Dzisiaj jest sobota, 21 września 2019 r., 264 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Sitarski
Szymon Marczak w gronie najlepszych w kraju
Dodał: MaG, 07-06-2019 09:02, odsłon: 1032
fot.archiwum prywatne
fot.archiwum prywatne

W dniach 31 maja - 2 czerwca w Złotym Potoku, w województwie śląskim na 42. Finale centralnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” spotkali się najzdolniejsi młodzi strażacy z Polski.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Szkołę, gminę, powiat i województwo reprezentował Szymon Marczak uczeń klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Suskowoli. W pierwszym etapie Szymon musiał rozwiązać test składający się z 40 pytań. Uzyskany wynik pozwolił mu wziąć udział w finale, podczas którego odpowiadał ustnie na pytania i wykonywał zadania praktyczne z zakresu ratownictwa medycznego, taktyki działań gaśniczych i wyposażenia technicznego. Ostatecznie zajął V miejsce w kraju.

 

 

W pierwszym etapie - eliminacjach pisemnych, uczestnicy turnieju zgodnie z regulaminem mieli za zadanie rozwiązanie 40 pytań testowych. Następnie 5 najlepszych osób, które uzyskały największą liczbę punktów w poszczególnych grupach wiekowych zakwalifikowały się do II etapu – finału, na który składały się 2 części – praktyczna i ustna. Część I finału obejmowała 3 zadania praktyczne z zakresu ratownictwa medycznego, taktyki działań gaśniczych i wyposażenia technicznego. Ostatniego dnia turnieju na sali odbyła się druga część finału turnieju tzn. pytania ustne, po której Jury wyłoniło zwycięzców 42 edycji turnieju.

 

Prócz udziału w samym turnieju młodzież zwiedziła Nadleśnictwo i Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku oraz część Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W programie nie zabrakło innych atrakcji.

 

 

źródło:http://zosprp.pl

 

   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
Ireneusz Sitarski - Blok wyborczy
Zobacz więcej

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook