Dzisiaj jest poniedziałek, 20 stycznia 2020 r., 20 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Wyrzucał śmieci do lasu, wyrzucił przy okazji swoje dokumenty
Dodał: MaG, 10-01-2020 12:46, odsłon: 4033
fot.NK
fot.NK

Służby leśne na terenie Leśnictwa Podgóry w Pionkach (teren bezpośrednio przyległy do ul. Dębowej) zauważyły, że powstaje w tym miejscu świeże nielegalne wysypisko śmieci. Wśród odpadów odnaleziono dokumenty, które pozwalają na zidentyfikowanie sprawcy.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W listopadzie 2019 miało miejsce spotkanie pracowników nadleśnictwa z przedstawicielami służb i samorządów lokalnych z Pionek poświęcone problemom zaśmiecania terenów leśnych w bezpośrednim sąsiedztwie miasta, a także opracowaniu skutecznych działań profilaktycznych, propagandowych i metod zwalczania, w tym aktywizacji lokalnej społeczności w zakresie zapobieganiu zaśmiecania.

 

- W trakcie patrolu służby leśnej wykonywanego, który odbył się 9 stycznia (czwartek) na terenie Leśnictwa Podgóry , w oddz. 182f (teren bezpośrednio przyległy do ul. Dębowej) zostało stwierdzone świeże wysypisko śmieci, gdzie pośród innych odpadków znalezione zostały również dokumenty, które pozwalają na zidentyfikowanie sprawcy. – informuje Lidia Zaczyńska z Nadleśnictwa Kozienice

 

 

Sprawcy grożą poważne konsekwencje: czyn ten zagrożony jest mandatem karnym za zaśmiecanie lasu, oraz ze względu na położenie oddz. 182f na terenie rezerwatu „Pionki”, również ukaraniu na mocy Art. 127 Ustawy o ochronie przyrody z 16 kwietnia 2004r., za naruszenie zakazów obowiązujących w rezerwatach (czyn taki zagrożony jest karą grzywny lub aresztu). Sprawę prowadzi Komisariat Policji w Pionkach. 
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Należy być ostrożnym w takich przypadkach, gdyż wielokrotnie to nie sam właściciel śmieci je porzuca w taki bezczelny sposób, a zawistni sąsiedzi wyciągający z kubłów na śmieci czy zabierający worki wystawione przed posesje w celu odebrania przez śmieciarke.
10-01-2020, 13:30:28
+ 10
- 20
odpowiedz
VIP
Guma i ciasne drzwi na Komisariacie !
Na drugi raz będzie wiedział gdzie wyrzucać śmieci !

Dodane obrazki:
10-01-2020, 15:44:54
+ 13
- 9
odpowiedz
A dlaczego nikt nie zainteresujesię zwałami śmieci na terenie Pronitu?Czy w Pionkach jestwydział ochrony środowiska i jakie ma obowiązki? Tak tylko pytam.
10-01-2020, 18:24:32
+ 29
- 6
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook