Dzisiaj jest środa, 26 kwietnia 2017 r., 116 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
Turniej Wiedzy Pożarniczej w gminie Pionki. Sześciu uczniów pojedzie na zawody powiatowe
Dodał: JaW, 17-03-2017 12:43, odsłon: 14078
Fot. Grażyna Rojek
Fot. Grażyna Rojek

W środę (15.03) w Szkole Podstawowej w Augustowie po dwugodzinnych eliminacjach i kilku dogrywkach wyłoniono sześciu najlepszych uczniów, którzy będą reprezentować gminę Pionki podczas etapu powiatowego 40. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W eliminacjach gminnych uczestniczyło w sumie 27 uczniów z podstawówek i gimnazjów.

Uczestnicy turnieju musieli przejść przez dwa etapy. Pierwszym było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru, który sprawdzał wiedzę z zakresu znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznego posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym czy historii i tradycji ruchu strażackiego. W drugiej części pytania zadawała komisja konkursowa, której przewodniczył młodszy brygadier Robert Łabuszewski, zastępca dowódcy JRG nr 4 w Pionkach.

 

Turniej przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja. W każdej grupie trzej zdobywcy największej liczby punktów zapewniali sobie awans do kolejnego etapu, którym będą zaplanowane na 25 marca w Jedlni-Letnisko zawody powiatowe. Finalistów wyłoniono dopiero po kilku dogrywkach.

 

 

Wśród uczniów gimnazjów najlepszy był Szymon Oko (pierwszy z prawej) z PG Suskowola.

 

FINALIŚCI

W młodszej grupie zwyciężył Gabriel Michałowski z PSP Jaroszki, a do finału powiatowego zakwalifikowali się też Łucja Zawadzka z PSP Suskowola i Julia Rzeszotek z PSP Laski. W kategorii szkół gimnazjalnych najwięcej punktów zdobył Szymon Oko. Podium uzupełnili Weronika Wieczorek i Michał Szcześniak. Wszyscy są uczniami PG Suskowola.

 

W klasyfikacji szkół 40. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" zwyciężyła PSP Suskowola, drugie miejsce przypadło PSP Jaroszki, a trzecie PSP Laski.

 

Dodatkową atrakcją podczas turnieju był występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Augustowie, w których wykonaniu można było zobaczyć spektakl o ciekawostkach z pracy strażaków.

 

Fotorelacja z turnieju autorstwa Grażyny Rojek TUTAJ

 

Mazda MX-5 RF
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek   Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji   Działka uzbrojona   tel. kont. 792...
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
WC NOWE NA DZIAŁKĘ
WC NOWE NA DZIAŁKĘ
WC nowe na działkę, budowę, sosnowe solidnie wykonane, pokryte papą, możliwy transport,   Cena 400 zł
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook