Dzisiaj jest czwartek, 04 czerwca 2020 r., 156 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Sytuacja wysoce patologiczna. Radni idą na zwolnienie i nie chcą brać udziału w sesjach?
Dodał: MaG, 11-06-2019 08:08, odsłon: 3962
ilustracja
ilustracja

O patologii w pionkowskiej radzie miasta, inicjatywie referendalnej, współpracy z zakładem Mesko oraz sytuacji miejskiej spółki ekoPionki mówił burmistrz Robert Kowalczyk w wywiadzie radiowym radomskiej stacji Radio Plus Radom.

Poniedziałkowa rozmowa Radosława Mizery z burmistrzem Pionek zapowiadała się dosyć spokojnie i miała dotyczyć głównie współpracy z zakładami Mesko, sytuacji w spółce miejskiej ekoPionki, inwestycjach w mieście i narastającego napięcia w radzie miasta.

 

W trakcie wywiadu burmistrz Kowalczyk w mocnych słowach podsumował działalność rady pod przewodnictwem Wojciecha Maślanka przewodniczącego rady miasta.

 

- Współpraca od początku z radnymi albo z częścią radnych jest bardzo trudna, nawet w niektórych przypadkach wręcz niemożliwa.- powiedział burmistrz Pionek Robert Kowalczyk.

 

Prowadzący audycję zapytał czy chodzi o przewodniczącego rady Wojciecha Maślanka – Myślę, że też ale tak naprawdę nie byłoby Wojciecha Maślanka, gdyby nie wspierała go określona grupa jak pan radny Nowak, radny Wąsik, radna Grzywacz. To są osoby, które wspierają pana Maślanka w jego działalności. Uważam i powiem to z pełną odpowiedzialnością wysoce patologiczną.– dodał burmistrz.

 

- Mocne słowa panie burmistrzu – stwierdził prowadzący rozmowę Radosław Mizera/Radio Plus Radom

 

- Taka sytuacja żeby mówić o tym, że trzeba uderzyć kogoś w zęby, że trzeba wyrzucić przez okno, żeby radni chodzili na zwolnienie zamiast przychodzić na radę, trudno znaleźć chyba w innych samorządach taką sytuację. – dodał Kowalczyk

 

Burmistrz zapytany czy widzi wyjście z tego kryzysu odpowiedział – Ależ oczywiście, że tak. Myślę, że pan przewodniczący nie nadaje się na przewodniczącego bo dzieli zamiast łączyć.  

 

Burmistrz odniósł się również do pojawiających się głosów o przeprowadzeniu kolejnej inicjatywy referendalnej. Pełna treść rozmowy znajduje się TUTAJ

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
No cóż.. czekamy na pozwy Radnych przeciw Gospodarzowi..
Na taką patologię w działaniu i oczernianiu innych ludzi, myślących, odpowiedzialnych za finanse Miasta i równocześnie budzących zagrożenie w tym Panu, nie można pozwolić!
Pionki to spore Miasto, mieszka tu mnóstwo dobrze wykształconych ludzi, którzy potrafią myśleć samodzielnie!
11-06-2019, 09:23:54
+ 94
- 116
odpowiedz
Nowicjusz
Brawo Radni wraz z,Panem,Przewodniczacym trzymam kciuki ,Miasto to nie prywatna firma ,by sobie rozdawac wspólne pieniadze na,prawo i lewo na co wódz sobie tylko zamarzy ,potem kiedyś zejść z mównicy jak premier Olszewski z podniesioną głową i ludziom w,oczy,normalnie spojżeć ...
11-06-2019, 15:14:20
+ 82
- 96
odpowiedz
WYSOCE PATOLOGICZNE JEST ZATRUDNIANIE SZWACZEK I INNYCH TĘPAKÓW NA KIEROWNICZYCH STANOWISKACH ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW
11-06-2019, 18:06:33
+ 90
- 72
odpowiedz
VIP
Przepiękny komentarz , bu ha ha bu ha ha bu ha ha
Dodane obrazki:
11-06-2019, 19:35:56
+ 59
- 7
odpowiedz
Dzieli ? I rządzi ? Skąd my to znamy ?
11-06-2019, 21:38:49
+ 45
- 65
odpowiedz
Dokładnie a miało być tak pięknie
11-06-2019, 22:35:27
+ 52
- 65
odpowiedz
na konkurencyjnym portalu można się dowiedzieć, kto przebywa na zwolnieniu lekarskim. czemu miało służyć określenie przyczyzny nieobecności "świńską grypą", gdy np. jeden Radny jest połamany- na mieście o tym mówią. TO jest ta wyższa kultura Wice- i Gospodarza?...:(
13-06-2019, 12:49:02
+ 37
- 65
odpowiedz
Dobrze byłoby gdyby pionkowscy prezesi od bloków mieszkalnych zamiast do rady i polityki iść to wreszcie zajęli się sprawami mieszkańców! Na sesjach krytykują a zarządzane przez nich bloki nieocieplone i rachunki coraz większe. Tereny wokół bloków zaniedbane i zarośnięte że wstyd…W Radomiu czy w Kozienicach osiedla wyglądają aż miło popatrzeć. Wszędzie można tylko w Pionkach to szkoda gadać, tak zarządzają. A może jakieś fundusze z unii by pozyskali ? Termomodernizacja to czarna magia?
14-06-2019, 18:27:09
+ 26
- 55
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook