Dzisiaj jest wtorek, 19 czerwca 2018 r., 170 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Zakończył się festiwal polskiej animacji. W Pionkach wzięło w nim udział blisko 400 osób
Dodał: JaW, 29-03-2017 14:46, odsłon: 12810
Fot. archiwum CAL
Fot. archiwum CAL

W niedzielę (26.03) w Centrum Aktywności Lokalnej zakończył się trwający kilka dni Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!Pla. Przez pięć festiwalowych dni ponad 400 osób obejrzało polską twórczość animowaną.

Od 21 marca dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne (klas I-III) miały okazję obejrzeć i ocenić najnowsze polskie bajki. W ramach imprezy pokazano 25 krótkich filmów animowanych dla dzieci, jeden pokaz specjalny filmu pełnometrażowego "Jak uratować mamę" oraz pokaz krótkometrażowych filmów animowanych dla dorosłych z polskich studiów produkcyjnych.

 

Za najlepsze bajki dzieci uznały: "Wikking Tappi: Zamieszanie z zimowymi zapasami", "Agatka i Kaktus" i "Żubr Pompik: Duże i małe" – w kategorii filmów przedszkolnych oraz "Kuba i Śruba: Pięciu rozbójników", "Kacperiada: On ma, a ja nie" – w kategorii filmów wczesnoszkolnych.

 

 

Festiwalowe projekcje cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych.

 

- Festiwal O!Pla w ciągu trzech miesięcy odbywa się w 55 miejscowościach. Głosy dzieci mają ogromne znaczenie dla kształtowania się jakości kolejnych filmów, które będą realizowane przez polskich twórców animacji. Młodzi widzowie poprzez głosowanie odgrywają rolę jurorów, co sprawia, że biorą aktywny udział w projekcjach filmowych. Bardzo cieszy duża frekwencja pionkowskich milusińskich, która na pewno z pożytkiem przyczyni się przyszłości polskiej animacji - mówi Michał Grosiak pracownik CAL, koordynator projektu O!Pla w Pionkach.

 

Dla pionkowskich przedszkolaków z Przedszkola nr 1 i nr 2 "Lipowy Zakątek", a także dzieci z PSP nr 1 oraz PSP Słupica należą się brawa za fantastyczną postawę podczas projekcji.

 

 

Dzieci były nie tylko widzami, ale również jurorami. Podczas festiwalu odbyło się głosowanie na najlepsze filmy.

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook