Dzisiaj jest poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., 231 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Vincenco Basile najlepszym graczem w FIFA 2018!
Dodał: MaG, 22-01-2018 20:13, odsłon: 2334
fot.CAL
fot.CAL

21 stycznia o godz. 12:30 ośmiu najlepszych graczy z Pionek przystąpiło do ostatecznej fazy rozgrywek w grę Fifa 2018. Zwyciężył Vincenco Basile, tym samym przedłużając turniejową passę i dołączając do grona czterech zwycięzców. To piąty Uczestnik w historii zdobywający to prestiżowe trofeum. 

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Mistrzostwa Pionek w grę Fifa już na stałe wpisały się w program pionkowskich ferii. To Turniej o ważnym znaczeniu dla aktywności młodzieży związanej z grami komputerowymi. Dzisiaj większość gier (w tym Fifa) oferuje rozgrywki turniejowe online przez cały rok. W ten sposób doświadczony gracz, może wziąć udział nawet w kilkudziesięciu turniejach w ciągu roku nie wychodząc z domu. Ponadto odczucie, że gra się przeciwko innemu graczowi, a nie komputerowi jest tylko na poziomie nieprzewidywalności ruchów przeciwnika.


- Organizatorzy Turnieju w Pionkach proponując graczom rozgrywkę "twarzą w twarz" wymuszają na nich dodatkowe umiejętności. Oprócz fenomenalnej umiejętności posługiwania się padem, bardzo dobrego zawodnika musi cechować odporność na stres i doping. Z jednej strony kibice obserwujący zmagania na żywo, wywołują presję, z drugiej strony świadomość, że pomyłka może kosztować utratę szans na trofeum, o które można powalczyć dopiero za rok – informują organizatorzy

 

Dodatkowo w pionkowskich Mistrzostwach, w każdej kolejnej fazie rozgrywek zmienia się perspektywa grania. Na początku w eliminacjach wszyscy grają na telewizorze plazmowym w sali restauracyjnej. Faza grupowa odbywa się już na ekranie sali konferencyjnej, by na zakończenie w fazie finałowej rozgrywać najważniejsze spotkania na ogromnym kinowym ekranie sali widowiskowej.


Zapewne dlatego, niejeden pewny siebie uczestnik niespodziewanie zakończył przedwcześnie swoją drogę po trofeum.

 

Do tegorocznej edycji przystąpiło ponad czterdziestu najlepszych graczy z Pionek. Bardzo silną reprezentacją była grupa młodych uczestników w wieku 9-12 lat. To oni rozegrali najwięcej meczów miedzy sobą. W tym roku mogli wziąć udział w Miniturnieju, którego zwycięzcą okazał się 10-letni Kuba Cybulski.

 

Pierwsze miejsce zdobył jeden z faworytów Turnieju, który dzięki zwycięstwu w Wakacyjnej Lidze Fify 2017 miał zapewniony start w Mistrzostwach od fazy grupowej - debiutant w Mistrzostwach Pionek i zdobywca 5. trofeum Vincenco Basile.

 

Bardzo dobrą postawę pokazał również najmłodszy Uczestnik Mistrzostw 9-letni Igor Mazur, który awansował do fazy grupowej z bardzo dobrym wynikiem, co pozwoliło mu być rozlosowanym z pierwszego koszyka.

 

Najlepszym strzelcem okazał się Piotr Jaroszek, który strzelił swoim przeciwnikom, aż 31 goli.10-letni Kuba Cybulski w fazie pucharowej pokazał, że potrafi wygrywać z najstarszymi uczestnikami Turnieju. Po fascynującej walce z dogrywkami pokonał faworyzowanego Szymona Glimasińskiego 4:3. Ostatecznie Kuba zajął 4 miejsce. 3. Miejsce zajął Jakub Pucułek, pokonując w meczu o 3. miejsce właśnie Kubę Cybulskiego 1:0. Na 2. miejscu podium stanął grający przez cały Turniej z żelazną konsekwencją Igor Fila.


Wszyscy uczestnicy fazy finałowej otrzymali atrakcyjne nagrody z rąk dyrektora Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach Marcina Alota.

Triumfatorzy poprzednich lat:


2014 - Łukasz Molendowski

2015 - Karol Wlazłowicz

2016 - Kuba Kęska (13-letni najmłodszy dotychczas zwycięzca)

2017 - Olek Szewczyk

2018 - Vincenco Basile

 

Głównym koordynatorem Mistrzostw jest Inspektor ds. kina i edukacji filmowej CAL Michał Grosiak.

 

   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook