet z możliwych a koszty tej utylizacji powinny być w całości pokryte z budżetu państwa. Ktoś, kto tego nie rozumie lub próbuje albo lekceważyć problem, albo nie wykazuje dla niego dostatecznego zrozumienia, jest dla mnie zwykłym ignorantem i szkodnikiem.
Czas leci, niby coś się dzieje, ale to wszystko jest robione nie tak, od d..y strony.
Bo chociaż z pewnością intencje zarówno radnych miejskich w Pionkach, posła PSL, jak i całego szefa tej partii, były dobre, to jednak wszyscy oni wykazali się dużą naiwnością, że sprawę uda się im załatwić. Tak się bowiem, panowie, teraz składa, że żaden, powtarzam: żaden, nawet najsłuszniejszy, wniosek mniejszości w Sejmie nie przechodzi! Gdybyście sprawę przepychali po linii partyjnej PiSu, to już dawno byłaby w Pionkach kasa na utylizację nitrocelulozy.
I sprawa druga, może nawet jeszcze bardziej wkurzająca, bo wygląda na jakąś dziwną grę "w kotka i myszkę". Kto się tak nieładnie bawi i kto dopuścił do tego (to znaczy, ja wiem, że to leży w gestii ministra Szyszki, więc komentarz zbędny), żeby Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odmówił udzielenia (stosunkowo dla niego niewielkiej kwotowo) dotacji na ten jakże ważny - nie bójmy się tego powiedzieć - ze względu na bezpieczeństwo państwa cel, ale pożyczki (do zwrotu plus odsetki) to jak najbardziej chętnie udzieli! Przecież to jest jawna granda: wspieranie budżetu państwa z pieniędzy samorządowych i jednocześnie przerzucanie na samorządy finansowania zadań i problemów, które bez najmniejszej dyskusji powinny być rozwiązywane i realizowane ze środków centralnych!
13-12-2017, 18:26:32
+ 36
- 45
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook