Dzisiaj jest sobota, 27 maja 2017 r., 147 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Trubadurzy i Wojciech Gąssowski na II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki z Czarnego Krążka
Dodał: JaW, 03-04-2017 10:06, odsłon: 13380

Hity polskiej muzyki rozrywkowej w wykonaniu młodych wokalistów, którzy przyjadą do Pionek z całego kraju. Koncert legendarnego zespołu Trubadurzy oraz gość specjalny Wojciech Gąssowski. To wszystko wydarzy się w dniach 21-22 kwietnia w Centrum Aktywności Lokalnej. Po raz drugi w naszym mieście odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Piosenki z Czarnego Krążka. Szykuje się wielkie święto muzyki, która związana jest z barwną historią Pionek. Jednym z patronów medialnych Festiwalu jest redakcja Pionki24.pl

- Przez dwa dni będziemy gościć na naszej scenie muzyków. Dla części z nich festiwal może stać się wstępem do artystycznej kariery, ale będą też tacy, którzy już mają olbrzymie osiągnięcia i na stałe wpisali się w historię polskiej muzyki rozrywkowej. Będzie to spotkanie dwóch pokoleń, które połączy muzyka powstała w czasach funkcjonowania w Pionkach tłoczni płyt winylowych "Pronit" – zaprasza Marin Alot, dyrektor Centrum Aktywności Lokalnej.

 

Pierwszy dzień festiwalu (21 kwietnia, piątek) to otwarte przesłuchania wokalne, które zaczynają się od godziny 10.00. Na początku wystąpią najmłodsi uczestnicy festiwalu z I kategorii wiekowej (uczniowie szkół podstawowych, powyżej 10 roku życia). Z czasem na scenie będą pojawiać się wykonawcy z pozostałych grup wiekowych (kategoria II - uczniowie szkół gimnazjalnych, kategoria III - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, kategoria IV - osoby dorosłe).

 

ZAŚPIEWAJĄ PRZEBOJE

Uczestnicy konkursu zmierzą się w tym roku z repertuarem polskiej muzyki rozrywkowej powstałej w latach 1957-1990. Festiwal ma na celu popularyzację muzyki z okresu, kiedy płyta winylowa była najpopularniejszym nośnikiem dźwięku, a w Pionkach prężnie działała tłocznia płyt gramofonowych.

 

Zapraszamy serdecznie na salę widowiskową, gdzie będziemy mogli obserwować zmagania solistów, którzy przyjadą do Pionek z różnych zakątków naszego kraju. Wysłuchamy w ich wykonaniu hitów polskiej muzyki rozrywkowej z tekstami Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Jacka Cygana, Marka Dutkiewicza czy też Jeremiego Przybory. Ich występy będą oceniać członkowie jury: Patrycja Kawęcka-Czerska, Magdalena Boduła, Michał Retelewski.

 

GALA FINAŁOWA

W sobotę (22 kwietnia) zapraszamy na uroczystą Galę Finałową, która zacznie się o godzinie 16.00. Galę poprowadzi Joanna Stachurska-Ruszkowska, obecnie dyrektor programowa i redaktor naczelna RadioRadom.pl

 

Główną atrakcją tego dnia będzie koncert legendy polskiej muzyki rozrywkowej - zespołu "Trubadurzy". Na pewno usłyszymy w ich wykonaniu takie szlagiery, jak: "Przyjedź mamo na przysięgę", "Znamy się tylko z widzenia", "Krajobrazy", "Nie przynoś mi kwiatów dziewczyno". To właśnie w pionkowskim "Pronicie" tłoczono wszystkie płyty z dyskografii tego zespołu.

 

Gościem specjalnym, będzie wszystkim doskonale znany wokalista - Wojciech Gąssowski. Patronem Honorowym festiwalu jest Andrzej Piaseczny, który w tym roku ze względu na inne obowiązki nie będzie gościł na Gali Finałowej.

 

Podczas gali finaliści konkursu wokalnego odbiorą nagrody, statuetki i dyplomy. Zdobywcy pierwszych miejsc oraz Grand Prix festiwalu wystąpią przed widownią na scenie. Miejmy nadzieję, że udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki z Czarnego Krążka otworzy im drzwi do kariery. Może za kilka lat będziemy mieli przyjemność zaprosić ich jako gwiazdy festiwalu?

 

PROGRAM FESTIWALU

21 kwietnia od godz. 10.00 - przesłuchania konkursowe - wstęp wolny

22 kwietnia od godz. 16.00 - Gala Finałowa - bilety wstępu dostępne w kasie Centrum Aktywności Lokalnej od 3 kwietnia w cenie 10 zł.

 

 

Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook