Dzisiaj jest sobota, 17 listopada 2018 r., 321 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Wkrótce sesja nadzwyczajna. Jest wniosek o odwołanie przewodniczącego Zbigniewa Belowskiego. Mamy komentarze części radnych
Dodał: MaG, 06-12-2017 20:20, odsłon: 6078

Do biura Rady Miasta wpłynął wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Wniosek obejmuje jeden punkt – odwołanie ze stanowiska przewodniczącego rady Zbigniewa Belowskiego.

W godzinach popołudniowych do biura Rady Miasta Pionki wpłynął wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej w sprawie odwołania przewodniczącego Zbigniewa Belowskiego z zajmowanego stanowiska. Pod wnioskiem podpisał się  Jacek Kustra, Krzysztof Sokołowski, Elżbieta Śmietanka oraz Tomasz Łyżwa.

 

Nasza redakcja zapytała wnioskodawców o powody złożenia wniosku. Radna Elżbieta Śmietanka odmówiła komentarza w tej sprawie.Swój komentarz w tej sprawie zapowiedział w późniejszym terminie również radny Krzysztof Sokołowski.

 

- Nie odpowiada mi sposób prowadzenia i wywiązywania się z obowiązków przewodniczącego – krótko skomentował podpisany wniosek rady Jacek Kustra.

 

- Ja już kiedyś składałem wniosek o odwołanie przewodniczącego rady. Obecnie jest złożony wniosek przez innych i ja się pod nim podpisuję. Myślę, że na sesji będziemy więcej rozmawiali na ten temat  – poinformował radny Tomasz Łyżwa

 

Jak poinformował naszą redakcję Zbigniew Belowski złożony wniosek nie posiada uzasadnienia. Zgodnie z przepisami sesja powinna się odbyć w ciągu siedmiu dni.

 

- Nie znam żadnych zarzutów pod swoim adresem poza jawną niechęcią burmistrza. Tym bardziej znaczącym jest fakt, że akurat burmistrz przyniósł ten wniosek nie żaden z radnych – odniósł się do wniosku przewodniczący Belowski

 

O skomentowanie zaistniałej sytuacji poprosiliśmy również wiceprzewodniczącego Kazimierza Myśliwca, który całą sprawę podsumował jednym zdaniem  - Od początku kadencji moją osobę interesuje merytoryczne działanie i spokój.

 

Swoje stanowisko w tej sprawie przedstawił również radny Krzysztof Bińkowski oraz Wojciech Maślanek.

 

- Mnie osobiście nie dziwi, bo tak naprawdę nie mam za co ocenić Pana przewodniczącego Belowskiego. Jest to w mojej ocenie najsłabszy przewodniczący Rady Miasta od lat w historii rady. Z drugiej zaś strony Pan Zawodnik pokazał swój charakter-kto nie z nami, ten przeciw nam i musi być wyeliminowany. Będę głosował według swojego sumienia, dodam, że w 2014 roku byłem przeciwny kandydaturze radnego Belowskiego na funkcję przewodniczącego rady miasta – skomentował radny Wojciech Maślanek

 

- Mnie osobiście bardzo dziwi wniosek radnych złożony pod naporem burmistrza. Świadczą o tym osoby, które ten wniosek złożyły. Jestem również bardzo zaskoczony rozpadem „przyjaźni” na linii burmistrz-przewodniczący, która trwała od początku kadencji. Złożony wniosek jest tym bardziej zaskakujący, gdyż radny Belowski przez ten cały okres był spolegliwy wobec działań burmistrza – podsumował złożony wniosek radny Krzysztof Bińkowski

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze

Pan Belowski był dobry dokąd popierał fanbaerie króla Pionek. Podczas osatniej sesji Przewodniczący pokazał w końcu że "król jest nagi" i musi iść na szafot. To przenośnia literacka aby nie było niedomówień.
Jednak najbardziej rozbrajająca jest lista wnioskodawców w sprawie odwołania pana Belowskiego. Radni którzy praktycznie nie istnieli swą wyjątkową biernością przez trzy lata jako radni podpisują się pod wnioskiem. To jedynie w kategoriach czarnego humoru można odbierać. Pojawiające się określenia „semaforów” chyba nie były oderwane od rzeczywistości. Kazano głosowac - głosowano. Kazano podpisać wniosek - podpisano.
Dobrze że do następnych wyborów już kilka miesięcy.


06-12-2017, 20:42:12
+ 192
- 124
odpowiedz
VIP
Klasa wpis !
No coment.
Stawiam 10 plusów.
06-12-2017, 21:19:59
+ 81
- 50
odpowiedz
Panie Belowski chyba tak do końca to nie opłaciło się "zaciskać zęby" przez całe długie trzy lata bo nawet nie wszystka jemioła została usunięta a i ulica Spokojna jakaś dziurawa i nadmiernie nawodniona! Myślałem, że Pan Zawodnik w dniu dzisiejszym zamiast przedmiotowego wniosku przyniesie do Rady Miasta wyjaśnienia i stanowisko odnośnie "amberhucgalopek" ..., sprawa naprawdę rozwojowa i szeroko komentowana ...
06-12-2017, 21:31:41
+ 135
- 118
odpowiedz
VIP
Szanowni Państwo, przecież to są jakieś jaja.


Dodane obrazki:
06-12-2017, 21:48:15
+ 69
- 58
odpowiedz
VIP
Ależ dużo pytań i wątpliwości:
- "Wniosek nie posiada uzasadnienia" - informuje Belowski. Dobre! Nawet bardzo dobre! Czyli co? Cyrk, hucpa, szopka noworoczna!
- I do tego żaden z sygnatariuszy nie chce nic konkretnego powiedzieć! Tylko jakieś beznadziejne ogólniki na okrągło!
Przewodniczący był dobry, ale przestał być dobry. No to wybierzemy lepszego. Tylko gdzie on, gdzie?
- No i jak to, że burmistrz przynosi wniosek a nie żaden z radnych? Chyba dlatego, że to jemu urząd obsługuje Biuro Rady Miasta. Ale to boli przewodniczącego.
- Skoro był to najsłabszy przewodniczący RM od lat, to dlaczego tak długo czekano z tą zmianą?
- I jeszcze ten spokój i merytoryczne działanie wiceprzewodniczącego! Śmiać się czy płakać?
To dopiero początek całej zabawy w "dobrą zmianę" w lokalnym samorządzie. Będzie się jeszcze sporo działo!
06-12-2017, 21:48:59
+ 78
- 92
odpowiedz
VIP
Racja Bibku.
To, że przewodniczący lokalnych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego nie zajął zdecydowanego stanowiska w tej sprawie, w mojej ocenie absolutnie dyskredytuje go jako wiceprzewodniczącego rady miasta.

Dodane obrazki:
06-12-2017, 22:08:06
+ 90
- 55
odpowiedz
VIP
Dzisiaj cisza niemożliwa na forum
Wszyscy wpatrzeni w telewizory - co to będzie - Szydło zostanie czy Mateusz wskoczy... emocje, emocje..
I... Jest !
A więc po Szydło !
Mateusz premierem !
Nie wiem jak sądzicie - dobra zmiana ?
Nie będę zapeszał, ale ja uważam, że Tak !
07-12-2017, 21:22:29
+ 44
- 57
odpowiedz
VIP
Żadna zmiana.
Przecież wiadomo, że to prezes pociąga za sznurki.


Mi podobało się dzisiaj sejmowe wystąpienie Władysława Kosiniaka Kamysza, podczas dyskusji nad wotum nieufności dla rządu. Ależ pięknie im pojechał !! Proszę poszukać w internecie.


Jak tak dalej pójdzie, to w przyszłym roku i za dwa, naprawdę oddam swój głos na Polskie Stronnictwo Ludowe !

Dodane obrazki:
07-12-2017, 21:33:32
+ 41
- 59
odpowiedz
VIP
Wuj i PSL ?
Ale się dzieje, ale się dzieje !
Zmiana jest - premierem w rządzie pis został były bankster, prezes obcego banku na polskiej ziemi, były doradca Tuska !!!
Doradca Tuska !
To nie są zmiany ?
To rewolta !
Człowiek Tuska premierem !
Uffff, nie wiem czy dziś zasnę... Wuj w Psl-u, człowiek Tuska premierem w pisie... o la boga!
07-12-2017, 21:50:34
+ 46
- 45
odpowiedz
VIP
Mnie się ta zmiana na stanowisku premiera nie podoba i wcale nie dlatego, że Morawiecki mówi zawsze "półtorej roku" zamiast "półtora roku", i też wcale nie dlatego, że Szydło była dobrym premierem. Uważam, że premierem powinien być Kaczor. I nie dlatego, że już kiedyś był i się zna, ale dlatego, żeby wziął odpowiedzialność za całą tę fikcję i degrengoladę gospodarczą, z jaką mamy do czynienia a która na pewno niedługo wyjdzie na jaw i będzie możliwy Trybunał Stanu (który zwykłemu posłowi "nie przysługuje").
Tylko tyle w tej sprawie, bo temat jest zbyt rozległy i wielowątkowy jak na ramy tego portalu.
07-12-2017, 22:13:53
+ 55
- 79
odpowiedz
VIP
Przez ostatnie 2 lata z ust J. Kaczyńskiego mozna było w mediach usłyszeć, jaka to wspaniała , świetna pani premier. Po czym ją odwołał.
Ciężko nadążyć za panem prezesem.

Dodane obrazki:
07-12-2017, 22:25:29
+ 53
- 53
odpowiedz
VIP
"Dziwny jest ten świat.." Dziewczęta w bieli, z liściem palmy w dłoni , kroczą za ...Przecieram oczy , czy to się dzieje ? Czy koszmar senny ? Ciekawe, czy w grajdołku Pionki,będziemy słyszeć płaczliwe :" I ty ,Brutusie, przeciwko mnie " ? /Tak ,na tej sesji nadzwyczajnej./
Dodane obrazki:
07-12-2017, 23:56:54
+ 176
- 112
odpowiedz
VIP
To drugie zdjęcie z panią premier - doskonałe !
08-12-2017, 08:08:27
+ 102
- 38
odpowiedz
A co? człowiek Tuska ,to nie człowiek?
08-12-2017, 08:53:06
+ 59
- 117
odpowiedz
I za gaz bedziemy placic 10 razy drozej Pawlak zalatwi z RUSKIMI
08-12-2017, 11:50:49
+ 94
- 110
odpowiedz
VIP
Tak sobie myślę (bo czasami to robię), że honor i godność osobista to postawy i wartości, jakich w najmniejszym nawet zakresie nie posiadają ludzie, którzy już weszli albo dopiero zamierzają wejść w różnego rodzaju struktury partyjne i struktury szeroko rozumianej władzy na wszystkich bez wyjątku szczeblach. I, żeby było jasne, stwierdzenie to odnoszę do czasów obecnych a nie tych słusznie minionych, kiedy to zasilanie szeregów partyjnych i kierowniczych odbywało się raczej nie zawsze w sposób akceptowany przez "kandydata" oraz zgodny z jego wolą i poglądami.
Moim skromnym zdaniem to, że pani Beata Szydło (i inni też, ale teraz tylko o niej) pozwoliła sobie na takie przedmiotowe traktowanie przez prezesa, idealnie pokazuje, że nie zasłużyła na to, żeby już wcześniej desygnować ją na tak ważne stanowisko. Nie słuchała, jak obiecywała, głosu społeczeństwa, tylko godziła się bez najmniejszego sprzeciwu firmować fantasmagorie jednego, wszechwładnego i zawsze nieomylnego, człowieka.
Cieszę się, że już nie będzie premierem, bo - i tu wtręt z kategorii osobistych - ona, szefowa jej kancelarii, no i jeszcze rzeczniczka PiS (ale ta ostatnia, niestety, będzie nadal eksponowana w mediach) do reszty obrzydziły mi piękne kobiece imię Beata, do którego od czasów burzliwej młodości miałem ogromny sentyment, szacunek i podziw.
08-12-2017, 11:53:48
+ 57
- 76
odpowiedz
VIP
Bibek, napisz trochę o tej Beacie. Długo byliście razem ?
Dodane obrazki:
08-12-2017, 16:44:49
+ 44
- 37
odpowiedz
VIP
Ho, ho... zatem nie jesteś pisowcem skoro nie cierpnie ci skóra na karku, gwałtownie nie pocisz się i nie dostajesz wysypki gdy słyszysz to "straszne" nazwisko Tusk !
Masz rację Tusk... też człowiek !
Ha,ha... pozdrawiam !
08-12-2017, 17:11:01
+ 40
- 49
odpowiedz
VIP
Hmmm, zastanawiam się czy opcja - lider partii nie pcha się na stanowisko premiera tylko z dołu popycha pacyny i w razie niesnasek wywala dowolną postać na śmietnik nie jest zła...
To może być nasz wkład w demokrację światową !
Na chłodno to ma sens... lider pozostaje liderem, błyszczy jako alfa&omega w partii nic złego się nie dzieje.
A premier ?
Toż to tylko urzędas !
Urzędas się skwasił i trochę cuchnie ?
No to do kosza i bierzemy nowego.
To wcale głupie nie jest !
08-12-2017, 17:22:05
+ 43
- 43
odpowiedz
VIP
Nie kuś, Wuju!
Dawne czasy, ale za to jakie wspomnienia!
Od tamtych czasów na dźwięk tego imienia zawsze robiło mi się miło na sercu. Aż nastały czasy PiSu i wszystko szlag trafił! Przesyt i to w najgorszym wydaniu!
A tak mało brakowało (bodaj 2 głosów nieobecnych posłów SLD i 5 głosów nieobecnych posłów PO podczas głosowania nad postawieniem wiadomego prezesa przed Trybunałem Stanu) żebym mógł sobie spokojnie żyć a potem umrzeć z miłymi wspomnieniami o pewnej kobiecie o imieniu Beata.
08-12-2017, 17:33:38
+ 49
- 70
odpowiedz
VIP
Skoro mamy, jak twierdzi nawet sam prezes, państwo demokratyczne, to dla mnie oczywistym jest trójpodział władzy opisany onegdaj przez Locke'a oraz Monteskiusza. W tej strukturze nie widzę miejsca dla kogoś takiego, jak "nadzorujący" z tylnego siedzenia wszystkie te władze "zwierzchnik" (zwłaszcza, że nie ma do tego dostatecznej legitymacji od wyborców - zbyt wielu z nich nie wzięło w ogóle udziału w wyborach, żeby można było mówić o daniu mu tego prawa przez suwerena).
Co innego, kiedy mamy do czynienia z dyktaturą. Ale wtedy: po pierwsze - trzeba to wyraźnie powiedzieć a nie kręcić, po drugie - trzeba mieć wspomnianą legitymację od narodu do sprawowania władzy absolutnej a takiej legitymacji ani nie było w wyborach, ani nie widać jej w najnowszych sondażach, i wreszcie po trzecie - dyktator to musi być facet z jajami a nie mały człowiek bez konta, nie znający języków obcych ..... dalej nie chce mi się wymieniać.
To jak - mamy tę dyktaturę, czy nie? Bo dyktator z reguły przez pewien czas rządzi, ale potem albo umiera i wszyscy się cieszą, albo się go obala, sądzi i okłada infamią.
08-12-2017, 18:03:39
+ 49
- 69
odpowiedz
VIP
Po pierwsze - ci którzy nie głosowali i Ich potencjalna nie znana mi wola, nie są dla mnie żadnym argumentem !
To było głosować a nie tyłki wygrzewać
Dwa - system trójpodziału władzy a'la Monteskiusz...
Śmiem zauważyć panie Kolego, że mamy internety, iphony i 40 lat temu dreptaliśmy po księżycu... no please...(Locke -1632/1704, Monteskiusz- 1689/1755)
Czy mamy dyktaturę ?
A czy aby napewno- autonomiczne, samoreplikujące się jednostki węglowe zwane potocznie homo sapiens są już na etapie ewolucyjnym by te idealistyczne koncepcje uruchomić i by aplikacje demokratyczne się nie dławiły ?
Pozwolę sobie wątpić...
08-12-2017, 18:39:51
+ 43
- 51
odpowiedz
VIP
No cóż, w pewnych sprawach jestem idealistą a w pewnych realistą. Jedno jest pewne: z tych pierwszych nie zrezygnuję, bo czasami z tym fajnie się żyje i to życie jest wtedy (chociażby w wyobrażeniach) jakieś takie piękniejsze, te drugie zaś - to wynik doświadczenia życiowego i umiejętności słuchania opinii innych, z czego zarówno czerpię bezpośrednią wiedzę, jak i nabywam nawyki koncyliacyjne niezbędne w erystyce (sztuce prowadzenia sporów). Z Tobą, o dziwo, rzadko się spieram, ale tym razem powiem otwartym tekstem: internety, iphony itd. bezsprzecznie ułatwiają życie, ale nie zastąpią indywidualnego myślenia własnym mózgiem - dlatego bardziej cenię sobie rozwój osobowości niż rozwój techniki. Nie wiem, czy napisałem to jasno, ale cóż, chyba inaczej nie potrafię.
08-12-2017, 19:55:58
+ 47
- 66
odpowiedz
To tak na szybko w/s wystąpienia wiecznego koalicjanta z ZSLu.
Dodane obrazki:
08-12-2017, 22:05:21
+ 80
- 111
odpowiedz
VIP
Zawsze otwartym tekstem proszę, bo inaczej ja autystyk nie zrozumiem.
Te iphony to jasna rzecz nie zastąpią mózgu (jeszcze), ale są znakiem upływającego czasu a faktem jest, że ciut lat minęło od wizjonerów trójpodziału władzy.
A może to nie jest takie super dobre w dzisiejszym świecie ?
To są wyzwania - oczywiście nie stawiam tezy, że odpowiedzią jest pomysł p. Kaczyńskiego !
Jednak powiem otwartym tekstem - coś trzeba szukać bo ten system wcale a wcale dobry nie jest !
08-12-2017, 22:36:07
+ 44
- 55
odpowiedz
VIP
Nowy dzień - nowe dyskusja ?
By zbyt wielu problemów nie tykać, zastanówmy się jeszcze raz nad tym mandatem.
Twierdzisz, że obecna władza go nie ma bo przeważająca część społeczeństwa nie brała udziału w wyborach ?
A pamiętasz, jak z dwa lata temu zgodziliśmy się co do struktury naszego społeczeństwa i jego mentalnej zdolności do aktu wyborczego ?
Dostaliśmy wtedy tuziny minusów !
Powtórzę zatem... nie interesuje mnie absolutnie co mogą chcieć osovy, które w dzień wyborów spały do południa.
Sami wyautowali się aktu demokratycznego jakim jest postawienia krzyżyka przy świadomie i dowolnie wybranym nazwisku.
I nic, nic ich nie tłumaczy.
Argument zatem, że obecna władza nie posiada mandatu do zmian jakich świadkami jesteśmy jest nietrafiony!
Bibku - nie zgadzam się z Tobą!
09-12-2017, 10:27:07
+ 43
- 55
odpowiedz
VIP
Dodam jeszcze coś bardziej wstrząsającego!
Jeżeli w dniu ostatnich wyborów parlamentarnych i prezydenckich - do urn wyborczych zgłosiłoby się i ważny głos oddało w skali kraju ( a zaszaleję) 1 tys. osób na obecną władzę... to ten wybór liczy się i obowiązuje nas wszystkich.
Sorry, ale takie są zasady.
Kto nie przestrzega zasad, do gry niech nie siada
09-12-2017, 10:42:17
+ 42
- 53
odpowiedz
VIP
Zabrzmiało groźnie: realista nie zgadza się z bibkiem! Jak tak można? I do tego nie zgadza się tak jakoś delikatnie, rzec by można - uprzejmie! A przecież powinni się obaj powyzywać od najgorszych durniów, głupków, debili itd.! Dlaczego oni tak nie robią? Jaki oni dają przykład innym forumowiczom? Przecież tak nie wypada! Chłopy, nie trzymacie konwencji! Poprawić się i to natychmiast! Trochę kultury!
Dobra, tyle żartów.
Mam nadzieję (chociaż jest zwana "matką głupców"), że właśnie poprzez ten żart ktoś zrozumie, że nawet różniąc się diametralnie (ale jeszcze dyskusji nie ani nie zaczęliśmy, ani nie skończyliśmy, więc różnie to w efekcie może wyglądać), można dyskutować kulturalnie i merytorycznie.
Tyle wstępu. Swoje zdanie na poruszony przez Ciebie temat wyrażę w osobnym wpisie, po zakończeniu konkursu skoków.
09-12-2017, 16:41:10
+ 48
- 68
odpowiedz
VIP
No to do rzeczy.
To, że mamy naród leniwy (nie chodzący na wybory) i narzekający na władzę (której sami nie wybierali), jest chyba jasne. Jasne jest też, że nieobecni nie mają racji i nie mają prawa się dziwić, że inni ludzie "zgotowali im ten los" i postawili na parę lat przed faktem dokonanym. Wnioski z tego są co najmniej dwa:
1. że tylko chodząc na wybory możesz (ewentualnie) wybrać tych, których chcesz,
2. że głosując w wyborach zwiększasz szanse na to, że nie zostaną wybrani ci, których nie chcesz.
I tu masz rację: o ważności wyborów nie decyduje liczba oddanych głosów, tylko to, czy są to głosy ważne i na kogo oddane. Ale według Ciebie sam fakt ważności wyborów jest jednoznaczny z uzyskaniem odpowiedniej legitymacji do rządzenia - a dla mnie sprawa wygląda trochę inaczej. Dla mnie znaczenie ma to, czy wybór władzy nastąpił przez większość uprawnionych do głosowania, to znaczy, czy tak naprawdę decyzję o wyborze podjęła znaczna (przeważająca) część narodu a nie jakaś jego stosunkowo niewielka grupka.
W obu przypadkach (Twoim i moim) wybory są, oczywiście, ważne, ale w tym moim przypadku zdobyty przez władzę mandat (legitymacja) do rządzenia jest znacznie silniejszy a związek z władzą oraz zaufanie do władzy znacznie większe. Zatem nie ulega dla mnie wątpliwości, że ze względu na fakt, iż na PiS nie głosowała większość z uprawnionych, tylko większość z głosujących, to PiS nie ma dostatecznej legitymacji do rządzenia, czytaj: do stanowienia prawa, które wszystkich dotyczy!

Ale jest też inny aspekt sprawy: głosowałem, ale nie na tych, którzy wygrali - co mam robić? zmienić zdanie i zacząć popierać wybranych, czy pozostać przy swoich poglądach i być wobec tej władzy krytycznym? no a po okresie niezadowolenia z "nie mojej" władzy popaść w zwątpienie i w ogóle dać sobie spokój z uczestniczeniem w kolejnych wyborach, bo mój głos przecież i tak nic nie zmieni? Oto są pytania!
09-12-2017, 18:51:33
+ 47
- 69
odpowiedz
VIP
Nie wierzę !
Pułapkę na Ciebie zostawiłem trochę nieporadnie i bez przekonania na jej powodzenie... a tu trrrach i Bibek siedzi w klatce intelektualnej.
Ale, zanim opowiem Ci o uwięzieniu, wyrażę zadowolenie z faktu, że przyznajesz mi rację - Ci, którzy zostają w domu w dniu wyborów racji nie mają.
Ale, czy faktycznie uważasz, że wybór ma moc wiążącą tylko gdy to większość uprawnionych do głosowania odda swój głos za określoną partią bądź program ?
Fakt... byłoby miło, ale w wypadku naszego kochanego Narodu do marzenie bez racji bytu.
Baaa, nie tylko naszego !
Kierując się tą zasadą to w stanach nigdy nie mieliby prezydenta i chyba nigdzie...no może w Rosji, ha,ha
Więc p. Kolego proszę zejść z himalajów utopii
Aha, zastanawiasz się co z Twoim " straconym" głosem.. nie bój żaby - nic nie jest stracone !
Zawsze warto iść za głosem serca, a nuż się kiedyś uda i Twoi osiągną sukces.
Ja głosowałem na nowoczesną i co ?
I mam Lubneuer i super Gasiuk, reszta mnie nie interesuje.
Mimo, że z Radomia nie weszła kandydatka nowoczesnej to przecież w skali kraju dałem im szansę na przejście progu 5 proc.
A teraz o tej klatce i Twoim więzieniu
Dostrzegasz niedoskonałość systemu wyborczego a co za tym idzie systemu demokratycznego, który... dopiero co broniłeś przed niecnymi zakusami pisu.
Demokracja, trójpodział, wolne sądy - wszystko ładnie pięknie, ale jak sam zauważasz już akt wyborczy jest problemem !
Skoro tak to co dalej ?
A może właśnie nie lubiana przez Ciebie technologia wyciągnie łapkę do procesu demokratycznego?
Wolne medium jakim jest internet, łatwość i dostępność do tego medium w telefonie ( teraz piszę z telefonu) w każdym miejscu, czasie i politycznej rzeczywistości... kontrola i krytyka rządzących 24h na dobę.
Prasa jest niewydolna - zbyt ociężała, media radio tv też..
A przeca to dopiero świt nowej epoki !
Kto wie co jutro podrzucą nam jajogłowi wizjonerzy ?
Bibek... zapętliłeś sie !
Widzisz i mówisz o niedoskonałości procesu demokratycznego a chcesz bronić utartych ścieżek.
Ja nie wiem co pomoże, czy technologia, czy rozrost mózgoczaszki, nie wiem.
09-12-2017, 19:55:36
+ 41
- 53
odpowiedz
VIP
Nie ma żadnej klatki intelektualnej czy niekonsekwencji w moim myśleniu i pisaniu.
Broniłem i będę nadal bronił systemu demokratycznego i trójpodziału władzy oraz tego, że w prawdziwej demokracji (z języka greckiego: demos znaczy lud, kratos znaczy władza) nie ma miejsca dla jednego dyktatora, jakiego - fakt, że z woli ludu, lecz niezbyt dużej części tego ludu - aktualnie mamy. Ten zwykły poseł mówi o demokracji, ale demokratą nie jest. Wybrano go demokratycznie, ale postępuje tak jak Piłsudski, który też nie był demokratą, nie szanował ani posłów, ani ministrów, ani premierów, których zmieniał jak rękawiczki itd., no i władzę zdobył w zgoła inny niż demokratyczny i bezkrwawy sposób. Jak zapewne zauważyłeś, nie piszę o zasługach obu tych panów, tylko o ich zachowaniach i sposobach sprawowania władzy.
Druga sprawa: jest gdzieś jakieś przekłamanie, bo wcale nie mam nic do technologii i jej rozwoju oraz korzystam z jej dobrodziejstw pełnymi garściami - chciałem tylko powiedzieć, że wolę mieć cokolwiek w głowie (np. wiedzieć bez kalkulatora, ile to jest 2+5, czego nie wiedziała spora ilość forumowiczów, która za to pytanie postawiła mi minusy, wolę wiedzieć bez słownika, wikipedii czy edytora poprawy błędów, jak się pisze słowo "który" itd.) oraz pisać i mówić poprawnie niż posiadać tę wiedzę wyłącznie dzięki kalkulatorowi czy komputerowi. Żadnego urządzenie techniczne nie napisze za mnie komentarza na zadany temat - tylko głowa i jej zawartość!
No i sprawa trzecia: ja nie pisałem o moim osobistym głosie oddanym w wyborach - dla zobrazowania problem używając do tego liczby pojedynczej osobowej. Ja tym razem (bo poprzednio na Korwina) głosowałem na Petru (tak po linii ekonomicznej), ale na "siłę kobiecości" nic nie poradzisz!
09-12-2017, 21:10:02
+ 45
- 68
odpowiedz
VIP
A jednak dostrzegam niekonsekwencję
Już o niej pisałem, z jednej strony podważasz Ich mandat bo tylko garstka naszego spoleczenstwa ( no dobra spora to była garść ) dała Im faktycznie władzę, ale upierasz się, że wypracowany latami system nie jest zły.
Ja mówię tak : Oni władzę mają bo spełnili w 100 proc. założenia tego systemu, ale system jest mocno niedoskonały i wcale nie jest dopracowany.
I już nawet nie myślę o problemie wyborów.
Trójpodział... To jest klops...
A dlaczego tak ?
A może sprawdzić co będzie jak to i tamto przesuniemy?
Kurczę...jesteśmy białymi facetami - to my mamy pomysły na tym świecie !
Ok.
Dobranoc jutro coś jeszcze wymyślę
09-12-2017, 21:44:20
+ 44
- 53
odpowiedz
VIP
Pierwsza zmiana, która powinna mieć miejsce to sądy !
Doskonale wiemy jak wygląda kariera sędziego - pochodzenie z rodziny prawniczej lub ostre wsparcie finansowe najbliższych.
Wbić się w środowisko sędziowskie dla zdolnego człowieka z zewnątrz - niemożliwe.
Gdzie kompetencje i talent ?
Nie liczy się!
Dlaczego powołanie sędziego a'la prezydent Usa w Polsce niewykonalne ?
Dlaczego nie wybieramy prokuratorów ?!!
Państwu prokuratorom wisi los ofiary, wisi zgodne z poczuciem społecznym orzeczenie kary !!!
To są tylko urzędnicy, którzy po 15 - tej idą do domu.
Gdyby młody ambitny człowiek prokurator dał się poznać jako bezwzględny tropiciel czynów przestępczych - dostałby bilet na awans bezpośrednio od ludzi, których broni, od społeczeństwa.
Poznałem w swym życiu kilku prokuratorów, którzy mieli dokładnie w 4 literaci sprawę w której oskarżają !
To nie żart, to fakt !
Ja nie bronię pisu - nie !
Pis kręci swoje lody, bo wie jak sądownictwo i ogólnie wymiar sprawiedliwości leży.
Ale tu są konieczne zmiany już na dziś!
Ty wspominasz o trójpodziale - ok. ale jaki to uczciwy podział jak sędziowie wypadają sroce... ech pisać się nie chce...
Zobacz jak swego czasu popularne było stwierdzenie cyt. " wyroków sądowych nie komentujemy"
O zgrozo !
Gość zabija na pasach rodzinę i dostaje 3 lata w zawiasach na 3 !!!?
I nic?
Ma być cisza?
Może jestem ciut populistyczny... może...ale co w tym złego ?
W społeczeństwie rośnie ciśnienie, a w konsekwencji my Ziobro !
I to jest problem !
10-12-2017, 10:42:38
+ 42
- 51
odpowiedz
VIP
Spostrzeżenie wstępne: wprawdzie nie zaznaczyłeś, że Twój komentarz jest adresowany do mnie, ale z jego treści wynika, że jednak jest.
Uwaga druga: piszemy tylko my we dwóch a inni w ogóle nie zabierają głosu (czyżby temat był za trudny lub nie mają nic do powiedzenia?), tylko stawiają swoje plusy i minusy, które tak naprawdę tej wymiany poglądów nie wzbogacają.
A teraz odnośnie do meritum:
Poruszyłeś bardzo ważny temat jakości wymiaru sprawiedliwości, jednak jeśli chodzi o mnie jako potencjalnego dyskutanta, to źle trafiłeś. I to nie dlatego, że nic na ten temat nie wiem, ale właśnie dlatego, że jest odwrotnie. Kilka osób z mojej rodziny reprezentujących różne pokolenia (w tym także ja osobiście) były lub są aktualnie związane z szeroko rozumianym prawem i wymiarem sprawiedliwości (nie mylić z wymiarem represji, aparatem ścigania czy zbrojnym ramieniem przewodniej siły), dlatego też z niektórymi Twoimi stwierdzeniami (np. tym o sposobach robienia "kariery" przez sędziów) diametralnie się nie zgadzam, ale także nie chciałbym tej mojej "niezgody" uzasadniać. Znam wymiar sprawiedliwości "od środka", więc do wszystkich ocen wyrażanych przez polityków, dziennikarzy czy zwykłych obywateli podchodzę z "należytym zrozumieniem graniczącym z niezgodą na szereg ich poglądów i stwierdzeń" (uff!) Powiem zatem tylko jedno: reforma sądownictwa nie powinna polegać na wymianie sędziów i prezesów, tylko na zmianie procedur prowadzenia postępowań, przebiegu rozpraw oraz prawidłowym określeniu zakresu spraw rzeczowych i kompetencji dla poszczególnych szczebli sądowych. Tyle, bo cała reszta to pozory i polityka (prowadzona do tego przez ludzi nie mających pojęcia o istocie problemu sądownictwa).
10-12-2017, 11:35:25
+ 44
- 66
odpowiedz
VIP
Tak, oczywiście adresowałem do Ciebie Bibku mój wpis.
Cóż, wielka szkoda że szerszej sceny dyskutantów nie uruchomiliśmy, tak mamy z tym naszym społeczeństwem.
Piszesz, że nie trafiłem bo szeroko pojęty wymiar sprawiedliwości nie jest Ci obcy ?
No chyba kpisz sobie ze mnie !
A kto jest lepszym adresatem moich uwag ?
Poczekaj Ty !
Chcesz się dowiedzieć jak elita prawnicza zniszczyła etos prawnika w tym kraju ?
Nie wiem jaką winę ponosisz Ty, czy Twoja rodzina... może jest chlubnym wyjątkiem...może
Ja oskarżam elitę sądową-prokuratorsko- adwokacką o zniszczenie poczucia w społeczeństwie poczucia sprawiedliwości !
Tak !
Efektem, jest dojście do władzy oszołomów, a Wy ( myślę ogólnie) do chol...y nie poczuwacie się do winy ?!
Zapytam teraz innych forumowiczów ( ciekawe czy się ktoś odezwie ) - kto z Was ma pozytywne wspomnienia z kontaktu z wymiarem sprawiedliwości.
Czekam na jedna kuźwa osobę !!!
Wiesz jaki mam zarzut?
Towarzystwu pracować się nie chce !
Kasa, kasa, kasa !
Tak elitą prawniczą postrzega obywatel !
Powiesz, że pluję jadem bo mnie niesprawiedliwie potraktowano.
Nie !
Olano mnie, moje problemy, problemy znajomych !
Dlaczego ?
Miałem pecha !
Trafiałem na takich za masło i ser prawników.
Dobra ... wezmę głęboki oddech...
Uffff, wiesz jak miałem kiedyś ochotę w prokuraturze gdy byłem z teściową wyjąć zza pazuchy bat i tłuc panią prokurator i krzyczeć - weź się do roboty !?
A dziś ?
Ktoś oczekuje ,że będę biegał ze świeczką bo pisowcy pogonili kota?
O nie !
No !
10-12-2017, 13:50:53
+ 41
- 55
odpowiedz
Czy ty i bibek nei moglibyście się spotkać w kawiarence i sobie porozmawiać?
10-12-2017, 14:05:18
+ 78
- 108
odpowiedz
VIP
Nie przeszkadzaj !
Pomóż !
10-12-2017, 14:22:51
+ 40
- 64
odpowiedz
VIP
Dla jasności - gdy byłem w prokuraturze z teściową - nie miałem z nią konfliktu.
Bylem, że tak się wyrażę osobą wspierającą w jej problemie z mężem ( moim teściem) alkoholikiem.
10-12-2017, 14:30:50
+ 41
- 55
odpowiedz
VIP
Tak się akurat złożyło, że nikt z mojej rodziny nie był nigdy prokuratorem, więc możesz się domyślać, że na ich temat mam podobny pogląd, jak Ty. A teraz to już w ogóle nie ma o czym gadać - przedłużanie lub umarzanie postępowań dla "swoich", wnioskowanie o kary w zawieszeniu..., szkoda gadać.
Celowo nie rozwijam tematu, bo, jak widzisz, nasza wymiana poglądów mało kogo interesuje - chociaż, jak to mawia WujoMarian, na bazarze oraz w kolejkach w Biedronce gęby od rozmów o "polityce" się nie zamykają.
10-12-2017, 14:55:02
+ 44
- 68
odpowiedz
VIP
Czy mógłbyś z łaski swojej podać mi adres jakiejś fajnej kawiarenki w Pionkach? A najlepiej dwóch lub trzech kawiarenek, bo ta, która mi się ewentualnie spodoba, może się nie spodobać mojemu rozmówcy - i odwrotnie?
10-12-2017, 14:59:39
+ 44
- 69
odpowiedz
VIP
Z Tobą to ja bym się wódki napił.

10-12-2017, 15:37:42
+ 41
- 60
odpowiedz
VIP
Tylko że w kawiarniach wódki nie podają
10-12-2017, 15:51:33
+ 44
- 69
odpowiedz
Panowie z całym szacunkiem. To jest zupełny offtop. Może zajmijcie się tematem artykułu. To nie jest panel dyskusyjny o problemach rodzinnych. Dziękuję.
10-12-2017, 17:34:25
+ 85
- 107
odpowiedz
VIP
Nie wina to forumowiczów, że tytuł nam odleciał !
Redaktorze prosimy na temat, he,he,he
10-12-2017, 18:20:11
+ 38
- 55
odpowiedz
VIP
Słuszna uwaga. Tylko że my na temat zadany w artykule pisaliśmy już wcześniej i go wyczerpaliśmy a potem przeszliśmy do kolejnych tematów bardzo istotnych dla całego społeczeństwa i demokracji. Szkoda tylko, że zarówno temat artykułu, jak i te "nasze" tematy nie doczekały się zbyt dużej ilości merytorycznych komentarzy ze strony pozostałych forumowiczów.
Przy okazji: sorry, realisto, że pozwoliłem sobie wypowiedzieć się - bez upoważnienia - także w Twoim imieniu.
10-12-2017, 18:42:17
+ 42
- 70
odpowiedz
VIP
spoko luz....
10-12-2017, 19:40:56
+ 39
- 58
odpowiedz
Jeżeli chcecie Panowie komentować wydarzenia sceny politycznej lub jakiekolwiek wydarzenia, są ku temu miejsca wyznaczone. Wasze powyższe wynurzenia, nie mające wiele wspólnego z tematem byłyby surowo karcone przez adminów poważniejszych portali. Może załóżcie fan page na słynnym portalu spolecznosciowym, zaproście znajomych i tam prowadźcie luźne rozmowy. Zasmieciliscie wątek wiec inni nie wbiją się teraz z tak rozproszoną dyskusję.
10-12-2017, 19:44:29
+ 78
- 106
odpowiedz
VIP
OK, zawieramy umowę: my dwaj już ani słowa o polityce, ale wszyscy pozostali forumowicze teraz zaczynają pisać na temat zbliżającej się sesji nadzwyczajnej Rady Miasta. Pasuje?
Przekonasz się, że żadnej większej ich aktywności nie będzie. Więc po co ta cenzura?
10-12-2017, 19:52:05
+ 42
- 70
odpowiedz
VIP
Uuuuuu Bibku... nadepneliśmy na odcisk "kaście uprzywilejowanej" ?
Czyżby prawda zabolała?
Kto wie, kto wie , ha,ha,ha
Oj, Ziobro Was przenicuje i spleśniałe trociny się posypią...
Ale na dziś cisza... śpijcie jeszcze spokojnie...
10-12-2017, 20:49:32
+ 38
- 60
odpowiedz
Tego nie da się czytac. Tyrady najgorszego koszmaru podlane bzdetami komuszka stają się ciężkostrawne.
10-12-2017, 22:51:53
+ 77
- 106
odpowiedz
VIP
Dlaczego czytasz?
Weź kup sobie książkę!
Lepiej na tym wyjdziesz, a chłopaki sobie pogadają bo tak chcą !
Co za upierducha!
11-12-2017, 10:07:14
+ 38
- 57
odpowiedz
VIP
Wprawdzie nie minęło zbyt dużo czasu od mojego wpisu zawierającego propozycję umowy "społecznej" polegającej na tym, że my obaj nie będziemy już "blokować" forum swoją wymianą poglądów na temat reformy wymiaru sprawiedliwości, za to wszyscy pozostali forumowicze nareszcie zaczną pisać komentarze na temat poruszony w artykule redakcyjnym - i co mamy? No istne szaleństwo! Cała masa wpisów komentujących wniosek o odwołanie Belowskiego! Przecież tego wszystkiego nie da się przeczytać do czasu rozpoczęcia sesji RM, tyle tego jest! Brawo, forumowicze, spisaliście się świetnie! Ile ja się od was ciekawych rzeczy dowiedziałem!
A tak na poważnie: krytykować to wy umiecie doskonale, szczególnie poprzez stawianie beznadziejnych minusów, ale już napisać coś sensownego, to już za trudne! Czarno na białym wam udowodniłem, że to wy zasługujecie raczej na te minusy, bo wasza obecność na forum sprowadza się wyłącznie do krytykowania innych a sami jako rzeczowi komentatorzy jesteście nieobecni a przez to - bezużyteczni!
No to jak z tym Belowskim? Wniosek o jego odwołanie słuszny czy nie? Piszcie, piszcie...
Tak na marginesie: mój wpis zaadresowałem przez pomyłkę do Ciebie, realisto, ale tak naprawdę to chciałem go skierować do wszystkich forumowiczów.
11-12-2017, 10:53:42
+ 43
- 62
odpowiedz
VIP
To jest zdaje się zawiść... sami Ci mili państwo nie potrafią sklecić więcej niż jedno, dwa, góra trzy krótkie zdania... więc trafia Ich szlag, że ktoś pisze i pisze i dość nie ma !
Może i fakt, moglibyśmy sobie pogadać na priv, ewentulanie iśc na tą wódkę... ale po co ?
A może warto proszę państwa ogarnąć się i zrozumieć - po to jest forum !!!
Ludzie po to jest forum !
Zrozumieli ?
Odpuście sobie zawiść- dziwicie się rządzącym, radnym, posłom jakie to paskudne charaktery mają... no a Wy to co ?
Potraficie dyskutować bez plucia wyzwiskami, bez krótkich zdawkowych odpysknięć ?
Śmiało - to jest mój i Bibka eksperyment społeczny - co Wy potraficie... czy macie zdanie na temat zmian w sądownictwie - a to się obecnie dzieje - zauważyliście !?
Potraficie to zdanie wyrazić, podeprzeć argumentacją ?
Potraficie !?
Bobi, Panie_Zbyszku, Szczupak1 - potraficie ?
Czy tylko umiecie jedno - kręcić nosem i krytykować !
11-12-2017, 11:08:19
+ 37
- 57
odpowiedz
VIP
Pełna zgoda. Sam bym lepiej tego nie wyraził.
A tak a propos wniosku o odwołanie Belowskiego, to mam jeszcze inne, niż wyrażone w swoim wpisie z dnia 6 grudnia, przemyślenia. Z grubsza wyglądają tak:
1. Nowa ordynacja wyborcza do samorządów (ale przede wszystkim wydane na jej podstawie instrukcje i regulaminy, które będą ogłoszone tuż przed wyborami) wprowadza de facto zasady gry wyborczej, które są w stanie spełnić tylko 2 największe partie polityczne, czyli PiS i PO. Mniejsze partie, ich koalicje czy komitety wyborcze konkretnych kandydatów nie mają źadnych szans na sukces wyborczy swoich kandydatów. Zatem przewiduję, że w najbliższym czasie nastąpi masowy exodus (hehehe, wyszła mi tautologia, więc słowo "masowy" cofam) członków mniejszych partii, np. SLD, Nowoczesna, Razem itp. i masowe (tutaj to słowo pasuje) zasilanie szeregów potencjalnie zwycięskich w wyborach partii (PiS i PO). Nastąpi także masowy napływ nowych kandydatów na członków tych 2 partii ze strony osób dotychczas pozapartyjnych. Dlatego, kochani forumowicze, sami zainteresujcie się swoją przyszłą karierą w samorządzie oraz zaczynajcie już teraz obserwować zarówno wypowiedzi, jak i działania swoich sąsiadów, znajomych, nawet członków rodzin, bo być może nie zdajecie sobie sprawy, że macie do czynienia z przyszłymi burmistrzami, radnymi, nowymi działaczami zwycięskiej w mieście partii, no i oczywiście - z nowymi przydupasami w/w członków władzy! I pamiętajcie, że to ja pierwszy ostrzegałem, ale przecież także doradzałem!
2, Ciekawy jestem, którzy z sygnatariuszy wniosku o odwołanie Belowskiego zmienią w najbliższym czasie barwy partyjne. I na jakie: PiS czy PO? Podobnie, jak to będzie w przypadku pozostałych radnych.
11-12-2017, 12:22:41
+ 43
- 62
odpowiedz
VIP
Przed 5 minutami prezydent Duda powiedział w Trybunale Konstytucyjnym takie oto słowa /cyt./ "Obecnie w całym kraju toczy się szeroka dyskusja na temat reformy sądownictwa". Jedna istotna poprawka, panie prezydencie: taka dyskusja nie toczy się już w Pionkach, w tym zwłaszcza na portalu Pionki24, gdyż trzech forumowiczów oficjalnie zakazało (mnie i realiście) toczenia takiej dyskusji a poparło ten zakaz także kilkunastu tzw. pustych minusowiczów.
Jak to trzeba uważać na to, co się mówi!
11-12-2017, 16:21:09
+ 42
- 64
odpowiedz
VIP
Jutro nadzwyczajna sesja Rady Miasta a obiecanego komentarza radnego Sokołowskiego do wniosku o odwołanie Belowskiego jak nie było, tak nie ma.
Panie radny, pański komentarz po zakończeniu sesji RM nikogo już nie będzie interesował! Proszę się pospieszyć!
11-12-2017, 16:26:16
+ 45
- 61
odpowiedz
VIP
Bez komentarza Bibku.
A najlepsze jest to - wielkie zdziwienie i szok bo obecny burmistrz to taaaaki niedobry, a ten poprzedni...oooo to było nieszczęście i tak dalej i tak dalej...koszmar.
A pytanie do Was forumowicze wygadani, co osobiście robicie by tych panów nie oglądać na stanowiskach?
A może warto rozmawiać, dyskutować nie tylko w kolejce po pietruszkę, ale np. tutaj !
Dyskutować, mieć spostrzeżenia, uwagi... i wcale nie zawsze trafne, nie super prawidłowe gramatycznie, ale mieć i w ten banalny sposób edukować społeczeństwo !
To takie proste, oczywiste !
Ech,...dziwni z Was ludzie...
Czego się boicie ?
Macie w rękach całkiem spore narzędzie wpływu na mieszkańców Pionek... i co robicie ?
Opieprzacie dwóch aktywnych łosiów, którym jeszcze się chce, ale już wkrótce może im się odechcieć a wy milcząca grupo samozadowolonych z siebie będzie taka zadowolona !
11-12-2017, 19:35:33
+ 37
- 55
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook