Dzisiaj jest wtorek, 19 czerwca 2018 r., 170 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Turniej Wiedzy Pożarniczej w gminie Pionki. Sześciu uczniów pojedzie na zawody powiatowe
Dodał: JaW, 17-03-2017 12:43, odsłon: 14807
Fot. Grażyna Rojek
Fot. Grażyna Rojek

W środę (15.03) w Szkole Podstawowej w Augustowie po dwugodzinnych eliminacjach i kilku dogrywkach wyłoniono sześciu najlepszych uczniów, którzy będą reprezentować gminę Pionki podczas etapu powiatowego 40. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W eliminacjach gminnych uczestniczyło w sumie 27 uczniów z podstawówek i gimnazjów.

Uczestnicy turnieju musieli przejść przez dwa etapy. Pierwszym było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru, który sprawdzał wiedzę z zakresu znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznego posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym czy historii i tradycji ruchu strażackiego. W drugiej części pytania zadawała komisja konkursowa, której przewodniczył młodszy brygadier Robert Łabuszewski, zastępca dowódcy JRG nr 4 w Pionkach.

 

Turniej przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja. W każdej grupie trzej zdobywcy największej liczby punktów zapewniali sobie awans do kolejnego etapu, którym będą zaplanowane na 25 marca w Jedlni-Letnisko zawody powiatowe. Finalistów wyłoniono dopiero po kilku dogrywkach.

 

 

Wśród uczniów gimnazjów najlepszy był Szymon Oko (pierwszy z prawej) z PG Suskowola.

 

FINALIŚCI

W młodszej grupie zwyciężył Gabriel Michałowski z PSP Jaroszki, a do finału powiatowego zakwalifikowali się też Łucja Zawadzka z PSP Suskowola i Julia Rzeszotek z PSP Laski. W kategorii szkół gimnazjalnych najwięcej punktów zdobył Szymon Oko. Podium uzupełnili Weronika Wieczorek i Michał Szcześniak. Wszyscy są uczniami PG Suskowola.

 

W klasyfikacji szkół 40. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" zwyciężyła PSP Suskowola, drugie miejsce przypadło PSP Jaroszki, a trzecie PSP Laski.

 

Dodatkową atrakcją podczas turnieju był występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Augustowie, w których wykonaniu można było zobaczyć spektakl o ciekawostkach z pracy strażaków.

 

Fotorelacja z turnieju autorstwa Grażyny Rojek TUTAJ

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook