Dzisiaj jest wtorek, 22 maja 2018 r., 142 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
Trubadurzy i Wojciech Gąssowski na II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki z Czarnego Krążka
Dodał: JaW, 03-04-2017 10:06, odsłon: 13875

Hity polskiej muzyki rozrywkowej w wykonaniu młodych wokalistów, którzy przyjadą do Pionek z całego kraju. Koncert legendarnego zespołu Trubadurzy oraz gość specjalny Wojciech Gąssowski. To wszystko wydarzy się w dniach 21-22 kwietnia w Centrum Aktywności Lokalnej. Po raz drugi w naszym mieście odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Piosenki z Czarnego Krążka. Szykuje się wielkie święto muzyki, która związana jest z barwną historią Pionek. Jednym z patronów medialnych Festiwalu jest redakcja Pionki24.pl

- Przez dwa dni będziemy gościć na naszej scenie muzyków. Dla części z nich festiwal może stać się wstępem do artystycznej kariery, ale będą też tacy, którzy już mają olbrzymie osiągnięcia i na stałe wpisali się w historię polskiej muzyki rozrywkowej. Będzie to spotkanie dwóch pokoleń, które połączy muzyka powstała w czasach funkcjonowania w Pionkach tłoczni płyt winylowych "Pronit" – zaprasza Marin Alot, dyrektor Centrum Aktywności Lokalnej.

 

Pierwszy dzień festiwalu (21 kwietnia, piątek) to otwarte przesłuchania wokalne, które zaczynają się od godziny 10.00. Na początku wystąpią najmłodsi uczestnicy festiwalu z I kategorii wiekowej (uczniowie szkół podstawowych, powyżej 10 roku życia). Z czasem na scenie będą pojawiać się wykonawcy z pozostałych grup wiekowych (kategoria II - uczniowie szkół gimnazjalnych, kategoria III - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, kategoria IV - osoby dorosłe).

 

ZAŚPIEWAJĄ PRZEBOJE

Uczestnicy konkursu zmierzą się w tym roku z repertuarem polskiej muzyki rozrywkowej powstałej w latach 1957-1990. Festiwal ma na celu popularyzację muzyki z okresu, kiedy płyta winylowa była najpopularniejszym nośnikiem dźwięku, a w Pionkach prężnie działała tłocznia płyt gramofonowych.

 

Zapraszamy serdecznie na salę widowiskową, gdzie będziemy mogli obserwować zmagania solistów, którzy przyjadą do Pionek z różnych zakątków naszego kraju. Wysłuchamy w ich wykonaniu hitów polskiej muzyki rozrywkowej z tekstami Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Jacka Cygana, Marka Dutkiewicza czy też Jeremiego Przybory. Ich występy będą oceniać członkowie jury: Patrycja Kawęcka-Czerska, Magdalena Boduła, Michał Retelewski.

 

GALA FINAŁOWA

W sobotę (22 kwietnia) zapraszamy na uroczystą Galę Finałową, która zacznie się o godzinie 16.00. Galę poprowadzi Joanna Stachurska-Ruszkowska, obecnie dyrektor programowa i redaktor naczelna RadioRadom.pl

 

Główną atrakcją tego dnia będzie koncert legendy polskiej muzyki rozrywkowej - zespołu "Trubadurzy". Na pewno usłyszymy w ich wykonaniu takie szlagiery, jak: "Przyjedź mamo na przysięgę", "Znamy się tylko z widzenia", "Krajobrazy", "Nie przynoś mi kwiatów dziewczyno". To właśnie w pionkowskim "Pronicie" tłoczono wszystkie płyty z dyskografii tego zespołu.

 

Gościem specjalnym, będzie wszystkim doskonale znany wokalista - Wojciech Gąssowski. Patronem Honorowym festiwalu jest Andrzej Piaseczny, który w tym roku ze względu na inne obowiązki nie będzie gościł na Gali Finałowej.

 

Podczas gali finaliści konkursu wokalnego odbiorą nagrody, statuetki i dyplomy. Zdobywcy pierwszych miejsc oraz Grand Prix festiwalu wystąpią przed widownią na scenie. Miejmy nadzieję, że udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki z Czarnego Krążka otworzy im drzwi do kariery. Może za kilka lat będziemy mieli przyjemność zaprosić ich jako gwiazdy festiwalu?

 

PROGRAM FESTIWALU

21 kwietnia od godz. 10.00 - przesłuchania konkursowe - wstęp wolny

22 kwietnia od godz. 16.00 - Gala Finałowa - bilety wstępu dostępne w kasie Centrum Aktywności Lokalnej od 3 kwietnia w cenie 10 zł.

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook