Dzisiaj jest poniedziałek, 21 maja 2018 r., 141 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
Urząd Miasta bez sekretarza. Jak długo będzie wakat?
Dodał: JaW, 20-04-2017 10:17, odsłon: 12247

Z dotychczasową sekretarz Moniką Gębską z końcem kwietnia została rozwiązana umowa o pracę. - Potwierdzam, że umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Pani Monika otrzymała podziękowanie za swoją dotychczasową pracę i została oficjalnie pożegnana – mówi burmistrz Romuald Zawodnik.

Monika Gębska funkcję sekretarza Urzędu Miasta Pionki objęła w marcu 2015 roku. Została wybrana w drodze konkursu. Od kilku miesięcy Gębska przebywała na zwolnieniu chorobowym, a wśród urzędników huczało od plotek. Nieoficjalnie mówiło się o niezgodności charakterów i niemożliwości znalezienia wspólnego języka między burmistrzem Zawodnikiem a sekretarz.

 

Sprawa jest delikatna i trudno dociec rzeczywistych przyczyn rozstania. Pytany przez nas o to burmistrz Romuald Zawodnik, odpowiada: - Z tego co wiem Pani Monika znalazła inną pracę, bliżej swojego miejsca zamieszkania, zgodną z jej doświadczeniem zawodowym i predyspozycjami.

 

- Podziękowaliśmy sobie z burmistrzem i rozstaliśmy się w zgodzie. Otrzymałam lepszą propozycję pracy, bliżej domu i z niej skorzystałam. Proszę nie doszukiwać się żadnych podtekstów – powiedziała nam dzisiaj w rozmowie telefonicznej Monika Gębska.

 

Zgodnie z nowelizacją ustawy o pracownikach samorządowych, która obowiązuje od września 2013 roku, miasto powinno ogłosić konkurs na nowego sekretarza w ciągu trzech miesięcy od zwolnienia stanowiska. Obsadzenie stanowiska sekretarza jest w każdym urzędzie obligatoryjne.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
Ogłoszenie. Dam pracę. Wymagania :bezgraniczna uległość i brak własnego zdania. Koligacje rodzinne mile widziane. Zarobki od 7000 w zależności od "odpowiedniej" postawy.
20-04-2017, 15:33:37
+ 24
- 6
odpowiedz
Ze słów burmistrza wynika, że Pani sekretarz pełniła swoją funkcję bez doświadczenia i predyspozycji zawodowych.
20-04-2017, 15:50:37
+ 25
0
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook