Dzisiaj jest niedziela, 24 lutego 2019 r., 55 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
(Zdjęcia) Strażacy organizują młodzieży czas w wakacje
Dodał: KamZap, 05-07-2018 09:05, odsłon: 1702
Fot. OSP Gmina Pionki
Fot. OSP Gmina Pionki

Na początku wakacji druhowie z OSP w Czarnej podjęli się szczytnego zadania zorganizowania dzieciom i młodzieży czasu wolnego w ramach akcji edukacyjnej „Wakacje z OSP - bezpiecznie, zdrowo bez nałogów". Uczestnicy zajęć brali udział w szeregu ciekawych zajęć, a przy okazji poszerzali swoją wiedzę pożarniczą i poznawali zagrożenia jakie niosą ze sobą różnego rodzaju uzależnienia.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Od 25 do 29 czerwca druhowie z OSP w Czarnej zorganizowali dla dzieci i młodzieży z Czarnej i okolic, członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, „Wakacje z OSP - bezpiecznie, zdrowo bez nałogów". Celem akcji było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży zagadnień ochrony przeciwpożarowej, promowanie zdrowego stylu życia oraz przeciwdziałanie zjawiskom patologicznym i nałogom. 

 

Druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej spędzali wolny czas grając w bilard, piłkarzyki i tenisa stołowego, doskonalili sposoby udzielania pierwszej pomocy, ćwiczyli musztrę, pogłębiali wiedzę  z zakresu działań pożarniczych. Rozmawiali na tematy związane  z uzależnieniami, przemocą wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia opracowali i poprowadzili Wiesław Cybulski, Radosław Oko, Kamil Zygliński, Szymon Grabowski i Anna Łuczyńska.

Dzieci i młodzież uczestniczyli w wycieczce do Mysłowic, gdzie zwiedzili Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach oraz do Krakowa. Wizyta w muzeum była okazją do poznania historii pożarnictwa na ziemiach polskich oraz jedne z najpiękniejszych zabytków związanych z historią Polski.

Program został sfinansowany przez wójta gminy Pionki Mirosławowa Ziółka i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook