Dzisiaj jest poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., 344 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Alior Bank
Standardy pracy i elementarna przyzwoitość dziennikarzy głównym tematem konferencji prasowej burmistrza Romualda Zawodnika
Dodał: MaG, 09-01-2018 16:23, odsłon: 4258

Informacja o wizycie w mieście partnerskim Wysznewe, zaproszenie do skorzystania z oferty przygotowanej przez miasto podczas ferii zimowych i na koniec krótka dyskusja o nierzetelności mediów. Dziś odbyła się konferencja prasowa z udziałem burmistrza Pionek Romualdem Zawodnikiem. Zapis wideo z konferencji w Pionki24TV.

Dziś w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa burmistrza Romualda Zawodnika. Burmistrz poinformował o wyjeździe zorganizowanym przez nasze miasto do miasta partnerskiego Wysznewe, w którym wzięło udział ponad 30-cioro dzieci z pionkowskich szkół. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość okazję uczestniczyć w wieczerzy wigilijnej razem z ukraińskimi rodzinami.

 

W kilku słowach kierownik Wydziału Edukacji Barbara Siek przedstawiła przygotowaną ofertę na zbliżające się ferie zimowe, które rozpoczynają się w naszym województwie od 15 stycznia.  Burmistrz poinformował również o złożeniu wniosku do prokuratury okręgowej w sprawie przeniesienia postępowania dotyczącego nieprawidłowości w MZUK  z prokuratury rejonowej w Zwoleniu do Radomia.

 

Dużą cześć konferencji burmistrz Zawodnik poświęcił sprawie rzetelnego przekazu w lokalnych mediach. Burmistrz apelował do mediów aby w okresie przedwyborczym potrafiły zachować minimum standardów pracy dziennikarskiej i rzetelności dziennikarskiej. 

 

- Bardzo chciałbym zaapelować do mediów, aby w tym roku przedwyborczym media potrafiły zachować pewne minimum standardów pracy dziennikarskiej i elementarnej przyzwoitości. Epatowanie na siłę jedynie sensacji bardzo wykrzywia obraz tego co się dzieje. Nasz samorząd niestety od wielu lat boryka się z problemem bardzo ostrej konfrontacji między zwolennikami różnych grup społecznych czy politycznych, ale w mojej ocenie żadna walka polityczna nie upoważnia do nikczemności w relacji z drugim człowiekiem – mówił podczas konferencji burmistrz Zawodnik

 

W dalszej części wypowiedzi burmistrz krytykował zachowanie właścicieli lokalnych mediów prosząc jednocześnie o zachowanie większej rzetelności w prezentowanym przekazie informacji.

 

Większość słów o rzetelności i elementach przyzwoitości wykonując zawód dziennikarza kierowana była do prywatnych i niezależnych mediów. Nasza redakcja zapytała o rzetelność obecnych na sali mediów samorządowych, które były obecne podczas konferencji. Pełny zapis konferencji prasowej można obejrzeć w Pionki24TV.

 


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Obłuda, hipokryzja i podwójne standardy.
09-01-2018, 17:35:42
+ 220
- 138
odpowiedz
Nowicjusz
W Pionkach musimy poczekać na zmiany . Już tylko kilka miesięcy . Oby do jesieni !
Dodane obrazki:
09-01-2018, 17:38:02
+ 220
- 138
odpowiedz
VIP
Zaczyna się!
Na strony tego portalu powoli przenoszą się niektórzy dotychczasowi "komentatorzy" z byłej Riposty, no i oczywiście siłą rzeczy w sposób bardzo dynamiczny uaktywnia się także ta grupa "komentatorów", która "stała okrakiem" na obu portalach - tam grając pierwsze skrzypce a tutaj pełniąc rolę "Piatej kolumny". Widać to już chociażby po treści dwóch powyższych komentarzy oraz po wystawionych im ocenach.
Już teraz przewiduję, że z tymi ludźmi nie będzie żadnej merytorycznej dyskusji, gdyż do nich nie docierają żadne argumenty, fakty i okoliczności - oni są "zaprogramowani" na totalną krytykę wszelkich bez wyjątku działań burmistrza i nikt nie jest w stanie ani na jotę znienić tych ich jednostronnych poglądów i przekonań. Oni wszystko wiedzą najlepiej, tylko oni mają rację i to oni chcą narzucać wszystkim ton narracji. Słabo to wróży na najbliższe przedwyborcze miesiące - będzie niezła jatka jak nic!
Chcę powiedzieć, że dokładnie wysłuchałem tego, co burmistrz miał do powiedzenia na konferencji prasowej i muszę ze zdziwieniem przyznać, że wszystkie jego uwagi i krytyczne wnioski pod adresem lokalnych mediów (oprócz P24, bo na ich temat miały miejsce jeszcze jakieś wyjaśnienia poza konferencją), jak również pod adresem jego krytyków i ich zachowań, mnie przekonują. Sam - jako osoba patrząca obiektywnie i bez żadnych preferencji - też mam podobne odczucia i spostrzeżenia. Trzeba tylko CHCIEĆ wysłuchać burmistrza bez emocji, dokładnie tak, jak mówił, słowo w słowo, nie doszukiwać się żadnych podtekstów i gry z jego strony, zrozumieć rolę jaką pełni w mieście i chociaż przez chwilę się nad tym wszystkim zastanowić. Wtedy każdy bez wątpienia zauważy, że burmistrz mówił prawdę i samą prawdę - a ta, jako że odnosi się m.in. do "komentatorów" z byłej Riposty, ma prawo boleć, no i powinna nieco otrzeźwić tych frustratów i oszołomów. Musi wreszcie do nich dotrzeć, że nie mają prawa się tak zachowywać ani też wypowiadać się w imieniu wszystkich mieszkańców, wśród których - nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości - większość jest z pewnością rozumna, racjonalnie myśląca i sprawiedliwa.
09-01-2018, 19:19:43
+ 44
- 217
odpowiedz
Przepraszam wychylilem się. Tu tylko jeden może sie wypowiadac i miec racje. Jak Burmistrz.
09-01-2018, 19:46:29
+ 213
- 137
odpowiedz
VIP
O kurczę, ktoś oprócz mnie używa na tym forum słowa "przepraszam"! Gdzie to zapisac? Ale ładnie, że tak piszesz, bo wyjątki trzeba wyraźnie pokazywać innym w celach edukacyjnych.
Każdy może pisać, więc nie masz racji.
Dobrze by było, gdyby tych piszących mądrze było więcej od nawiedzonych oszołomów.
Ja w swoim wpisie z nikim się nie spierałem, zaprezentowałem tylko swoje spostrzeżenia, odczucia i przewidywania, więc nie może być mowy o jakichś tam racjach tego a nie innego komentatora. Więc pisz - najlepiej mądrze i obiektywnie, wtedy na pewno przyznam ci rację nie tylko ja.
09-01-2018, 20:27:01
+ 35
- 194
odpowiedz
Dzięki za pozwolenie.
09-01-2018, 20:36:30
+ 174
- 135
odpowiedz
VIP
You're welcome.
09-01-2018, 20:52:02
+ 33
- 191
odpowiedz
Panie Redaktorze Pionki24 czy już nie pora, czy już nie ma podstaw do usunięcia z portalu nijakiego bibka za ubliżanie komentatorom słowami cytuję: "frustratów i oszołomów; nawiedzonych oszołomów"?
Apeluję do forumowiczów o marginalizowanie marginesu społecznego!

Natomiast co do nerwowej konferencji Pana Burmistrza a w zasadzie ataku na media które ośmieliły się przekazać społeczeństwu prawdę i fakty to tylko mogę skwitować krótkim stwierdzeniem: Panie Zawodnik Polska i Pionki na szczęście to nie Białoruś!!! Bardzo dobrze Panie Burmistrzu że podpisuje się Pan pod banerem ale czy nie zastanawia Pana fakt dlaczego zbulwersowani Mieszkańcy właśnie tak wymowny baner umieścili?
10-01-2018, 06:01:07
+ 190
- 133
odpowiedz
Bibek na tym forum nie bedzie wyzywania od oszołomów itp. Każdy ma prawo do swojej krytyki. W przypadku, gdy kolejna osoba będzie używała określeń powodujących niepotrzebną pyskówkę wśród forumowiczów będzie blokowany. To prośba i ostrzeżenie jednocześnie. Nie wyzywamy - komentujemy, wyrażamy swoje poglądy i opinie.
10-01-2018, 07:28:54
+ 110
- 133
odpowiedz
Nowicjusz
To zbyt delikatnie . Nie rozumiem czemu ta osoba - " bibek " jest na tym forum przysłowiową świętą krową ? Gdy chciał być " tropicielem głupoty " na innym portalu , to szybko sobie z nim poradzono . Zablokowanie na kilka minut , nic nie dało . Popieram " Tuska1980" . Czas oczyścić to forum z tego " najgorszego koszmaru " (awatar).Ten człowiek czerpie energię z poniżania innych .
Dodane obrazki:
10-01-2018, 07:44:57
+ 196
- 132
odpowiedz
VIP
Kto Bibka nie szanuje, ten (h)wujem !

Wszystkim zdradzieckim mordeczkom krytykującym Bibka polecam poluzowanie pośladków. Wrzućcie na luz Panowie.


A pan burmistrz chyba urwał się z choinki. Polityka, nawet ta w małym, lokalnym samorządowym wydaniu, zawsze była, jest i będzie brudna.
Prawdziwe, bezpardonowe ciosy w walce o 12 tys netto na m-c dopiero się rozpoczną.

Dodane obrazki:
10-01-2018, 08:18:42
+ 42
- 161
odpowiedz
Ktoś kto używa inwektyw w dyskusji, robi to z powodu braku argumentów. Ktoś taki nie jest w stanie mnie obrazić. Swiadczy to tylko o jego poziomie.
Staram się komentować treści zawarte w artykule, a nie cenzurować innych.
10-01-2018, 09:22:37
+ 177
- 130
odpowiedz
VIP
Zgadzam się . Wysokie standardy pracy i elementarna przyzwoitość to podstawa.Za słowami muszą iść czyny . Właściciel firmy , jeśli chce zbankrutować , to może zatrudnić wszystkich krewnych i znajomych. Jego kasa , jego sprawa . W budżetówce , za nasze pieniądze ,jest to wysoce nieetyczne .Nie zgadzam się na utrzymywanie niepotrzebnych etatów . Elementarna przyzwoitość . Jestem na TAK .
Dodane obrazki:
10-01-2018, 10:15:57
+ 183
- 129
odpowiedz

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem blokowania lub wyrzucania z forum. Jeśli jednak prośby nie będą odnosiły określonego skutku tak się stanie. Dotyczy to wszystkich forumowiczów. Bardzo was proszę, by komentowanie polegało na wymianie poglądów nie zaś na obrzucaniu sie błotem.
10-01-2018, 11:17:06
+ 78
- 122
odpowiedz
VIP
Panie Redaktorze, mam w domu taką małą książeczkę napisaną jeszcze w XIX wieku przez niemieckiego filozofa Arthura Schopenhauera a zatytułowaną \"Erystyka czyli sztuka prowadzenia sporów\". Książeczka ta nosi widoczne ślady używania, gdyż zaglądałem do niej sporo razy. Pisząc te słowa nie chcę wcale powiedzieć, że jestem przez to w jakimś tam stopniu mądrzejszy od innych czy coś w tym stylu. Chcę tylko powiedzieć, że najzwyczajniej w świecie jestem lepiej od większości czytelników i komentatorów zarówno tego portalu, jak i imigrantów z byłej Riposty, przygotowany do trudnej sztuki rozmawiania, przekonywania, argumentowania, wyciągania wniosków itd. Innymi słowy - wiem, co piszę, kontroluję to, jestem obiektywny i sprawiedliwy w ocenach i nigdy, powtarzam: nigdy sam pierwszy nie przeniosłem wymiany zdań z nikim z poziomu rozmowy o sprawie, o jakimś problemie itd. na poziom argumentacji ad personam, osobisty, złośliwy, obraźliwy czy grubiański! A tak, niestety, zachowują się moi adwersarze, którzy widząc, że przeciwnik jest silniejszy i że w końcu nie będą oni mieli racji, atakują mnie jako osobę, używając pod moim adresem najgorszych epitetów, których chyba nie muszę cytować, bo wszyscy uważni czytelnicy dobrze je znają i pamiętają. Wtedy ja (ale zaznaczając zawsze, iż jest to reakcja na ich obraźliwe słowa) czasami potrafię się \"odwinąć\" podobnym słowem - ale to oni sami są winni temu, że pierwsi wkroczyli na poziom osobisty. Dziwi mnie zatem, że oni w tej sytuacji mają w ogóle czelność zwracać się do Pana Redaktora z postulatami zablokowania mnie na tym portalu! Domyślam się, że wyeliminowanie mnie byłoby im bardzo na rękę, bo wtedy mogliby całkowicie zdominować to forum swoimi cudacznymi poglądami o prostej treści i prostych intencjach.
Ich postawę opisano już w tzw. Prawie Kopernika-Greshama mówiącym o tym, że zły pieniądz wypiera dobry pieniądz, ale które można także zinterpretować także w ten sposób, że zło wygrywa z dobrem, że tandeta pokonuje jakość, że jest dominacja rzeczy negatywnych nad pozytywnymi, rzeczy gorszych nad lepszymi itd. Ja na swój sposób z tymi ich poglądami i zachowaniami walczę, więc zdaję sobie sprawę, że to się im nie podoba, czemu się wcale nie dziwię.


Ze względu na brak miejsca - c.d.n.
10-01-2018, 13:39:26
+ 29
- 143
odpowiedz
VIP
Ciąg dalszy poprzedniego wpisu:

Chciałbym także zwrócić Panu Redaktorowi uwagę, że:
1. pisząc słowa typu frustraci, oszołomy, nawiedzeni itd. (które i tak nie są przecież uznawane za słowa obraźliwe) nigdy nie adresuję ich do jakiejś konkretnej osoby, tylko do określonej grupy osób o poglądach skrajnych, odbiegających od kanonu obiektywizmu, prawdy, rzetelności i sprawiedliwości, a - jak wiadomo - nie da się obrazić jakiejś grupy czy zbiorowości jako całości, bo można obrazić tylko konkretną osobę nazywając go bezpośrednio takim czy innym słowem, ale ja tego nigdy nie czynię,
2. nawet gdybym chciał, to nie jestem w stanie obrazić nikogo personalnie (no może, gdybym akurat chciał, ale nie chcę, poza Panem Redaktorem, który występuje na forum pod własnym nazwiskiem), bo wszyscy są tu anonimowi a przecież nie mogę obrazić nienazwanej osoby występującej pod osłoną nicku,
Podsumowując: uważam, że ci, którzy piszą, że ich obrażam, nie mają racji i piszą to tendencyjnie, więc namawiam ich, żeby raczej postarali się pisać nieco mądrzej, co na pewno nie narazi ich na najmniejsze słowa krytyki z mojej strony.
10-01-2018, 13:51:45
+ 29
- 146
odpowiedz
No trudno, może nie będę tak oryginalna jak mój przedmówca ale jako mieszkanka mam takie pytanie do redakcji pionki24. W moim doczesnym życiu nie uczestniczyłm w konferencjach prasowych ( chociaż obserwowałam ich setki w mediach ogólnopolskich i takżenaszych lokalnych), jednak po ostatniej konferencji, która miała miejsce w naszym mieście poczytałam na temat sposobu organizacji takich konferencji. Czy redakcja została powiadomiona o tematyce konferencji prasowej tj. czego konkretnie będzie dotyczyć? W mojej ( subiektywnej) ocenie całe to spotkanie w żaden sposób nie można nazwać konferencją. Czy wyjazd na Ukrainę ( delegacji z Pionek tj. 30 uczniów szkół podstawowych z p. Burmistrzem na czele ) przyniósł jakieś spektakularne sukcesy dla miasta ( tort imponujący), może pozyskanie nowych inwestorów itp? Czy informacja na temat organizacji ferii zimowych w mieście wymaga zwołania takiej konferencji? Czy mówienie o tym, w jaki sposób będą przyznawane bezpłatne karnety dla uczniów powyżej 14 roku życia na siłownię miejską winno być podawane do opinii publicznej? Sam pomysł jest dobry, natomiast publiczne artykułowanie, nagłaśnianie kto ,, z tym wspaniałym" może uczestniczć w takich zajęciach jest dla mnie złe, daje swego rodzaju dyskonfort osobie towarzyszacej. Nieaktywny w życiu szkoły, klasy, być może nieśmiały, wycofany...Jak tak można? Przecież na tą siłownię ma wejść dwóch młodych ludzi ( zakładam, że być może nawet kolegów z klasy). Ponad 30minut konferencji poświęcono mediom, a tak naprawdę ich krytyce. Jeden baner mówiący o nie stosowaniu mobbingu wywołał taki potok słów, słów które w mojej opinni nigdy nie powinny paść z ust osoby, której powierzono mandat zaufania publicznego tj. Burmistrza Miasta. Byłam na spotkaniu z mieszkańcami, które zostało zorganizowane z inicjatywy władz miasta, słyszałam słowa wypowiedziane przez burmistrza, dotyczace pracownika/pracownicy ( nie było to miłe), ale może prościej będzie odwołać się do materiału żródłowego w tej kwestii http://pionki24.pl/nowosci,aktualnosci,4,1,spotkanie,9218.html
10-01-2018, 14:48:44
+ 139
- 133
odpowiedz
W Pionkach to już nastąpiła pozytywna zmiana i co niektórzy nie mogą przeżyć. Co z hotelami na Alejach? Czy są jakieś plany remontowe. Może jest szansa na pozyskanie pieniędzy. Duże zmiany, nastąiły nowe chodniki, parkingi, nowy skwerek. Zlikwidowany parkin przy "górce", nie mogłam tam przejechać. Mnie najbardziej cieszą pozytywne zmiany obok dworca PKP. Jak sobie przypomnę parkingi to wstyd mi za poprzednią władzę, że zmarnowali tyle lat. Szkoła na Słowackiego i nowe ogrodzenie impomujące. Nawet budynek na Jordaniwskiej ma nową elewację. Nie przypominam sobie, żeby wcześniej tak dbano o miasto.
10-01-2018, 14:54:52
+ 48
- 158
odpowiedz
Dla mnie sprawa jest prosta:) Jaki Pan taki kram:) Z dedykacja dla rzecznika Wyroslaka:)
10-01-2018, 18:47:33
+ 111
- 25
odpowiedz
VIP
Znów ktoś chce p. Bibka uciszyć ?
Proszę forumowiczów p. Bibek to nie minister wojny Antoni Macierewicz, że można go tak wyrzucić !
Bibek jest powszechnie lubianym i szanowanym komentującym.
Forum bez tego pana nie jest warte funta kłaków - zapamiętajcie to sobie totalna opozycjo!
A pan burmistrz... no cóż słucham tych uroczych wynurzeń i przyglądam się czy ma skrzyżowanie palce
Dodane obrazki:
10-01-2018, 21:23:47
+ 34
- 102
odpowiedz
VIP
Mój komentarz do twojego wpisu z 10 stycznia z godz. 9:22:37 postanowiłem napisać dopiero teraz, gdyż wcześniej chciałem poznać wyniki ocen naszej dotychczasowej, bardzo zresztą krótkiej, wymiany zdań. Nie pomyliłem się - oceny te w żadnym stopniu nie odnoszą się merytorycznie do tego, co napisałem wcześniej.
Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest łatwo przekonać kogokolwiek do swoich racji, więc te 2 skrajne bloki ocen (ogromna liczba minusów dla mnie i równie duża liczba plusów dla wszystkich pozostałych moich "wielbicieli") są jednoznaczną informacją, że przeciwko mnie wystepuje zwarta grupa jednorodnych poglądowo osób, dla której merytoryczna wymiana poglądów nie jest celem istnienia na tym portalu. Oni mają inny cel, ale o tym już parę razy pisałem wcześniej, więc się nie będę powtarzał. Ty do tej grupy z pewnością należysz, gdyż - tak uważam - twój wpis zawiera wszystkie elementy charakterystyczne dla reprezentantów tej grupy (np. wmawianie mi używania inwektyw w dyskusji, niedostrzeganie moich argumentów, wywyższanie się poprzez poniżanie itd.). Nie wiem, co ja ci złego zrobiłem, że mnie tak oceniasz, bo ja w naszej wymianie zdań ani w niczym ciebie nie odraziłem, ani cię nie skrytykowałem itd. - wprost przeciwnie: pochwaliłem za użycie słowa "przepraszam" oraz grzecznie, chociaż po angielsku, odniosłem się do twoich "dzięków za pozwolenie". Dlaczego tego nie dostrzegłeś? I jeszcze mam pytanie: dlaczego - twoim zdaniem - wszyscy forumowicze z tej grupy, o której pisałem, też tego nigdy nie dostrzegają, tylko tak jak przysłowiowe niewinne dziewice obrażają się o byle co, nawet wbrew intencjom autora wypowiadanych do nich słów?
Z przykrością stwierdzam, że twój niezbyt miły dla mnie wpis jest przykładem tego, czego nie posiadają zarówno nowi "imigranci" z byłej Riposty, jak i ci udzielający się od dawna na obu portalach, a mianowicie uczucia empatii, umiejętności dokładnego czytania i wyciągania prawidłowych wniosków.
c.d.n.
11-01-2018, 13:06:28
+ 25
- 102
odpowiedz
VIP
I jeszcze jedno. Piszesz, że "używam inwektyw w dyskusji....". W poprzednim wpisie napisałem, że żadnych inwektyw w stosunku do ciebie nie używałem, co przecież bardzo łatwo udowodnić. Teraz chciałbym napisać, że zgodnie z definicją słowa 'dyskusja", to niej tak naprawdę między nami nie było, gdyż zgodnie z Wikipedią:
1. Dyskusja (od łac. discussio "roztrząsanie") – jeden ze sposobów wymiany poglądów na określony temat, popartych argumentami, prowadzona w gronie dwóch lub więcej osób.
2. Dyskusja jest jedną z form zapobiegania konfliktom. Jeżeli w wyniku dyskusji nie dochodzi do wypracowania wspólnego stanowiska, dyskusja pomaga w określeniu istniejących rozbieżności. To może dać podstawę do dalszych działań, torujących drogę do godzenia różnych, nawet sprzecznych, poglądów lub interesów.

Odpowiedz sobie sam oraz niech odpowiedzą sobie sami także inni moi "wielbiciele", czy oni tak naprawdę potrafią być stroną dyskusji, czy potrafią dyskutować i czy posiadają zdolność do osiągania consensusu, czy może raczej są już tak "zaprogramowani", że nie da się ich w żaden sposób przekonać. Szczególnie zalecam, aby rozważyć znaczenie słów i wyrażeń, które celowo napisałem tłustym drukiem.

11-01-2018, 13:21:15
+ 26
- 94
odpowiedz
VIP
Na początek wielki szacun, że doceniłeś wspaniałego aktora i zmieniłeś swój awatar dokładnie w 51. rocznicę Jego śmierci.
Co do kwestii "uciszenia bibka", to mam w zasadzie tylko jedną uwagę-wniosek, a mianowicie, że nie rozumiem tych, którzy do tego właśnie dążą.
No bo tak:
- jestem obiektywny, więc nie wspieram bezkrytycznie ani lewej, ani prawej "nogi", ani katolików, ani ateistów czy agnostyków itd.,
- wolę mądrzejszych od głupszych (innym też to radzę),
- opieram się na faktach, konkretach i wiedzy a nie na dziwnych ideologiach, propagandzie, plotkach, wymysłach i pomówieniach,
- jestem niezależny, więc nie aspiruję do żadnych stołków i nikomu ich nie zabieram ani nie blokuję,
- lubię zarówno przekazywać jakąś wiedzę innym, jak i od innych się uczyć,
- mówię i piszę konkretnie i czasami dosadnie, tak żeby dotarło i zawsze swoje zdanie uzasadniam,
- nikogo pierwszy nie obrażam, ale jednocześnie bardzo stanowczo reaguję na beznadziejne, bezsensowne, puste czy wręcz głupie krytykanctwo,
- nic złego nikomu nie zrobiłem,
- mam wady, ale ich nie eksponuję,
- cenię prawdę, sprawiedliwość i racjonalne a nie życzeniowe myślenie itd. itd.
Dlatego zastanawiam się często, skąd taka niechęć do mojej osoby? W sumie nie mogę nikomu zabronić, żeby mieli o mnie takie czy inne zdanie, ale - jako że jestem świadomy swojej wiedzy, doświadczenia i rozsądku - dziwi mnie ta cudaczna walka ze mną w imię jakiegoś wywyższania się przez maluczkich, ściągania lepszego w dół po to żeby "wyrównać poziomy inteligencji", no, nie wiem, naprawdę nie wiem. A przecież z pewnością niektórych z tych ludzi znam, na co dzień normalnie rozmawiamy, ale kiedy jesteśmy anonimowi, kiedy są tylko podejrzenia kto może być kim, to już ta normalna rozmowa przestaje istnieć a zastępuje ją zwykła agresja, nienawiść, brak zrozumienia itd. Dlaczego tak jest? Nie wiem. Mogę tylko się domyślać. Wiem natomiast jedno: ja się już nie zmienię (bo nie muszę, nie czuję żadnej winy w sobie), ale inni, ci moi "wielbiciele", zwłaszcza młodzi (bo tych starszych, tak jak mnie, już się też raczej nie zmieni), powinni, jeśli chcą być porządnymi i rozumnymi ludźmi, poważnie przemyśleć swoje zachowanie i postanowić jednak coś w nim zmienić, bo taka walka ze mną ani nic nie da, ani nie jest nikomu potrzebna. PiS podzielił społeczeństwo jako całość na dwa przeciwstawne obozy i doprowadził do tego, że ludzie walczą ze sobą w imię nie wiadomo jakich aspiracji i dążeń rządzących, ale tu, na dole, w małych społecznościach, powinniśmy chociaż próbować zasypywać te rowy nienawiści i wrogości. Mam nadzieję, że ten wpis chociaż w małej części się do tego przysłuży!
11-01-2018, 14:39:49
+ 24
- 97
odpowiedz
VIP
Nieocenioną zaletą forum jest anonimowość.
Nikt nie musi udawać fajnego, miłego człowieka.
Prawda o charakterze forumowiczów - niczym nie ograniczana i... mamy względnie rzeczywisty obraz natury naszych bliźnich
Badanko socjologiczne za darmo !
Smutne to, ale wszystko wskazuje, że ludzie w naturze są : zawistni, złośliwi, gniewni, przekonani o swojej nieomylności i wyższości intelektualnej, chwiejni w poglądach i leniwi.
Braki w wykształceniu i wiedzy ogólnej w anonimowym forum jest bardzo męcząca - poziom wyciąganych wniosków na podstawie realnych zdarzeń - samozaoranie.
Jest ciężko...
Niemniej bawią mnie ci zaciekli stawiacze minusów - i przyznam - nie zrozumiem.
Ja natychmiast zalogowałbym się i dał popalić towarzystwu.
Wykpiłbym bibka, realistę itp.
Tak się nie dzieję.
Czy to tylko tchórzostwo czy coś więcej ?
11-01-2018, 15:19:43
+ 23
- 74
odpowiedz
VIP
Twoje "badanko socjologiczne" zawiera jak najbardziej prawidłowe wnioski. Mam podobne odczucia.
Mnie interesuje głównie cel, jaki przyświeca tym, którzy piszą, jak i tym, którzy stawiają minusy.
O stawianiu minusów już wielokrotnie pisałem, więc powiem tylko, że osobiście zawsze byłem zwolennikiem zlikwidowania (na wszystkich bez wyjatku portalach na świecie) możliwości dokonywania jakichkolwiek anonimowych ocen artykułów redakcyjnych, jak i ocen zamieszczanych pod nimi komentarzy. Takie oceny (anonimowe) nic nie dają, bo to są żadne informacje dla piszących, a poza tym bardzo łatwo jest je zmanipulować. Swoje oceny należy stawiać poprzez czynny (pisemny) udział w dyskusji i w tej formie wyjaśniać i propagować własne poglądy na napisany przez kogoś innego artykuł lub komentarz.
Bardziej jednak interesująca jest dla mnie ta druga część pytania, tj. dlaczego ludzie w ogóle piszą komentarze?
Bo mają za dużo czasu?
Bo uważają, że mają coś mądrego do powiedzenia?
Bo lubią zabierać głos na każdy bez wyjątku temat?
Bo chcą być "mądrzejsi" od autora?
Bo nie lubią autora z tylko im wiadomych powodów?
Pewnie ze wszystkich tych powodów po trochę, ale cel główny? Czy jest? I jaki jest? Jakie jest Twoje zdanie?
11-01-2018, 16:01:13
+ 25
- 98
odpowiedz
VIP
Czasu właśnie dzisiaj nie mam, więc rozpisywać się nie będę
Ale, powiem Ci , że właśnie anonimowe ankiety potrafiły wstrząsnąć nie jedną filozoficzną głową!
Swoją drogą przypominam sobie pewną ankietę p. burmistrza taką z mocnymi pytaniami, ha,ha
Ja piszę bo lubię i bawi mnie reakcja +/-
W rozmowach bezpośrednich - które również lubię - lepszym słowem niż "bawi", jest słowo cieszy i sprawia przyjemność sama rozmowa, żonglerka argumentami i sam wiesz - dobra rozmowa jest lepsza od milczenia !
Zastanowię się jeszcze i napiszę o tej złośliwości ludzi - to jest temat fascynujący i zapewne wiele by wyjadnił- i to co dzieje się w polityce, i firmach, i rodzinach, na drodze, i bodaj w każdej dziedzinie życia
11-01-2018, 19:27:15
+ 22
- 76
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook