Dzisiaj jest wtorek, 25 czerwca 2019 r., 176 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Wykład profesora oraz koncert orkiestry Boni Angeli. W Jedlni świętowano obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości
Dodał: MaG, 16-11-2018 08:11, odsłon: 2198
fot.UGP
fot.UGP

Wykład profesora Marka Wierzbickiego, odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego i koncert Orkiestry Dętej Boni Angeli. W niedzielę 11 listopada odbył się koncert patriotyczny w Jedlni.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Koncert przygotował Łukasz Kęska. W koncercie uczestniczyła również Orkiestra Boni Angeli. Zebrani wysłuchali koncertu  przepełnionego zadumą i refleksją na temat wolności, ojczyzny, pokoju, nagradzając wykonawców gromkimi brawami.


11 listopada o  godz.11 .00 w kościele  św. Mikołaja w Jedlni  odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu scholi, występowali także mieszkańcy gminy Pionki i zaproszeni goście chcący swoim śpiewem i muzyką uczcić 100 lecie nieodległości.

 


Sto lat temu, w dniu 11 listopada, Polska odzyskała niepodległość. Wraz z zakończeniem Pierwszej Wojny Światowej zamknął się okres dominacji rosyjskiej, pruskiej i austriackiej nad narodem, który przed rozbiorami współtworzył historię chrześcijańskiej Europy, wnosząc całe bogactwo własnej, szlachetnej kultury i duchowości. Odzyskanie suwerenności było okupione poświęceniem wielu synów Polski, którzy gotowi byli poświęcić swą wolność osobistą, swoje dobra, a nawet życie, na rzecz utraconej Ojczyzny.


Okolicznościowy wykład zatytułowany „Ojcowie Niepodległości" wygłosił prof. dr hab. Marek Wierzbicki. O godzinie  12.00 odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, następnie wprowadzono poczty sztandarowe: Ochotniczej Straży Pożarnej z Jedlni, Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaroszek, Publicznej Szkoły Podstawowej z Jedlni i Publicznej Szkoły Podstawowej z Jaroszek oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego.


 Mszę w intencji Ojczyzny koncelebrował i kazanie wygłosił ks. kanonik Janusz Smerda  proboszcz parafii św. Mikołaja.

 


Po zakończonej mszy radni Gminy Pionki, przedstawiciele Stowarzyszeń działających na terenie naszej gminy oraz mieszkańcy przeszli na cmentarz, gdzie złożyli kwiaty na grobie Junaków.

 

Galeria zdjęć TUTAJ

 

źródło: Gmina Pionki

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook