Dzisiaj jest czwartek, 04 czerwca 2020 r., 156 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Wielki powrót gastronomii. Sprawdzamy, które lokale w Pionkach przyjmą klientów
Dodał: DL, 18-05-2020 13:17, odsłon: 3125
Fot. ilustracja/pixabay.com
Fot. ilustracja/pixabay.com

Po kilku tygodniach znów będzie można się wybrać do restauracji, baru, pubu czy kawiarni. Te będą pracować normalnie jednak z nowymi zasadami. Sprawdzamy, które lokale w Pionkach otwierają się dla klientów. Lista miejsc będzie stale aktualizowana.

 

Gastronomia jest otwarta ponownie od dnia dzisiejszego (18 maj). Warunek stanowi jednak, by na 4 metry kwadratowe powierzchni lokalu znajdowała się nie więcej niż jednak osoba - z wyłączeniem obsługi. Dozwolone będzie przyjmowanie klientów zarówno wewnątrz lokalu, jak i w ogródkach piwnych.

 

Wcześniej opublikowane wytyczne dla lokali i ich klientów były jednak dużo bardziej restrykcyjne. "Przy jednym stoliku może przebywać rodzina lub osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym" - czytamy w wytycznych dla restauratorów na rządowej stronie gov.pl. Zapis na ten temat ostatecznie jednak do rozporządzenia nie trafił.

 

Niektóre lokale zaczną przyjmować klientów od dziś, a na niektóre klienci będą musieli jeszcze chwilkę zaczekać. Jak poinformowała nas Pizzeria Duet, otwarcie lokalu "wewnątrz" opóźni się o kilka dni. Spowodowane jest to rozstawieniem ogródka, w którym przyjmowani będą goście.

 

Wiele osób czeka na powrót legendarnego już Baru Mak. Jak poinformował nas właściciel baru Jacek Wilk, otwarcie planowane jest w ciągu najbliższych tygodni. - Chcę w sposób maksymalny przygotować się do otwarcia baru, aby być odpowiednio przygotowanym prawnie, jak i sanitarnie. Tak, aby ludzie czuli się w moim lokalu dobrze i co najważniejsze bezpiecznie. Wiele aktualnych przepisów budzi pewne niejasności, dlatego podjąłem decyzję o wstrzymaniu otwarcia baru już teraz - mówi Jacek Wilk.

 

Wszelkie informacje dotyczące otwarcia Baru Mak pojawią się TUTAJ.

 

Fani amerykańskiego jedzenia już dziś będą mogli skosztować w lokalu soczystych burgerów.

 


OX Burger & Grill otwiera się na klientów. Lokal będzie funkcjonował według obowiązujących zasad, które znajdują się w tekście poniżej. (Fot. Facebook - OX Burger & GRILL. 

 

- 18.05 tak, tak ta data sprawia, że uśmiech pojawia się na ustach. Wracamy już w poniedziałek i witamy Was z szeroko otwartymi drzwiami - czytamy na stronie Facebook Restauracji Vinylowa.

 


 

Restauracja "Royal" za pomocą mediów społecznościowych także zachęca klientów do odwiedzin.

 


 

Zwolennicy tradycyjnej polskiej kuchni i dobrej pizzy z pewnością ucieszy fakt, że lokal Da Vinci również otworzył się na przybyłych klientów.

 

(Zdjęcie lokalu Da Vinci z dnia 11.08.2019)

 

Dobra informacja dla fanów pizzy. Już od dziś będzie można zjeść swoją ulubioną pizzę wewnątrz lokalu. - Nasi kochani, od poniedziałku będziemy Was gościć juz u siebie. Jesteśmy gotowi, czekamy - Facebook Pizzeria Olivia.

 


 

Fani kuchni polskiej oraz włoskiej także znajdą coś dla siebie. Od środy Arbaka Pionki zaprasza wszystkich gości na otwarcie. - Kochani! Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich naszych gości  Już w najbliższą środę (20.05.2020) otwarcie ,,Arbaka Pionki".Mamy nadzieję że będziecie z nami? Jeśli lubisz dobrze zjeść zapraszamy - czytamy na Facebooku Arbaka Pionki.

 


 

Zwolenników polskiej tradycyjnej kuchni na pewno ucieszy fakt, że od dziś w swoje progi zaprasza restauracja Sami Swoi.

 


 

Bar Chiński Toman także zaprasza do swojego lokalu fanów orientalnej kuchni.

 


 

Obowiązkowa dezynfekcja klientów

 

Przy wejściu do restauracji każdy klient musi obowiązkowo zdezynfekować ręce. Dozowniki z płynem powinny być też dostępne na sali jadalnej oraz przy wyjściu z toalet. W środku restauracji goście nie muszą nosić masek.

Obowiązkowa dezynfekcja będzie dotyczyła także kelnerów i pozostałej obsługi. Do tego pracownikom obsługi zaleca się noszenie maseczki.

 

Cztery metry na klienta

 

W nowej rzeczywistości nie będziemy już narzekać na tłok w kawiarni czy restauracji. W rządowym rozporządzeniu zapisano, że w lokalu może znajdować się nie więcej niż jedna osoba (z wyłączeniem obsługi) na cztery mkw. powierzchni dostępnej dla klientów.

 

Restauracja ma obowiązek ustalić i kontrolować maksymalną liczbę gości w restauracji, a informacja o tym musi być podana przy wejściu do lokalu.

 

Stoliki w odpowiedniej odległości

 

Nie będziemy też narzekać, że klienci przy stoliku obok usłyszą rozmowę. Wytyczne nakazują bowiem zachować minimum dwumetrową odległość między blatami stolików (od ich brzegów).

 

W przypadku oddzielenia stolików przegrodami o wysokości minimum jednego metra (ponad blat stolika) może to być dystans o połowę mniejszy.

 

Do wolnego stolika klientów powinna doprowadzić obsługa. Te wyłączone z użytkowania, muszą być wyraźnie oznaczone.

Przy jednym stoliku tylko z rodziną

Jeśli byśmy chcieli umówić się na obiad ze znajomymi, to nic z tego. Przy jednym stoliku będziemy mogli siedzieć wyłącznie z osobami, z którymi mieszkamy. W innym przypadku przy stoliku osoby powinny siedzieć pojedynczo.

 

Od tej zasady są dwa wyjątki. Mają one miejsce, gdy:

  • odległości między osobami wynoszą minimum 1,5 m i nie siedzą oni naprzeciw siebie;
  • siedzą przy stoliku, w którym zamontowano przegrody, np. z pleksy.

Zamówienie przyniesie kelner

Z wytycznych wynika, że restauracjach i kawiarniach wszystkie zamówienia kelnerzy powinni przynosić na tacach, które mają być myte i dezynfekowane po każdym użyciu.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Legendarny bar wreszcie czynny dla legendarnych osób
18-05-2020, 17:37:26
+ 13
- 35
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook