Dzisiaj jest środa, 17 października 2018 r., 290 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Robert Kowalczyk - Wybory 2018
Umowa na PSZOK podpisana.Miasto otrzyma ponad 400 tys. dofinansownia
Dodał: MaG, 03-11-2017 15:14, odsłon: 18087
fot.Joanna Gołąbek
fot.Joanna Gołąbek

Ponad 1,2 mln zł unijnego wsparcia z RPO WM 2014-2020 trafi do regionu radomskiego. Gminy Jastrzębia, Pionki i Warka zainwestują fundusze unijne w budowę punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). Umowę o dofinansowanie projektów podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski, wójt gminy Jastrzębia Elżbieta Zasada, z-ca burmistrza Pionek Jolanta Sarnecka - Buczek oraz prezes zarządu Zakładu Usług Komunalnych w Warce.

Do gminy Pionki trafi ponad 430 tys. zł wsparcia unijnego na budowę Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. W ramach projektu wykonane zostanie utwardzenie i ogrodzenie terenu, modernizacja oświetlenia, montaż 3 bram wjazdowych, 2 wiat stalowych oraz wagi najazdowej. Poza tym zakupiony zostanie kontener biurowo-socjalny, w którym wykonane zostaną instalacje elektryczna, sanitarna i ogrzewanie elektryczne. Zakupiony zostanie komputer z oprogramowaniem komunalnym. PSZOK zostanie wyposażony w odpowiednie pojemniki, kontenery, palety oraz belownicę do odpadów. Całkowita wartość naszego projektu to ponad pół miliona złotych – 539 077, 37 złotych.


Realizacja projektu ma za zadanie przyczynić się do rozwoju infrastruktury selektywnego systemu zbierania odpadów komunalnych oraz wzrostu świadomości proekologicznej mieszkańców na terenie Gminy Miasta Pionki. Rozwój selektywnej zbiórki odpadów przyczyni się do poprawy stanu środowiska gminy i stworzy możliwości ponownego wykorzystania odpadów, np. stłuczka szklana, makulatura, tworzywa sztuczne, metale.

 

 

 

 

źródło:Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego  
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Nie ma lekko - muszę się do czegoś przyczepić. A chodzi mi o to, dla kogo tak naprawdę przeznaczone są przyznane środki unijne.
W drugim zdaniu artykułu jest mowa o trzech gminach: Jastrzębia, Pionki i Warka. O ile sprawa jest jasna w przypadku gminy wiejskiej Jastrzębia i gminy miejsko-wiejskiej Warka, gdzie kasa ma być przeznaczona dla wszystkich miejscowości z oby tych gmin, o tyle odnośnie do sformułowania "gmina Pionki" takie wątpliwości są, gdyż przedostatnie zdanie artykułu wyraźnie wskazuje, iż kasę na PSZOK ma otrzymać wyłącznie miasto Pionki a wsie z gminy Pionki nie otrzymają ani grosza!
Czy ja dobrze wydedukowałem, czy też znowu redaktor coś napisał nie tak?
03-11-2017, 16:58:13
+ 36
- 29
odpowiedz
VIP
Czuję się dziwnie włączając stronę Pionki24, otóż pierwszym słowem które od dłuższego czasu pojawia się podczas włączania [size= 10px]na moim ekranie jest : [/size]BETON[/b][size= 10px].[/size]
[size= 10px]Mam prośbę do redakcji - proszę o przeniesienie reklamy Betonu Bogucin, gdyż przez te kilka sekund czuję się obrażany i... nie jest to miłe.[/size]
[size= 10px]Proszę o pozytywne rozpatrzenia mego wniosku.[/size]
[size= 10px]Z wyrazami szacunku : realista [/size]
03-11-2017, 23:00:52
+ 34
- 15
odpowiedz
VIP
No i ładnie ja się staram, piszę dużymi literami a w zamian jakieś znaczki.
Tym słowem jest Beton !
Do prośby dokładam wniosek o zatrudnienie informatyka, gdyż to nie pierwszy raz się zdarza.
Dziękuję.
03-11-2017, 23:05:04
+ 37
- 14
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook