Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2019 r., 109 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO

To dopiero będą ćwiczenia
Dodał: MW, 12-10-2009 10:11, odsłon: 742

W dniach 14-15 października 2009 r. na terenie miasta Pionki odbędą się międzywojewódzkie ćwiczenia ratownicze "PIONKI 2009", które organizuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie we współpracy z Komendą Główną PSP.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Jest to duże wyróżnienie dla naszego miasta, od lat wspierającego działania strażaków, szczycącego się posiadaniem na swoim terenie Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. W manewrach wezmą udział siły i środki PSP z województwa mazowieckiego oraz lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

 

Realizując założone scenariusze strażacy oraz pojazdy będą przemieszczać się w dużych grupach, które mogą powodować okresowe utrudnienia w ruchu drogowym oraz zaniepokojenie mieszkańców.Awarie i zagrożenia chemiczne stanowią ciągłe zagrożenie. Likwidacja skutków kryzysów i katastrof stanowi sprawdzian i wyzwanie dla wszystkich.Ćwiczenia są konieczne dla lepszego wyszkolenia ratowników i sprawdzenia koordynacji służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo miasta. Będą okazją sprawdzenia dla mieszkańców: do samopomocy i wzajemnej pomocy, mobilizacji,przeciwdziałaniu panice i zachowania spokoju, uczulą wyobraźnię i przygotują do zachowania adekwatnego do sytuacji.

 

Komunikat burmistrza Miasta Pionki

 

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, proszę o przekazanie tej komunikatu znajomym, sąsiadom. - Uprzedzić o prowadzonych ćwiczeniach (hałasie syren, szybko poruszających się pojazdach) - Uspokoić szczególnie osoby starsze i niepełnosprawne. - Zwrócić uwagę na dzieci, upomnieć o zachowaniu ostrożności na ulicy - uspokoić, przypomnieć i poinformować o ćwiczeniach w dniu 14 i 15października br..

 

- Kierowcy muszą podporządkować się nakazom kierujących ruchem, oraz zwrócić uwagę na: - zasady ustępowania pierwszeństwa pojazdom uprzywilejowanym, - nie parkowanie na drogach ewakuacyjnych i przeciwpożarowych, - ograniczenie parkowania na drogach na terenie byłych zakładów "PRONIT", - parkowanie w sposób umożliwiający przejazd samochodom ratowniczym.

 

Organizatorzy informując Nas o ćwiczeniach przepraszają za niedogodności. Zapewniają dołożyć wszelkich starań, aby obecność straży nie powodowała nadmiernych zakłóceń i uciążliwości.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook