Dzisiaj jest piątek, 20 września 2019 r., 263 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Kosztowniak
Z ostatniej chwili! Ekspresowe tempo i sesja nadzwyczajna pod nieobecność burmistrza. Wraca sprawa ulicy Wspólnej
Dodał: MaG, 20-08-2019 14:53, odsłon: 2115

W iście ekspresowym tempie ma odbyć się w dniu dzisiejszym sesja nadzwyczajna Rady Miasta Pionki. Grupa sześciu złożyła na ręce przewodniczącego rady wniosek w sprawie przyjęcia projektu uchwały dotyczącej przystąpienia do sporządzenia częściowej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego działki przy ulicy Wspólnej. Wniosek podpisało sześciu opozycyjnych radnych.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Z początkiem sierpnia ogłoszony został przetarg nieograniczony w sprawie sprzedaży działki znajdującej się przy ulicy Wspólnej. Decyzja o sprzedaży miała zakończyć wielomiesięczną dyskusję w tej sprawie. Tak się jednak nie stało. Dziś do biura rady wpłynął wniosek formalny o zwołanie sesji rady w trybie nadzwyczajnym. Wniosek podpisało sześciu radnych: Wioletta Grzywacz, Stanisław Pacan, Dawid Jaroszek, Grzegorz Wąsik, Anna Wierzycka oraz Piotr Nowak.

 

Złożony wniosek zawiera propozycję przyjęcia jednej uchwały dotyczącej przystąpienia do sporządzenia częściowej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Pionki. Zmiana planu ma dotyczyć przeznaczenia terenu działki wystawionej na sprzedaż jako teren zieleni nieurządzonej.

 

- Działka ta stanowi teren o zróżnicowanym ukształtowaniu, miejscowo obniżony, podmokły, zadrzewiony w 90%. Teren ten jest siedliskiem ptaków i zwierząt, również tych pod ochroną. Jest to obszar, który winien być przeznaczony w planie  zgodnie z dotychczasowym sposobem, tj. jako zieleń nieurządzona – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały

 

Radni w dalszej części swojego uzasadnienia przekonują, że przyjęcie takiego projektu uchwały pogodzi interesy mieszkańców okolicznych nieruchomości oraz zakładu przemysłowego zlokalizowanego w pobliżu.

 

Z informacji uzyskanej w urzędzie wniosek zarejestrowany w sekretariacie został o godzinie 13.25. Przewodniczący Wojciech Maślanek zdecydował się na zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia na godzinę 17.00. By sesja była ważna udział w niej musi wziąć minimum 8 z 15 radnych.

 

Zwracając uwagę na datę złożenia wniosku i termin zwołania posiedzenia radnych można wysnuć wniosek, że jest to kolejny etap walki radnych opozycji z burmistrzem Robertem Kowalczykiem. Forsowania własnych projektów uchwał bez możliwości przeprowadzenia dyskusji z osobą, która będzie wykonawcą ich woli. Należy przypomnieć, że radni jeszcze w roku 2018 zdecydowali się na wpisanie dochodów do budżetu miasta ze sprzedaży działki przy ulicy Wspólnej.  

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nie wygląda to kolorowo ! Może być z tego niezła "zadyma " !
22-08-2019, 18:29:19
+ 5
- 6
odpowiedz
Tempo iście pisuarów. Już wkrótce sesje będą zwoływane o 22.00 a o 22.03 będzie już po głosowaniu.Tak to jest jak do władzy dorwą się nieudacznicy
23-08-2019, 09:35:01
+ 8
- 8
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
Ireneusz Sitarski - Blok wyborczy
Zobacz więcej

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook