Dzisiaj jest piątek, 19 października 2018 r., 292 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Robert Kowalczyk - Wybory 2018
[WIDEO] Burmistrz spotkał się z mieszkańcami. Na sali niespełna 30 osób
Dodał: MaG, 15-12-2017 09:43, odsłon: 4097

Na sali były burmistrz, kilku radnych, prezes  spółdzielni, pracownicy urzędu i kilku mieszkańców. W miniony czwartek odbyło się spotkanie z burmistrzem Pionek Romualdem Zawodnikem. Zapraszamy do oglądania skrótu wideo w Pionki24TV.

W czwartkowe popołudnie w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie burmistrza Romualda Zawodnika z mieszkańcami Pionek. Na zaproszenie burmistrza przybyła garstka mieszkańców, kilku radnych, prezes PSM Piotr Nowak oraz były burmistrz Marek Janeczek.

 

W pierwszej części spotkana burmistrz zaprezentował w formie slajdów zrealizowane inwestycje oraz te, które są w trakcie realizacji. Każdej prezentacji towarzyszył komentarz burmistrza. Wśród wymienionych inwestycji znalazła się informacja o remontach dróg i chodników, rozpoczętej modernizacji oczyszczalni ścieków, utworzeniu miejskiego żłobka oraz rozbudowie cmentarza.

 

W drugiej części spotkania burmistrz  odpowiadał na pytania zebranych osób. Jako pierwsza głos zabrała mieszkanka Starej Kolonii, która skarżyła się na problemy z odśnieżaniem na terenie osiedla, odbiorem skoszonej trawy oraz śmieci. Burmistrz poinformował, że wszelkie skargi w tych kwestiach należy kierować w pierwszej kolejności do Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych. W przypadku braku reakcji ze strony MZUK prosił o kontakt bezpośrednio z jego osobą.

 

Obecny na Sali radny Wojciech Maślanek zapytał burmistrza o wydaną decyzję przez Centrum Polska Cyfrowa i nakaz zwrotu części dotacji w wysokości niemal 470 tys. złotych. Radny Maślanek odniósł się również do sprawy modernizacji oczyszczalni ścieków oraz nałożonych kar na spółkę PWKC przez WIOŚ. Radny poruszył również sprawę łańcuchów (insygnia władzy) oraz sprawę mobbingu wobec jednej z pracownic Urzędu Miasta Pionki.

 

Zapraszamy do oglądania skrótu wideo

 
 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
Widać jak Pionkowianie poważnie traktują tego jegomościa.Jak Kuba Bogu-... Niech lepiej powie o długu,kolejnych zobowiązaniach i co doprowadził do końca mieszcząc się w założonym budżecie. Mam nadzieję,że nier zamydlił oczu mieszkańcom. PROPAGANDA!!!
15-12-2017, 10:47:46
+ 69
- 115
odpowiedz
VIP
Nie zgodziłbym się z Tobą.
Aby przyszli ludzie, musiałby przyjechać samorządowiec/polityk ze znanym nazwiskiem. Jak do Pionek - najlepiej z PISu.

W innym przypadku, mieszkańcy po prostu mają gdzieś aktywność na tym polu.[/b]
[/b]
ps. że nie pojawił się na tym spotkaniu najznamienitszy krytyk burmistrza, przewodniczący Tomasz Mirka, zrozumieć nie mogę.[/b]
[/b]
Dodane obrazki:
15-12-2017, 14:14:14
+ 40
- 46
odpowiedz
VIP
Obejrzałem dokładnie cały materiał wideo i mam pewne spostrzeżenia i wnioski (kto nie obejrxzał, niech lepiej głosu w ogóle nie zabiera):
1. Po raz kolejny przekonuję się, że mieszkańcy Pionek mają jedną, drażniącą mnie przypadłość, a mianowicie są totalnie niezadowoleni ze wszystkiego, co się dla nich robi i niemal wszystkie pozytywne działania burmistrza krytykują. Tak są już widocznie "zaprogramowani" na narzekanie, że żadne argumenty i przykłady nie są w stanie ich przekonać. Najlepszą ilustracją tego mojego wniosku jest stwierdzenie cytowanej w artykule pani ze Starej Kolonii, która w 11:09 minucie przekazu wideo powiedziała burmistrzowi wprost /cyt./ "I tak się nie dogadamy". Zastanawiam się więc, po co w ogóle na to spotkanie przyszła? Albo ma się zamiar wysłuchać odpowiedzi na swoje pytania (a takie uzyskała), próbuje się je zrozumieć i zastosować się do nich (bo od zbierania śmieci i odśnieżania jest MZUK a nie burmistrz), albo przyszło się na spotkanie żeby sobie tylko pogadać bez ładu i składu, za to ze z góry przygotowaną tezą, że wszystko to wina burmistrza.
2. Druga z pań uczestniczących w spotkaniu była już bardziej obiektywna i potrafiła podziękować burmistrzowi za pozytywne działania, w tym za Staw Górny, ale takie osoby, obiektywne w swoich ocenach, należą w Pionkach do rzadkości.
3. Beznadziejnie, moim zdaniem, zachował się radny Maślanek z niezbyt ważnej aktualnie partii SLD, który nie dość, że zauważył niską frekwencję na sali z uwagi na okres przedświąteczny (ale sam jednak mial czas przyjść - może zrozumiał co ma piernik do wiatraka), to jeszcze do tego wykorzystał spotkanie do kolejnego drążenia tematów, które są dyskutowane, wyjaśniane i rozwiązywane w innym trybie i przez inne gremia.
4. A propos radnego Maślanka: jak tak czytam komentarze na tym forum, to widzę, że ten radny ma bardzo wielu zwolenników - stąd moje pytanie (ogólne, ale z celowym podtekstem): czy ktoś wie skąd się wzięło 50-procentowe poparcie dla PiS a zaledwie 5-procentowe dla SLD, skoro jest aż tak wielu zwolenników Maślanka, organizatorów referendum ws. odwołania burmistrza (Tosza i inni), sympatyków Korwina, Nowoczesnej czy PSLu, że o samym burmistrzu nie wspomnę?
15-12-2017, 15:07:50
+ 55
- 78
odpowiedz
Ogrodową bym się nie przejmował. Zagłębie alkoholowo-meliniarskie z domieszkami innych patologii. Smród, brud i ubóstwo. Zaorać i oddzielić wysokim ogrodzeniem pod napięciem od reszty normalnego społeczeństwa Pionek. Tak bym to widział.
15-12-2017, 15:30:23
+ 18
- 123
odpowiedz
VIP
Ad vocem pkt.4 :
Bibek, przeca PIS i SLD to jest już praktycznie to samo. Program 500+ to przecież najczystszy socjalizm. Pisałem już o tym wielokrotnie .

Dodane obrazki:
15-12-2017, 16:24:31
+ 46
- 32
odpowiedz
VIP
No to teraz wszystko jasne.
Chociaż ja, płacąc składki np. na PiS, nigdy bym się nie przyznał, że podoba mi się polityka SLD. I vice versa. Tak na wszelki wypadek, dla czystości organizacyjnej i ideologicznej.
15-12-2017, 17:12:13
+ 45
- 68
odpowiedz
VIP
Jesteś ideowcem. Nawet nie wiesz jak bardzo szanuję takich ludzi !
15-12-2017, 17:53:56
+ 41
- 48
odpowiedz
VIP
Dzięki za dobre słowo!
Ja natomiast bardzo szanuję ludzi, którzy szanują ideowców! Co nie znaczy, że nie szanuję ludzi, którzy nie szanują ideowców! Też ich szanuję, tylko się z nimi wykłócam.
15-12-2017, 18:16:20
+ 45
- 67
odpowiedz
Mieszkańcy frekwencją pokazali Panu Zawodnikowi na jakie poparcie może liczyć w przyszłorocznych wyborach. Co do kiepskiego szoł i przesadnej narcystycznej gloryfikacji "sukcesów" burmistrza które kurier bacznie i z uwagą uwieczniał, dobrze że radny Maślanek przekazał Mieszkańcom drugą niewygodną i wstydliwą dla Pana Zawodnika prawdę i fakty z trzech lat słabej kadencji. Jest jej znacznie więcej ale i za to Panie Wojciechu dziękuję!
16-12-2017, 06:48:33
+ 85
- 111
odpowiedz
VIP
Bardzo jestem ciekaw, co tak naprawdę siedzi w głowach czytelników, którzy za moje jednoznaczne i chyba zrozumiałe stwierdzenie, że szanuję (w domyśle - wszystkich) ludzi, postawili mi, na ten moment, 12 minusów. To jakaś paranoja!
Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdybym na przykład napisał, że mam wszystkich w d..ie? Zapewne dostałbym co najmniej 12 plusów!
Szanujcie się sami, bo uważam, że raczej nie myślicie ani podczas czytania, ani przy stawianiu ocen.
16-12-2017, 13:38:08
+ 43
- 69
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook