Dzisiaj jest wtorek, 26 marca 2019 r., 85 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Tylko w Kinie za Rogiem CAL. Szokujący obraz spotkania po latach
Dodał: MaG, 02-03-2018 10:01, odsłon: 1260
fot.CAL
fot.CAL

Zapraszamy w niedzielny poranek najmłodszych na bajkę o jednym z najbardziej znanych chłopców.  Mały Książę poszukiwany przez kilkuletnią dziewczynkę, która przez obowiązki nie ma czasu na zabawę.
 
Po południu zaprezentowany zostanie szokujący obraz spotkania po latach nagrany częściowo ukrytą kamerą, a częściowo sfabularyzowany przez szokującą szwedzką reżyserkę, która w ten sposób rozlicza się ze swoimi oprawcami ze szkoły.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

4 marca o  godz. 11:00 i 13:00 Kino za Rogiem CAL, bilety 3 zł
„Mały książę” reż. Marc Osborne, animacja, czas trwania 105 min, kat. wiek. 7+

Mała dziewczynka jest korpocóreczką korpomamy, która ma już dla niej gotowy plan na życie. Jest w tym planie całe mnóstwo spraw: zdrowy sen, zdrowe jedzenie, ćwiczenia fizyczne, a nade wszystko nauka i praca, praca i nauka - i dobra posada w przyszłości, i dobry dom, i dobry samochód.

W planie tym nie ma miejsca na jedno - na dzieciństwo: beztroską zabawę, wspinanie się na drzewa, patrzenie w gwiazdy, a przede wszystkim na przyjaźnie. Dziewczynka ściśle wykonuje zalecenia mamy - do dnia, w którym pozna dziwacznego staruszka z sąsiedniego domu, byłego pilota, który opowiada jej historię swojego spotkania z Małym Księciem.

Inspirowana "Małym Księciem" Antoine'a de Saint Exupery'ego baśniowa opowieść o świecie dzieci i dorosłych, z których na szczęście nie wszyscy zapomnieli, jak to jest być dzieckiem.

  4 marca, godz. 17:00 Kino za Rogiem CAL, bilety 8 zł
„Zjazd absolwentów” reż. Anna odell, dramat, czas 99 min., kat. wiek 16+

Znana z kontrowersyjnych akcji szwedzka artystka Anna Odell w dzieciństwie była prześladowana w szkole przez rówieśników. Kiedy 20 lat później nie zostaje zaproszona na zjazd absolwentów, realizuje jego filmowe wyobrażenie ze swoim udziałem. To jednak połowa projektu. Następnie Odell postanawia skonfrontować się z oprawcami. Nielicznym, którzy decydują się z nią spotkać, prezentuje swój film i nagrywa to spotkanie ukrytą kamerą. Ponieważ finalnie nie zgadzają się na użycie tego materiału, na podstawie rozmów z nimi dogrywa tę część z aktorami.


Wielopiętrowy film, który jest jednocześnie fabułą, dokumentem i performance'em, nagrodzono m.in. na Międzynarodowym Konkursie Filmy o Sztuce 14. MFF T-Mobile NH "za skuteczne użycie sztuki jako narzędzia odsłaniającego mechanizmy społecznej opresji".

 


Nagrody
2013 - Wenecja:
- Nagroda FIPRESCI - Anna Odell
- Fedeora Award (specjalne wyróżnienie) - Anna Odell
2013 - MFF, Bratysławia - Najlepsza Aktorka - Anna Odell
2013 - MFF, Sztokholm - Najlepszy Debiut - Anna Odell
2014 - MFF, Dublin - Najlepszy Film - Anna Odell


rezerwacje na kinozarogiem.pl lub tel. 483777051

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rezerwacje na www.kinozarogiem.pl (należy wybrać film i kliknąć „Chcę obejrzeć”) lub telefonicznie: 48-377-70-51.
W przypadku większej liczby osób jest możliwość organizacji projekcji w dodatkowym terminie.   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook