Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2019 r., 109 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO

Wicemarszałek uroczyście przeciął wstęgę
Dodał: MW, 23-10-2009 11:25, odsłon: 729

W dniu 23 października br. Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz wspólnie z Burmistrzem Miasta Pionki Markiem Janeczkiem oraz dyrektorem radomskiej Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Jerzym Kacakiem uroczyście otworzyli największą tegoroczną inwestycję z zakresu gospodarki wodno- ściekowej tj. Budowę I etapu systemu odprowadzania ścieków z terenów Pionkowskiego Parku Przemysłowego PRONIT’’

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W ramach inwestycji wybudowano ponad 2400 m kanalizacji , przepompownie ścieków oraz zamontowano 60 studzienek rewizyjnych.Łączny koszt zadania to suma 1mln 153 tyś zł.

 

Miasto pozyskało na ten cel z budżetu Województwa Mazowieckiego kwotę 859 tysięcy zł w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza. Pozostała część kwoty na inwestycje została pokryta z budżetu Miasta Pionki.

 

Realizacja inwestycji była pilną koniecznością , gdyż w niektórych częściach tego terenu system kanalizacji stanowiły kanały otwarte, a czasami rowy. Część ścieków nie miała odprowadzenia do kanalizacji, zrzucana była bezpośrednio do rzeki Zagożdżonki.

 

Inwestycja pozwoliła na uporządkowanie istniejącego systemu kanalizacji ściekowej oraz przyczyniła się do zwiększenia atrakcyjności tych obszarów inwestycyjnych poprzez poprawę wyposażenia w infrastrukturę techniczną i stworzenie lepszych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości.   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook