Dzisiaj jest poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., 344 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Udany wypoczynek to bezpieczny wypoczynek. Akcja ‘Bezpieczne ferie 2018’
Dodał: MaG, 10-01-2018 13:41, odsłon: 1077
fot.KZ
fot.KZ

We wtorek 9 stycznia miała miejsce konferencja inauguracja akcji „Bezpieczne ferie 2018” w województwie mazowieckim, którą realizują m.in. państwowa straż pożarna, wydział bezpieczeństwa mazowieckiego urząd wojewódzki i innymi służbami działającymi w zakresie bezpieczeństwa. W konferencji brali również udział przedstawiciele pionkowskiego Ośrodka Szkolenia PSP .

Konferencję rozpoczął komendant wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Łasica.

 

- Jest to akcja skierowana przede wszystkim do młodzieży i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa w okresie ferii. Jest to okazja, żeby intensyfikować nasze działania związane z promocją bezpiecznych zachowań na co dzień. Ferie są tym szczególnym okresem kiedy mamy dużo wolnego czasu, kiedy są organizowane różne formy wypoczynku, które mogą potęgować ryzyko zaistnienia niebezpiecznych sytuacji – mówił Bogdan Łasica.

 

Następnie mieliśmy okazję wysłuchać wielu niedługich, ale ciekawych wykładów poruszające poszczególne aspekty bezpieczeństwa wygłaszane przez związanych z tym specjalistów: strażaków, policjantów i kominiarzy.

 

Żaden akwen to nie lodowisko

 

Mł. asp. Edgar Zielonka i st. kap. Robert Banaszek z Ośrodka Szkolenia w Pionkach wyjaśnili przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte jeziora, stawy czy rzeki z jakichkolwiek powodów, w szczególności, żeby służyły nam za lodowisko. Zwłaszcza, że nie ma takie potrzeby, ponieważ organizacja bezpiecznego lodowiska wcale nie jest trudna, a pomóc mogą nam w tym sami strażacy, co z resztą chętnie robią. Jeśli natomiast miałoby już dojść do groźnej sytuacji załamania się lodu pod jakąś osobą, strażacy wyjaśnili zasady postępowania podczas takich zdarzeń. Dowiedzieliśmy się, że kiedy znajdziemy się pod lodem nie wykonujemy gwałtownych ruchów, zamiast tego należy szeroko rozłożyć ręce na lodzie, lewą nogę wyciągnąć na lód i spróbować przeturlać ponad taflę lodu i bezpiecznie przeczołgać się w kierunku, z którego przyszliśmy.

 

Ta sama sytuacja została przedstawiona z perspektywy obserwatora. Niosąc pomoc możemy wejść na lód, ale w odpowiedni sposób – rozkładamy ciężar ciała na jak największej powierzchni lodu kładąc się i przeczołgujemy w kierunku osoby, której chcemy pomóc.

 

 1

Osobie pod lodem nigdy nie należy podawać bezpośrednio ręki, ponieważ osoba tonąca może nas wciągnąć do wody tłumaczył Robert Banaszek

 

Najskuteczniejszy zabójca

 

W czasie konferencji poruszony został także temat czadu. O jego pochodzeniu, wpływie na ludzki organizm i tym jak możemy się przed nim ustrzec mówił m.in. st. kap. Paweł Kowalski z kozienickiej straży. Natomiast o najczęściej popełnianych przez nas błędach, które doprowadzają do zagrożenia zatrucia czadem opowiedział wiceprezes Krajowej Izby Kominiarzy Mirosław Antos. Wiele było przykładów, delikatnie mówiąc, niewłaściwych rozwiązań jeśli chodzi o zachowanie odpowiedniej wentylacji w naszych domach i mieszkaniach, a młodzież poznała żelazne zasady, których musi przestrzegać.

 

 2

W czasie konferencji zobaczyliśmy film zrealizowany w ramach kampanii społecznej MSWiA „Czad i ogień. Obudź czujność!”

 

 3

Po konferencji młodzież miała okazję, żeby z bliska przypatrzeć się różnej maści sprzętom ratowniczym  
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook