Dzisiaj jest czwartek, 13 grudnia 2018 r., 347 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
To był historyczny rok radomskiego pośredniaka . W 2017 roku z rejestru PUP ubyło prawie 4,5 tysiąca osób.
Dodał: MaG, 11-01-2018 08:42, odsłon: 2816
fot.internet
fot.internet

W ciągu minionego roku  liczba bezrobotnych w Radomiu zmniejszyła się o 2557 osób, a w powiecie radomskim o 1873 osoby co oznacza , że z rejestru PUP  w sumie ubyło 4450 bezrobotnych. Spadki dotyczyły wszystkich grup bezrobotnych. Największe zanotowano wśród bezrobotnych bez prawa do zasiłku, to aż 3999 osób oraz długotrwale bezrobotnych o 3308 osób.

Stopa bezrobocia w Radomiu zmniejszyła się o 3 %, a w powiecie o 3,9 %. Aktualnie bezrobocie w Radomiu jest na poziomie 13,2 % a w powiecie wynosi 18,9.% co oznacza, że jest najniższe w historii.

 

Radomski pośredniak wydał w zeszłym roku na walkę z bezrobociem ponad 64 miliony złotych. Pieniądze pochodziły min. z Funduszu Pracy, Programu Regionalnego Mazowsze 2017, oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Ponad 11,5 mln pochłonęły jednorazowe środki na podjecie własnej złości gospodarczej. Dzięki temu powstały 832 nowe firmy. Ponad 8,6 mln zł. otrzymali pracodawcy w ramach refundacji kosztów utworzenia nowego stanowiska pracy, a to oznacza, prace dla 830 bezrobotnych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się refundacja kosztów zatrudnienia osoby do 30 roku życia. Radomski pośredniak wydał na ten cel ponad 15 mln zł. pomagając w ten sposób znaleźć prace 687 młodym bezrobotnym. Prawie 7,4 mln zł. kosztowały  stypendia stażowe dla 909 osób.

 

MIESIĘCZNIE BLISKO 800 OFERT PRACY

 

Taka sytuacja to wynik kilku czynników - uważa Józef Bakuła, dyr. PUP w Radomiu. Dobra koniunktura gospodarcza, działania Rządu i Samorządu a nawet pogoda, która w okresie jesienno- zimowym pozwala prowadzić prace w budownictwie i drogownictwie- wylicza szef radomskiego pośredniaka. Ten rok okazał się przełomowy pod jeszcze jednym względem, zaznacza Bakuła. Teraz to pracownik a nie pracodawca dyktuje warunki,  a firmy mają coraz większe problemy ze znalezieniem już nie tylko fachowców, ale i pracowników bo  mała różnica pomiędzy wynagrodzeniem za prace a dochodami z różnego rodzaju zasiłków sprawia, że coraz więcej osób, zwłaszcza bez kwalifikacji,  nie jest zainteresowanych pracą.

 

 

źródło:Informacja prasowa PUP Radom

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Pan dyrektor cierpi chyba na gorączkę smoleńską.
Mamy w kraju rynek pracownika (podobno), bo po 2004 roku wyjechało z Polski 1700 000 ludzi a do tego gro fachowców poszło przez ten czas na emerytury.

Panu premierowi Leszkowi Millerowi pomniki stawiać, za to że wprowadził nasz kraj do Unii Europejskiej, łobuzy jedne !

Dodane obrazki:
12-01-2018, 18:38:37
+ 12
- 18
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook