Dzisiaj jest wtorek, 25 czerwca 2019 r., 176 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Strefa Dobroczynności w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach już 2 grudnia
Dodał: MaG, 29-11-2018 07:41, odsłon: 1094

Podczas Bożonarodzeniowego Kiermaszu Rękodzieła zapraszamy do kawiarni, gdzie tego dnia będzie się mieściła Strefa Dobroczynności. Wokół nas jest wiele osób potrzebujących pomocy, wolontariusze liczą więc na Państwa obecność i szczodrość. Nawet małe kwoty i drobiazgi przekazane na szlachetny cel, mają dla obdarowywanych szczególną wartość.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Wolontariusze Szlachetnej Paczki będą prowadzili zbiórkę dla rodzin w potrzebie, które mieszkają w Pionkach i  okolicach. Zachęcamy Państwa  do przynoszenia: trwałej żywności, środków czystości, koców, ręczników i pościeli. W zamian za okazanie dobrego serca i podarowanie rzeczy wolontariusze obdarują słodkim upominkiem, poczęstują herbatą lub kawą.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Pionkach nie dysponuje własnym  środkiem transportu (co ogranicza możliwość prowadzenia terapii w zakresie umiejętności społecznych uczestników – dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną). W Strefie Dobroczynności będzie można zakupić świąteczne drobiazgi, a dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na sfinansowanie usług transportowych. Marzeniem uczestników jest możliwości dojazdu na hipoterapię – cudowny sposób terapii wpływającej w znaczny sposób na poprawę funkcjonowania zburzonych funkcji organizmu człowieka. Dzięki Państwa pomocy ta forma terapii będzie dostępna dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Pionkach.

Przyjaciele Krzysia Czupryna będą sprzedawali własnoręcznie przygotowane drobiazgi, a cały dochód przeznaczą na leczenie chłopca. Krzyś cierpi na niezwykle rzadką chorobę genetyczną EB-pęcherzowe oddzielanie się naskórka RDEB. Dziecko codziennie zmaga się z bólem. Miesięczna pielęgnacja chłopca to koszt nawet kilku tysięcy złotych. Rodzice i przyjaciele Krzysia będą wdzięczni za okazanie pomocy. Prosimy również o przynoszenie plastikowych nakrętek. Ich zbiórka dla chłopca  trwa w CAL-u od maja.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach co roku przygotowują wspaniałe wydarzenia dla osób niepełnosprawnych z powiatu radomskiego, w których bierze udział ok. 150 uczestników. Jest to dla nich okazja do integracji i wspólnej zabawy. W Strefie Dobroczynności zapraszamy Państwa do zakupu drobiazgów przygotowanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dochód zostanie przeznaczony na organizację Tradycji Wielkanocnych i zawodów sportowych.

 

 

  
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook