Dzisiaj jest poniedziałek, 21 maja 2018 r., 141 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
[FOTO,WIDEO] Ścieżka rowerowa do rozbiórki. Będzie nowa?
Dodał: MaG, 29-08-2017 18:33, odsłon: 16735
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass

Betonowa nawierzchnia, dziury i wyboje. Tak obecnie wygląda ścieżka rowerowa przebiegająca wzdłuż parku przy ulicy Aleja Jana Pawła II. W najbliższym czasie to się zmieni... zostanie rozebrana.

Niemal rok temu pisaliśmy o przeznaczeniu przez radnych pieniędzy na projekt przebudowy parku wzdłuż Alei Jana Pawła II, od dworca kolejowego Pionki Zachodnie do wysokości kościoła św. Barbary. W planowanym zakresie prac na rok 2017 miało się znaleźć wykonanie systemu nawodnienia terenów zielonych, elementów małej architektury, wymiana ławek, oświetlenie parkowe oraz montaż elementów podświetlenia wychodzących z ziemi. Jak łatwo zauważyć z zaplanowanych prac prawie nic nie wyszło. Prawie, bo już niedługo zniszczona ścieżka rowerowa zostanie rozebrana.

 

Wybierają chodnik zamiast ścieżki

O stanie ścieżki rowerowej biegnącej parkiem najlepiej mogą wypowiedzieć się sami mieszkańcy. Rowerzyści wybierają do jazdy chodnik, który jest bezpieczniejszy niż popękana i zniszczona ścieżka. Od lat kierowcy jednośladów marzą, by ten stan rzeczy w końcu się zmienił. Radny Stanisław Pacan podczas poniedziałkowej sesji dopytywał o stan realizacji remontu parku i ścieżki rowerowej, na którą rada przeznaczyła kwotę 100 tys. złotych

 

- Ogłoszono zebranie ofert na rozebranie starej ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Jana Pawła. Najniższa oferta jest na kwotę pięćdziesięciu czterech , pięćdziesięciu kilku tysięcy z złotych. Rozważymy czy ją przyjąć, czy też zlecić to MZUKowi, ze świadomością, że MZUK może przystąpić do tej operacji dopiero za miesiąc – odpowiedział burmistrz Zawodnik

 


Rozbiorą i co dalej?

Choć w tym roku rozebrana zostanie zniszczona ścieżka rowerowa, w jej miejscu nie powstanie nowa. Podczas dzisiejszej rozmowy z naszą redakcją, burmistrz przedstawił  plan nowej koncepcji usytuowania ścieżki rowerowej, która obejmuje jej przebieg  na istniejącej jezdni Alei Jana Pawła II i części pasa zieleni.

 

- Aleja Jana Pawła jest szeroka na której wydzielono pas jezdny. Po obu stronach jest nieczynny pas. W razie czego ten metr jak zabraknie, z tą zielenią cofniemy się o metr żeby wydzielić pas dwustronny ścieżki rowerowej, aż do ulicy Kolejowej – poinformował burmistrz Romuald Zawodnik

 

 

Tak obecnie wygląda betonowa ścieżka rowerowa w kierunku

dworca kolejowego Pionki Zachodnie…,

 

... a tak w kierunku kościoła św. Barbary

   

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Zostawcie tę ścieżkę! Ona jest taka.. pionkowska! Taka bezsensowna, prowadząca znikąd donikąd i spartaczona. I te ślady opon rowerowych, butów, na zawsze odbite w betonie.. Warto to niszczyć? I TO JESZCZE ZA CO NAJMNIEJ PIĘĆDZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH???? Plus kolejne kilkadziesiąt na budowę nowej!Ta dróżka nie ma absolutnie żadnego znaczenia dla komunikacji rowerowej w Pionkach. To będą pieniądze wyrzucone w błoto.
30-08-2017, 07:49:08
+ 33
- 39
odpowiedz
VIP
Przyznam Ci rację.
Ta ścieżka powinna zostać w takim stanie jakim jest. Jako symbol totalnego upadku tego naszego "miasta". Bo inaczej już tej sytuacji chyba nazwać nie można.
A pieniądze przeznaczone na jej remont dołożyć do regeneracji hoteli na Leśnej i Alejach.
Niech ludzie jakoś mieszkają.
Jakkolwiek.

Dodane obrazki:
30-08-2017, 18:37:45
+ 19
- 31
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook