Dzisiaj jest poniedziałek, 27 stycznia 2020 r., 27 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Trwają prace nad rozpoczęciem realizacji dotyczącej rewitalizacji parku wzdłuż Alei Jana Pawła II w Pionkach
Dodał: MaG, 19-07-2019 10:42, odsłon: 3570
fot.UMP
fot.UMP

Obecnie zadanie jest na etapie zgłoszenia robót budowlanych w Starostwie Powiatowym. Niebawem planowane jest ogłoszenie przetargu, a przewidywany termin rozpoczęcia robót przypada na wrzesień bieżącego roku.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Projekt zakłada poprawę jakości środowiska miejskiego prowadzącą do poprawy jakości życia mieszkańców. W parku zgodnie z założeniami powstaną nowe ciągi komunikacyjne wykonane z wodoprzepuszczalnej nawierzchni mineralno-żywicznej, która sprzyja zrównoważonemu gospodarowaniu wodami opadowymi w mieście. Dodatkowo oprócz właściwości ekologicznych nawierzchnia ta, ze względu na równą i stabilną powierzchnię jest przyjazna dla wózków inwalidzkich, wózków dziecięcych, rowerów i rolek co niewątpliwie zapewni komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

 

Projekt przewiduje relokację istniejącego pomnika poświęconego poległym za Ojczyznę w latach 1939-45. Pomnik zostanie przeniesiony w głąb parku, a wokół niego powstanie utwardzona nawierzchnia oraz elementy małej architektury w postaci ławek. Pozwoli to na utworzenie miejsca pamięci ze skwerem, gdzie będą mogli spotykać się kombatanci.

 

- Historia Pionek nierozerwalnie związana jest z „Pronitem”, gdzie pod koniec lat 50. rozpoczęto produkcję polichlorku winylu i krótko później powstała tłocznia płyt gramofonowych. Upamiętniając ten element historii naszego miasta projekt przewiduje powstanie pomnika na kształt płyty winylowej z charakterystycznym logo. Miejsce to będzie pełniło dodatkową atrakcję turystyczną. W okolicy postoju taksówek powstanie duży napis „PIONKI” utworzony z bukszpanu wieczniezielonego. Ponadto projekt przewiduje powstanie stref wypoczynkowych, ogrodów tematycznych, montaż elementów małej architektury, a także montaż oświetlenia oraz monitoringu. – informuje Dariusz Dygas kierownik Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Gospodarowania Mieniem Gminy

 

 

Kluczowym elementem projektu są nasadzenia roślinności w postaci drzew, krzewów i bylin. Zagospodarowanie terenu w zieleń stanowi aż 70 % budżetu przeznaczonego na rewitalizację parku. Obecnie na terenie opracowania rosną drzewa i krzewy, które zostały poddane szczegółowej inwentaryzacji dendrologicznej. Po analizie przeprowadzonej przez eksperta w porozumieniu z Urzędem Miasta Pionki wyznaczone zostały do usunięcia tylko te drzewa i krzewy, których obecność zagraża bezpieczeństwu poprzez rozłam lub wywrót, drzewa uschnięte oraz rośliny, u których nie ma szans na prawidłowy rozwój. Pozostała roślinność zostanie poddana adaptacji i pielęgnacji.

 

    
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Która osoba, zdrowa na umyśle , będzie siedziała na ławce w
"parku " ? Z jednej strony ruchliwa ulica i spaliny , a z drugiej hałas pociągów ? Ludzie mają ogródki przy domkach lub ogródki działkowe . Bez sensu . Może osoba decyzyjna przeczyta sobie definicję : PARK . Głupio wydane pieniądze podatników . O szpitalu cisza .
Dodane obrazki:
19-07-2019, 12:06:57
+ 217
- 111
odpowiedz
VIP
Cytat "Projekt przewiduje relokację istniejącego pomnika poświęconego poległym za Ojczyznę w latach 1939-45. Pomnik zostanie przeniesiony w głąb parku, a wokół niego powstanie utwardzona nawierzchnia oraz elementy małej architektury w postaci ławek. Pozwoli to na utworzenie miejsca pamięci ze skwerem, gdzie będą mogli spotykać się kombatanci"

A ilu tych kombatantów w Pionkach zostało. Chyba nie ma już żadnego
19-07-2019, 12:29:03
+ 28
- 11
odpowiedz
bez sensu jest poprowadzona ta droga. mieszakńcy mając już pewne nawyki wyrobione będą skracać drogę poprzez trawniki wydeptując ścieżki.
19-07-2019, 14:04:49
+ 36
- 6
odpowiedz
Niepokoi mnie kolejna wycinka drzew. Likwidując zieloną barierę od strony torów lub lod ulicy pozbawiamy sensu cały ten projekt. Chodząc tamtedy codziennie nie zauważyłam żadnych suchych ani przewracających się drzew. A te bez szans na \"prawidłowy\" rozwój to te nie rosnące pod linijkę. .? I nagle okaze się, że jest ich większość? Niejasne to bardzo. Czy ktoś potrafi podać liczbe tych drzew? Czy znów będziemy polegac na opinii drwala, który chciał ogołocić ŚDS na Jordanowskiej? Kiedy dotrze do naszej społeczności i wladz wiedza na temat wartości starych drzew i terenów naprawdę zielonych, nie tych wygolonych i wysuszonych martwych \"trawników\"?
19-07-2019, 14:09:12
+ 38
- 4
odpowiedz
Z naszych informacji wynika, że zostanie wyciętych 5 akacji, 3 sumaki, krzewy - tuje oraz kilka klonów
19-07-2019, 15:54:54
+ 21
- 120
odpowiedz
Czyli prawie cały drzewostan te (kilka)
21-07-2019, 15:09:13
+ 43
- 98
odpowiedz
Amator
Za Wikipedią:
Park – teren rekreacyjny, przeważnie z dużą ilością flory, w tym często zadrzewiony. W miastach ma charakter dużego, swobodnie ukształtowanego ogrodu z alejami spacerowymi.

Park miejskipubliczna zorganizowana miejska przestrzeń zielona pełniąca funkcje wypoczynkowe i rekreacyjne, a niekiedy także sportowe lub inne. Zwykle zajmuje większą powierzchnię i pełni bardziej złożone funkcje niż ogród miejski. W parku wyznaczone są ścieżki i trasy do spacerowania (zwykle wybrukowane lub wyasfaltowane). W jego obrębie znajdują się także obiekty małej architektury: kosze na śmieci, ławki, latarnie, często pomniki, place zabaw i szalety, niekiedy fontanny, altany, amfiteatry. Niektóre zespoły parkowe mają status pomników przyrody lub zabytków.
Parki miejskie są namiastką lasu. Najbardziej typowymi roślinami są tam drzewa, między innymi lipa drobnolistna, dąb szypułkowy i bezszypułkowy, kasztanowiec zwyczajny i klon zwyczajny. Parki są też miejscem bytowania zwierząt, głównie ptaków i małych ssaków.

U nas będzie jedna aleja pokręcona, aby stworzyć efekt wielkości, prawdopodobnie z powycinanymi wszystkimi starymi drzewami (nowe znając życie uschną już w pierwszym roku, a jak przetrwają to zniszczą je wandale), otoczona z jednej strony na odcinku 700m linią kolejową i z 2 strony jedną z główniejszych ulic w mieście. Momiędzy tymi dwoma alteriami jest ze 70-80m. I tam będzie park... Oaza rekreacji, spokoju, ciszy, siedliska małych ssaków i ptaków itd.
22-07-2019, 14:23:37
+ 26
0
odpowiedz
Amator
Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Tam nie 70-80m, tam nie ma nawet 50m szerokości. Niektórzy mają szersze podwórka.
22-07-2019, 19:19:15
+ 15
0
odpowiedz

Może nie cały

 

     
     
 

Dodane obrazki:
23-07-2019, 07:25:25
+ 2
- 98
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook