Dzisiaj jest czwartek, 04 czerwca 2020 r., 156 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
REMAX Sp. z o.o.
Trwają intensywne prace związane z modernizacją budynków nad Stawem Górnym
Dodał: DL, 22-05-2020 10:45, odsłon: 2381
Fot. Urząd Miasta Pionki
Fot. Urząd Miasta Pionki

Jak informuje Wydział Rozwoju i Inwestycji trwają intensywne prace związane z realizacją projektu modernizacji budynków nad Stawem Górnym w Pionkach.

 

 

 

„Modernizacja infrastruktury nad Stawem Górnym w Pionkach szansą na eliminację zjawisk kryzysowych oraz ożywienie społeczno – gospodarcze” – tak nazywa się obecnie realizowany projekt.  Pod koniec zeszłego roku zakończono prace budowlane związane z remontem budynku B - Stowarzyszenia Żeglarzy, a od początku tego roku rozpoczęła się modernizacja dawnego budynku gastronomicznego – budynek A. Więcej o tym projekcie znaleźć można TUTAJ.

 

- Modernizacja przewiduje rozwój infrastruktury technicznej dostosowanej do potrzeb mieszkańców, zwiększenie walorów turystycznych miasta oraz stworzenie warunków do rozwoju sportu, kultury i rekreacji, co korzystnie wpłynie na takie dziedziny jak zatrudnienie, rozwój regionalny, edukacja, środowisko, transport czy kultura - informował Urząd Miasta Pionki

 

 

Coraz bliżej zakończenia jest stan surowy zamknięty budynku A, w którym znajdować się będzie między innymi lokal gastronomiczny. - Na tym etapie zakończyła się budowa parteru,  wykonano strop wraz z tarasem, wybudowano ściany pierwszego piętra i trwa przygotowanie do zalania stropu pierwszego piętra. Na parterze rozpoczynają się prace wykończeniowe, ekipy montażowe układają instalacje sanitarne, elektryczne oraz okładziny ścienne. Poziom zaawansowania budowy ocenia się na ponad 60% - informuje Wydział Rozwoju i Inwestycji – Urząd Miasta Pionki.

 

Termin zakończenia realizacji zadania zaplanowano do 31 lipca 2020 roku

 

W zmodernizowanym budynku znajdować się będzie strefa zaplecza Stawu Górnego. W budynku znajdą się  przebieralnie  z natryskami, pomieszczenie ratowników i pierwszej pomocy, pomieszczenia techniczne, toalety męskie i damskie. Na piętrze budynku ulokowany zostanie punkt gastronomiczny z tarasem widokowym . Projekt modernizacji dofinansowany jest środkami UE oraz środkami Budżetu Państwa.

 
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook