Dzisiaj jest poniedziałek, 27 stycznia 2020 r., 27 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Tokarczuk w czytelniczym klubie
Dodał: MaG, 08-11-2019 12:31, odsłon: 1569
fot.BPP
fot.BPP

Napisała między innymi „Księgi Jakubowe”, „E.E.”, „Bieguni”, czy „Gra na wielu bębenkach”. W czwartek siódmego listopada o polskiej noblistce Oldze Tokarczuk rozmawiano w Czytelniczym Klubie Książki.

 

Siódmego listopada w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się kolejne spotkanie Czytelniczego Klubu Książki. Tym razem rozmawiano życiu i twórczości polskiej noblistki - Oldze Tokarczuk.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Olga Tokarczuk dołączyła do Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej. Została, bowiem laureatką Literackiej Nagrody Nobla. Ten najwyższy światowy literacki laur otrzymała, jak napisano w uzasadnieniu za „narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia”.

 

Autorka „Ksiąg Jakubowych” była bohaterką listopadowego spotkania Czytelniczego Klubu Książki. Miłośnicy sztuki i literatury cyklicznie spotykają się w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby prowadzić ożywiony dialog z kulturą. Spotkania prowadzi Ewa Gerlach. Spotkania zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Aktualne poświęcone Oldze Tokarczuk było dodatkowym impulsem dla osób poszukujących literackiego dyskursu w twórczej ekspresji słowa. Grono miłośników słowa pisanego powiększyło się bowiem, o nowe osoby.

 

 

Bohaterka spotkania, noblistka Olga Tokarczuk jak sama mówi o sobie wciąż szuka miejsca na ziemi. Mieszkała w Wałbrzychu, Londynie a najczęściej można ją spotkać we Wrocławiu. Urodziła się w Sulechowie a wychowała w Klenicy. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Jako wolontariuszka już podczas studiów opiekowała się osobami z zaburzeniami psychicznymi. Zadebiutowała jeszcze pod koniec lat siedemdziesiątych w piśmie „Na przełaj”. Jej pierwsza powieść „Podróż ludzi Księgi” opublikowana została w 1993 roku. Za monumentalną powieść pisaną aż przez siedem lat „Księgi Jakubowe” w 2015 roku została laureatką Nagrody Nike. W 2008 również uhonorowana została tą nagrodą za powieść „Bieguni”.

 

Podczas spotkania Czytelniczego Klubu Książki podkreślono duży dorobek twórczy Olgi Tokarczuk oraz tłumaczenie jej powieści na blisko czterdzieści języków. - Dzięki tłumaczeniom na wiele języków Jej twórczość obiegła niemalże cały świat – podkreśliła autorka spotkań Ewa Gerlach.

 

 

Ponadto uczestnicy spotkania CKK podkreślili, że Olga Tokarczuk w swoich książkach często otwiera Czytelników na to, że jest coś więcej niż tylko świat materialny.

 

- Odważna i zaangażowana, która nie boi się łamać utartych stereotypów – mówili podczas spotkania uczestniczy Czytelniczego Klubu Książki. Mówili również, że nasza noblistka jest zaangażowana społecznie. Jest feministką i ekolożką. Często wypowiada się na bieżące tematy społeczne i polityczne.

 

Czytelniczy Klub Książki Miejskiej Biblioteki Publicznej to nasza pionkowska kraina literatury. To miejsce ożywionej konwersacji na bieżące i historyczne tematy widziane przez artystyczny pryzmat świata sztuki. W końcu to miejsce ciekawych i barwnych opowieści, gdzie dominuje książka i słowo pisane.

 

Kolejne spotkanie Czytelniczego Klubu Książki planowane jest na dwudziestego szóstego listopada. Tym razem uczestnicy będą rozmawiać o Marii Dąbrowskiej.

  
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook