Dzisiaj jest wtorek, 19 czerwca 2018 r., 170 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
To jeden z największych projektów w historii miasta Pionki. Za kilka tygodni ma ruszyć modernizacja oczyszczalni ścieków
Dodał: JaW, 31-07-2017 10:03, odsłon: 19429
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Szacunkowy koszt przebudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków w Pionkach to blisko 28 milionów złotych. Inwestycja zakończy się w lipcu 2019 roku. Kilka dni temu Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze ogłosiło wreszcie przetarg na znalezienie wykonawcy.

REKORDOWA INWESTYCJA

To będzie na pewno jedna z największych inwestycji w historii pionkowskiego samorządu. Jak informował na ostatniej sesji Rady Miasta prezes PWKC Krzysztof Kowal, kosztorysowa wartość projektu to 28 milionów złotych. Rzeczywista będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu.

 

18 MILIONÓW DOFINANSOWANIA

Modernizacja oczyszczalni w ponad połowie zostanie sfinansowana dzięki unijnej dotacji. W lipcu ubiegłego roku miejska spółka ciepłownicza PWKC podpisała umowę, zgodnie z którą otrzyma dofinansowanie na poziomie 18 milionów 718 tysięcy złotych. Kolejnych 10 milionów złotych zostało zdobyte dzięki pożyczce, której na preferencyjnych warunkach udzielił Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Planowana przebudowa i modernizacja liczącej sobie już ponad 40 lat oczyszczalni ścieków przy ulicy Garszwo ma zwiększyć efektywność i pozwolić sprostać wymaganiom stawianym przez UE, które dotyczą jakości oczyszczanych ścieków oraz prowadzenia gospodarki osadowej.

 

Cała inwestycja została podzielona na trzy zadania: 1. przebudowa i modernizacja oczyszczalni (oznacza to, że część obiektów zostanie odnowionych, inne będą zlikwidowane i pojawią się też zupełnie nowe), 2. remont głównej przepompowni ścieków (wymiana na nowy istniejącego układu pompowego wraz z rurociągami i armaturą), 3. budowa dróg i chodników wewnętrznych oraz wymiana ogrodzenia na terenie oczyszczalni.

 

Oferty w przetargu można składać do 4 września. Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 lipca 2019 roku.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Super Komentator
Zwracam się z APELEM do inżyniera inwestycji - modernizacja oczyszczalni miejskiej: proszę o kategoryczny zakaz wstępu na teran budowy dla Pana Burmistrza Zawodnika oraz pod żadnym względem proszę nie uwzględniać wizji i samowolnych zmian inżyniera budownictwa lądowego - tak profilakktycznie, raz a dobrze dla dobra inwestycji!
31-07-2017, 11:16:48
+ 43
- 45
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook