Dzisiaj jest niedziela, 24 lutego 2019 r., 55 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Ruszył nabór wniosków o świadczenie 300 plus (Dobry Start). Sprawdź jak otrzymać pieniądze.
Dodał: KamZap, 03-07-2018 08:54, odsłon: 1745
Fot. Pixabay.com
Fot. Pixabay.com

Od 1 lipca można składać online przez stronę Ministerstwa Rodziny wnioski o jednorazowe świadczenie w wysokości 300 złotych w ramach nowego programu rządowego „Dobry Start”, który popularnie nazywany jest 300 plus. Dzięki temu rodzice uczących się dzieci mogą otrzymać 300 zł na każde uczące się dziecko. Pieniądze te są wypłacane raz w roku.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Wyprawka 300 plus to świadczenie, które zostanie uruchomione w ramach programu Dobry Start. Przewiduje on jednorazową wypłatę 300 zł na ucznia w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, pod warunkiem, że zamieszkuje on na terenie naszego kraju oraz uczy się w Polsce.

300 zł mogą otrzymać rodzice dziecka w wieku szkolnym, niezależnie od swoich dochodów. Pieniądze te przysługują na dzieci dopóki nie ukończą one 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne mogą otrzymywać świadczenie do 24. roku życia.

 

Jak złożyć wniosek o 300 plus - sprawdź poniżej

 

Wniosek może złożyć matka lub ojciec dziecka, a także jego opiekun prawny. Wniosek na 300 plus - podobnie jak wnioski o świadczenie 500 plus - można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny TUTAJ, gdzie trzeba założyć konto za pomocą profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego. Inną drogą jest przez bankowość internetowa (trzeba zalogować się na swoje konto na stronie banku). 

 

Jeśli nie posiadamy profilu zaufanego lub nie zdecydujemy się na wniosek online to od 1 sierpnia można będzie złożyć go także droga tradycyjną (papierową) w ośrodku pomocy społecznej właściwym dla swojego miejsca zamieszkania.

 

Wniosek o 300 plus należy złożyć do 30 listopada. W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny otrzymają 300 zł do końca września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach, miasta i gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące na jego rozpatrzenie i wypłatę 300 zł.

 

Już ponad 100 tys. osób w całym kraju złożyło wnioski o świadczenie 300 plus - podało ministerstwo pracy i rodziny. Natomiast z informacji jakie uzyskaliśmy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Pionkach wiemy, że w naszym mieście na dzień 2 lipca takich wniosków z systemu do ośrodka wpłynęło 54. Należy jednak podkreślić, że liczba ta cały czas jest aktualizowana, ponieważ system udostępniony przez ministerstwo wobec tak dużego zainteresowania ma problemy z wydajnością.  W Pionkach 300 złotych od rządu może dostać około 1900 dzieci, co razem daje kwotę 570 000 złotych.

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook